Yardım Xiaomi Destek

TeddysBear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Xiaomi not 11
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.3
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Not 11E
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese merhabalar bir konuda destek istiyorum sizlerden pek bir bilgi sahibi değilim eski telefonum not 8 di 11 e gectim ve miui surumune giremiyorum uzerine tıkladığımiz zaman normalde girer ve gunceleme var yok yada manuel gunceleme yapariz ama suanki telefonumda tıklasam bile hicbir tepki yok giremiyorum.

Ve diyer sorunum telefon tamamen Türkçe olmasina ramen kontrol paneli ingilizce telefon tamamen güncel hersey olarak ama neden bu 2 hata var bilmiyorum çözümü varsa soylermisiniz lütfen:)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese merhabalar bir konuda destek istiyorum sizlerden pek bir bilgi sahibi değilim eski telefonum not 8 di 11 e gectim ve miui surumune giremiyorum uzerine tıkladığımiz zaman normalde girer ve gunceleme var yok yada manuel gunceleme yapariz ama suanki telefonumda tıklasam bile hicbir tepki yok giremiyorum.

Ve diyer sorunum telefon tamamen Türkçe olmasina ramen kontrol paneli ingilizce telefon tamamen güncel hersey olarak ama neden bu 2 hata var bilmiyorum çözümü varsa soylermisiniz lütfen:)
Bunlara ek olarak şöyle bir sey var ben bu telefonu 0 olarak aldim bu ne bilmiyorum bunuda bilen varsa açıklayabilir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-30-02-32-41-094_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-12-30-02-32-41-094_com.android.settings.jpg
    270,1 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2022-12-30-02-32-30-089_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-30-02-32-30-089_com.android.chrome.jpg
    406,1 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2022-12-30-02-37-14-852_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-30-02-37-14-852_com.android.chrome.jpg
    456,2 KB · Görüntüleme: 12

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunlara ek olarak şöyle bir sey var ben bu telefonu 0 olarak aldim bu ne bilmiyorum bunuda bilen varsa açıklayabilir mi?
telefon yurt dışı mı imei atıldı mı ? sorunun cevabı evetse o bölüme girmeyin güncellemeyin sıfırlamayın imei niz gidecektir başınıza sorun cıkarmanızı istemem

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Cihazınızda yüklü olan rom çin romu, bu yüzden bazı yerlerinde ingilizce yazılar olması normaldir. Eğer farklı bir rom yüklemenize izin veriliyorsa, varsa tam Türkçe desteği olan bir roma geçebilirsiniz (EEA, Global, Endonezya vs. gibi) Ancak şuna dikkat etmeniz gerekiyor, bazı cihazlarda güncelleme sonrası imei silinme durumu var, atan arkadaşa götürüp bunu ona yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Güncelleme kısmına tıkladığınız zaman oranın açılmaması da, imei atma işleminden sonra güncelleme özelliğinin kapatılmış olması olabilir.

Oyla:

TeddysBear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Xiaomi not 11
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
telefon yurt dışı mı imei atıldı mı ? sorunun cevabı evetse o bölüme girmeyin güncellemeyin sıfırlamayın imei niz gidecektir başınıza sorun cıkarmanızı istemem
Yurt dışı imei atmadim hala aldığım imei ile kullanıyorum yazilim attirsam olur mu çünkü telefonu guncel kulanmak istiyorum

Oyla:

TeddysBear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Xiaomi not 11
Konular
1
Cihazınızda yüklü olan rom çin romu, bu yüzden bazı yerlerinde ingilizce yazılar olması normaldir. Eğer farklı bir rom yüklemenize izin veriliyorsa, varsa tam Türkçe desteği olan bir roma geçebilirsiniz (EEA, Global, Endonezya vs. gibi) Ancak şuna dikkat etmeniz gerekiyor, bazı cihazlarda güncelleme sonrası imei silinme durumu var, atan arkadaşa götürüp bunu ona yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Güncelleme kısmına tıkladığınız zaman oranın açılmaması da, imei atma işleminden sonra güncelleme özelliğinin kapatılmış olması olabilir.
Evet anlıyorum fakat cihazin telefon hakinda bölümüne girince miui surum gunceledigimiz yere tıklasam dahi girmiyor nedenini bilmiyorum buyuzden manuel olarak ta gunceliyemiyorum yasadigim yerdeki cogu teleofncuya gosterdim hicbiri bir çözüm bulamiyor daha surum gelmemis vb seyler diyor oysa telefonun suan global ve Türkiye rom olarak miui 14 suan aktif ama kimse yapamiyor bi çözümü yokmu acaba ?

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
İmei atılmadıysa, boot kilidini her şekilde açtıracaksınız zaten, açıp istediğiniz romu yükleyin. O menüye girmenize gerek yok, ayrıca o menü üzerinden yapılan güncelleme işlemleri sonrasında cihazda bazı sorunlar oluşabiliyor, en sağlıklı olanı fastboot üzerinden temiz kurulum yapmaktır. Telefoncu gezerek vakit de kaybetmezsiniz.

Oyla:

TeddysBear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Xiaomi not 11
Konular
1
İmei atılmadıysa, boot kilidini her şekilde açtıracaksınız zaten, açıp istediğiniz romu yükleyin. O menüye girmenize gerek yok, ayrıca o menü üzerinden yapılan güncelleme işlemleri sonrasında cihazda bazı sorunlar oluşabiliyor, en sağlıklı olanı fastboot üzerinden temiz kurulum yapmaktır. Telefoncu gezerek vakit de kaybetmezsiniz.
İmei atilmadi hocam suan cihazim china rom dediğiniz gibi ama yapabilen biri yok kac telefoncu gezdim diyorum hocam bu bunun kendi romu degil ben global rom istiyorum + imei atilcak diyorum adam dio bu bunun kendi romu yok sole yok bole salliyor duruyor suan telefon kasmalar yasaniyor china rom yuzunden

Oyla:
Üst Alt