Yardım Xiaomi Cihazlardaki bildirim gelmeme sorununa çözüm...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Stabil v10.3.1.0
Telefon Modeli
Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Sevgili arkadaşlar...

Daha evvel sayısız çözüm önerileri sunulmasına rağmen son zamanlarda Xiaomi ile yeni tanışan bir çok yeni kullanıcının cihazlarına bildirim gelmeme konusunda bazı sıkıntılar yaşamakta olduğunu görüyorum. Hatta baz arkadaşlar özelden mesaj göndermek suretiyle bu konuda yardım talep ediyorlar. ( Oysa bu forum kaideleriyle çelişen ve benim de hiç tasvip etmediğim bir durumdur ve özelden yazılan mesaja cevap vermemeyi tercih ediyorum ) Özellikle de WhatsApp ve Facebook gibi uygulamalardan bildirim gelmemesi can sıkıcı oluyor. Benim daha önce yaşadığım ve cihaz üzerinde yaptığım ayarlamalarla bu problemin üstesinden nasıl geldiğimi bir kaç kez paylaşmıştım. Öyle zannediyorum ki bu paylaşımlar ya gözden kaçmış yada kimse üzerinde durmamış. Toptan çözüm olması için yeni bir konu başlığı altında toplamak istedim. Umarım bildirim gelmemesi hususunda sıkıntı yaşayan arkadaşlara bir faydası olur...
Yapmanız gereken ayarlar....
1) Ayarlar/ Kilit ekranı ve şifre/ Önce Bildirim gelince ekranı uyandır / Sonra Gelişmiş ayarlar/ Kilit Ekranında Tüm bildirimleri ve içeriği göster seçiniz.
2) Ayarlar/ Bildirimler ve durum çubuğu / Önce bildirim simgesini göster/ Sonra Uygulama bildirimleri/ Bildirim gelmesini istediğiniz uygulama ( Misal Whatsapp) Bildirimleri göster aktifleştirin. Not: Whatsapp için Sohbetler kısmındaki gurup bildirimleri ve mesaj bildirimlerindeki bütün tıkları aktifleştirin...
3) Ayarlar/ İzinler/ diğer izinler / Bildirim gelmesini istediğiniz uygulamaya tıklayın ve bütün seçenekleri aktifleştirin.
Bütün bu ayarları yaptıktan sonra da cihazınızı yeniden başlatın...

Not: Yukarıda yapılan işlemler Mi6 modelinde ve global kararlı rom yüklü iken yapılmıştır. Şu an kullandığım Eu romda devam eden herhangi bir bildirim sıkıntısı yoktur. ( Diğer cihazlarda uygulama ayarları farklılık gösterebilir ama bildirim gelmemenin rom ile bir alakası olmadığını düşünüyorum )

Kolaylıklar dilerim....

Son düzenleme:

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Sevgili arkadaşlar...

Daha evvel sayısız çözüm önerileri sunulmasına rağmen son zamanlarda Xiaomi ile yeni tanışan bir çok yeni kullanıcının cihazlarına bildirim gelmeme konusunda bazı sıkıntılar yaşamakta olduğunu görüyorum. Hatta baz arkadaşlar özelden mesaj göndermek suretiyle bu konuda yardım talep ediyorlar. ( Oysa bu forum kaideleriyle çelişen ve benim de hiç tasvip etmediğim bir durumdur ve özelden yazılan mesaja cevap vermemeyi tercih ediyorum ) Özellikle de WhatsApp ve Facebook gibi uygulamalardan bildirim gelmemesi can sıkıcı oluyor. Benim daha önce yaşadığım ve cihaz üzerinde yaptığım ayarlamalarla bu problemin üstesinden nasıl geldiğimi bir kaç kez paylaşmıştım. Öyle zannediyorum ki bu paylaşımlar ya gözden kaçmış yada kimse üzerinde durmamış. Toptan çözüm olması için yeni bir konu başlığı altında toplamak istedim. Umarım bildirim gelmemesi hususunda sıkıntı yaşayan arkadaşlara bir faydası olur...
1) Ayarlar/ Kilit ekranı ve şifre/ Önce Bildirim gelince ekranı uyandır / Sonra Gelişmiş ayarlar/ Kilit Ekranında Tüm bildirimleri ve içeriği göster seçiniz.
2) Ayarlar/ Bildirimler ve durum çubuğu / Önce bildirim simgesini göster/ Sonra Uygulama bildirimleri/ Bildirim gelmesini istediğiniz uygulama ( Misal Whatsapp) Bildirimleri göster aktifleştirin. Not: Whatsapp için Sohbetler kısmındaki gurup bildirimleri ve mesaj bildirimlerindeki bütün tıkları aktifleştirin...
3) Ayarlar/ İzinler/ diğer izinler / Bildirim gelmesini istediğiniz uygulamaya tıklayın ve bütün seçenekleri aktifleştirin.

Not: Yukarıda yapılan işlemler Mi6 modelinde ve global kararlı rom yüklü iken yapılmıştır. Şu an kullandığım Eu romda devam eden herhangi bir bildirim sıkıntısı yoktur. ( Diğer cihazlarda uygulama ayarları farklılık gösterebilir ama bildirim gelmemenin rom ile bir alakası olmadığını düşünüyorum )

Kolaylıklar dilerim....
Biz burada resimli olarak her ayarı denedik ama maalesef bu soruna kesin bir çözüm yok gibi görünüyor şimdilik; Yardım - Bu telefonun çok büyük bir Bildirim göstermeme sorunu var

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Biz burada resimli olarak her ayarı denedik ama maalesef bu soruna kesin bir çözüm yok gibi görünüyor şimdilik; Yardım - Bu telefonun çok büyük bir Bildirim göstermeme sorunu var
Ben bildirim problemine nasıl çözüm bulduğum ile ilgili tecrübemi paylaştım ve ne daha önce kullandığım global kararlıda ne de şu an yüklü olan eu rom da artık bildirim diye bir problem yaşamıyorum.
Dediğiniz gibi herşeyi denediyseniz evet haklısınız. Bir çözüm yok.

Oyla:

darth78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
mi8
Konular
5
Hocam dediğiniz herşeyi yapıyorum ama sorun şu ki bildirimler bazen geliyor bazen gelmiyor. Keyfine kalmış, bu sorun WhatsApp dahil tüm uygulamalar için geçerli. Sorunu yaşayan başka kimse var mı, çözüm bilen var mı ?

Oyla:

Salla01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagri
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
8
Sevgili arkadaşlar...

Kolaylıklar dilerim....
mobil verideyken bildirim gelmeme sorunu hakkında bilginiz var mı bütün göstermiş olduğunuz ayarlar yapılı wifide sorun yok mobilde uygulamaya girmeyince bildirim gelmıyor

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam dediğiniz herşeyi yapıyorum ama sorun şu ki bildirimler bazen geliyor bazen gelmiyor. Keyfine kalmış, bu sorun WhatsApp dahil tüm uygulamalar için geçerli. Sorunu yaşayan başka kimse var mı, çözüm bilen var mı ?
Bu son zamanlarda ki romlarda maalesef oluyordu ama 9.6.5 ile düzeldi

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
mobil verideyken bildirim gelmeme sorunu hakkında bilginiz var mı bütün göstermiş olduğunuz ayarlar yapılı wifide sorun yok mobilde uygulamaya girmeyince bildirim gelmıyor
Ayarlarınızı tekrar gözden geçirmenizi önereceğim, zira mutlaka gözden kaçırdığınