Rehber Xiaomi Cihazları için [Qualcomm QDLoader USB] Driver Kurma Rehberi

hilmiarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hilmi
Cihazım
m9
Konular
7
ben yazılanları harfiyen uyguladım yükledim ama birtürlü qualcoom olmadı telefon mi9 neden olsuyor hala anlamış değilim usb hata ayıklamada açık pc denmidir olay

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 49

mrxemirhann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Oto Döşeme
Konular
14
Telefonum aktivasyonda kaldığı için hata ayıklama modunu açamıyorum yokmudur bir çözümü ?

Sadıkkk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sadık
Cihazım
Mİ 9T
Konular
0
Adım 6 da bir sıkıntı çıkıyor ilk adımı yaptıktan sonra bekliyorum

Ekli dosyalar

• a1.PNG
    a1.PNG
    7 KB · Görüntüleme: 26

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
merhaba cihazi edl moda alıp sürücüleri sorunsuz yüklediğimizi varsayıyorum sonrasında telefonu edl moddan nasıl çikarıyoruz acaba. bir kodmu girmemiz gerek veya pcden telefonun bağlantısını kesmemiz yeterlimidir. telefon sorunsuzca nasıl açılır şimdiden tesekkürler cevaplarınız için.

İhsany

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İhsan
Cihazım
Retmi not 8
Konular
0
Hocam benim telefon ime atacam ama qpos proğramda gürülmüyor aygıt yüneticisinde evrensel servis yazıyor ne yapmalıyım

ultrAsosyal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
3
Hocam daha en başta adb'de cihazı görmüyor ne yapabiliriz?

cannisancii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim can
Cihazım
mi 10t
Konular
0
hocam olmuyor valla yapamadım bir türlü kodları yazıyorum ama kabul etmiyor

isobia666

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
5
Cihazım
J500f
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu yazıda Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünün nasıl indirilip kurulacağını paylaştık.

Qualcomm QDLoader USB sürücüsünü Windows 7 /8 / 8.1 / 10 gibi Windows sürümlerine kurabilirsiniz.

Xiaomi cihazlarının birçoğu Snapdragon Chipset ile geliyor. Dolayısıyla bu chipset driverının bilgisayarınızda kurulu olması önemlidir. Özellikle Brick durumundaki cihazları kurtarmak için gereklidir bir sürücüdür.

Bildiğiniz gibi Redmi Not 3, Not 4, Mi Not 2, Mi 4, Mi 5, Mi 6, Redmi Note 5, Redmi Note 6 vs. gibi pek çok Xiaomi cihazı Snapdragon İşlemci tarafından desteklenmektedir.

Qualcomm QDLoader USB Sürücü Windows İçin İndir

Dosya Adı: Qualcomm_Drivers_QDLoader.zip
Dosya Türü: Zip Dosyası
Desteklenen İşletim Sistemi: Windows 7/8 / 8.1 / 10
Sürüm: 32 Bit ve 64 Bit
Boyut: 9.5 MB

Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünü Windows'ta Nasıl Yüklerim?

Gereksinimler:
  • Qualcomm QDLoader'ı yukarıdaki linkten indirin
  • ADB Sürücüler veya
  • MIUI üzerinde çalışan Xiaomi Cihazı
  • Windows çalıştıran bir bilgisayar 7,8,8.1,10.
  • Standart bir USB Kablosu.
Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünü Kurma Adımları
Adım 1 - Aygıtınızı Kişisel Bilgisayarla iletişim kurmak için ADB veya Mi PC Suite'i yükleyin. ADB Sürücüsünü kurmanız gerekir, böylece Windows cihazı tanıyacaktır.

Adım 2 - Şimdi, Xiaomi cihazınızda USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin. Bunun için, Ayarlar > Telefon Hakkında > MIUI Sürümü bölümüne gidin. Geliştirici seçeneğini etkinleştirene kadar 7 Kere dokunun.
Sonra Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama özelliğini etkinleştirin .

Adım 3 - Cihazınızı kapatın ve Fastboot moduna yeniden başlatın. Fastboot moduna geçmek için, Güç düğmesi + Sesi azaltma düğmesine basın ve Mi Bunny Logosu görünene kadar bekleyin.

Adım 4 - Daha önce kurduğunuz Yerel Disk C'de yer alan ADB Klasörünün içine girip, klasörün içindeyken klavyeden Shift tuşuna basılı tutarak ve Mouse'dan sağ tuşa tıklayarak. Çıkan menüden Komut Penceresini Burada Aç seçeneğine tıklayın.

Adım 5 - USB Kablosunu kullanarak telefonunuzu Bilgisayar'a bağlayın.

Adım 6 - Komut Penceresi ekranında, cihazınızı EDL Modunda başlatmak için aşağıdaki kodları sırasıyla yazın ve Enter tuşuna basın. İlk kodu yazdığınızda cihazınız sayı ve harflerle görünecek sonra diğer kodu yazın.

Kod:
adb devices

Kod:
adb reboot edl

Adım 7 - Cihazınız şimdi EDL Modunda olacak. Aygıt Yöneticisini bilgisayardan açın veya bilgisayar simgesine sağ tıklayarak Yönet seçeneğini seçerek de Aygıt Yöneticisine gelebilirsiniz.

Aygıt yöneticisinde, cihazınızın algılandığını ancak sürücülerinin doğru şekilde yüklenmediğini fark edeceksiniz.

Çoğu durumda cihazınızı “ QHSUSB_BULK ” ismiyle gösterir .

Adım 8 - Aygıta sağ tıklayın ve “ Update Driver Software ” ( Sürücü Yazılımını Güncelle) seçeneğini seçin.

Adım 9 - Ekranınızda bir Windows Sihirbazı veya Diyaloğu göreceksiniz. “ Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat ” seçeneğini seçin .

Adım 10 - Bilgisayarınızdaki İndirilen Qualcomm QDLoader USB Sürücülerini çıkarın ve çıkartılan klasörden Qualcomm > Sürücü klasörünü seçin.

Adım 11 - Bu sürücüyü pencerelerinize kurmak için “ Bu Sürücü Yazılımını Yine de Kurseçeneğini seçin.

Adım 12 - Sürücü kurulumunun başarıyla tamamlandığını göreceksiniz.

Aygıtınızın Aygıt Yöneticisi'nde listeleneceğini göreceksiniz.

Sonuç
QDLoader sürücüsü başarıyla yüklendi. Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünü Windows'a yüklemek için basit bir rehberdi .
Slm program indirmesi yok ...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu yazıda Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünün nasıl indirilip kurulacağını paylaştık.

Qualcomm QDLoader USB sürücüsünü Windows 7 /8 / 8.1 / 10 gibi Windows sürümlerine kurabilirsiniz.

Xiaomi cihazlarının birçoğu Snapdragon Chipset ile geliyor. Dolayısıyla bu chipset driverının bilgisayarınızda kurulu olması önemlidir. Özellikle Brick durumundaki cihazları kurtarmak için gereklidir bir sürücüdür.

Bildiğiniz gibi Redmi Not 3, Not 4, Mi Not 2, Mi 4, Mi 5, Mi 6, Redmi Note 5, Redmi Note 6 vs. gibi pek çok Xiaomi cihazı Snapdragon İşlemci tarafından desteklenmektedir.

Qualcomm QDLoader USB Sürücü Windows İçin İndir

Dosya Adı: Qualcomm_Drivers_QDLoader.zip
Dosya Türü: Zip Dosyası
Desteklenen İşletim Sistemi: Windows 7/8 / 8.1 / 10
Sürüm: 32 Bit ve 64 Bit
Boyut: 9.5 MB

Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünü Windows'ta Nasıl Yüklerim?

Gereksinimler:
  • Qualcomm QDLoader'ı yukarıdaki linkten indirin
  • ADB Sürücüler veya
  • MIUI üzerinde çalışan Xiaomi Cihazı
  • Windows çalıştıran bir bilgisayar 7,8,8.1,10.
  • Standart bir USB Kablosu.
Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünü Kurma Adımları
Adım 1 - Aygıtınızı Kişisel Bilgisayarla iletişim kurmak için ADB veya Mi PC Suite'i yükleyin. ADB Sürücüsünü kurmanız gerekir, böylece Windows cihazı tanıyacaktır.

Adım 2 - Şimdi, Xiaomi cihazınızda USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin. Bunun için, Ayarlar > Telefon Hakkında > MIUI Sürümü bölümüne gidin. Geliştirici seçeneğini etkinleştirene kadar 7 Kere dokunun.
Sonra Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama özelliğini etkinleştirin .

Adım 3 - Cihazınızı kapatın ve Fastboot moduna yeniden başlatın. Fastboot moduna geçmek için, Güç düğmesi + Sesi azaltma düğmesine basın ve Mi Bunny Logosu görünene kadar bekleyin.

Adım 4 - Daha önce kurduğunuz Yerel Disk C'de yer alan ADB Klasörünün içine girip, klasörün içindeyken klavyeden Shift tuşuna basılı tutarak ve Mouse'dan sağ tuşa tıklayarak. Çıkan menüden Komut Penceresini Burada Aç seçeneğine tıklayın.

Adım 5 - USB Kablosunu kullanarak telefonunuzu Bilgisayar'a bağlayın.

Adım 6 - Komut Penceresi ekranında, cihazınızı EDL Modunda başlatmak için aşağıdaki kodları sırasıyla yazın ve Enter tuşuna basın. İlk kodu yazdığınızda cihazınız sayı ve harflerle görünecek sonra diğer kodu yazın.

Kod:
adb devices

Kod:
adb reboot edl

Adım 7 - Cihazınız şimdi EDL Modunda olacak. Aygıt Yöneticisini bilgisayardan açın veya bilgisayar simgesine sağ tıklayarak Yönet seçeneğini seçerek de Aygıt Yöneticisine gelebilirsiniz.

Aygıt yöneticisinde, cihazınızın algılandığını ancak sürücülerinin doğru şekilde yüklenmediğini fark edeceksiniz.

Çoğu durumda cihazınızı “ QHSUSB_BULK ” ismiyle gösterir .

Adım 8 - Aygıta sağ tıklayın ve “ Update Driver Software ” ( Sürücü Yazılımını Güncelle) seçeneğini seçin.

Adım 9 - Ekranınızda bir Windows Sihirbazı veya Diyaloğu göreceksiniz. “ Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat ” seçeneğini seçin .

Adım 10 - Bilgisayarınızdaki İndirilen Qualcomm QDLoader USB Sürücülerini çıkarın ve çıkartılan klasörden Qualcomm > Sürücü klasörünü seçin.

Adım 11 - Bu sürücüyü pencerelerinize kurmak için “ Bu Sürücü Yazılımını Yine de Kurseçeneğini seçin.

Adım 12 - Sürücü kurulumunun başarıyla tamamlandığını göreceksiniz.

Aygıtınızın Aygıt Yöneticisi'nde listeleneceğini göreceksiniz.

Sonuç
QDLoader sürücüsü başarıyla yüklendi. Qualcomm QDLoader USB Sürücüsünü Windows'a yüklemek için basit bir rehberdi .
Slm program indirme de hata veriyor

Üst Alt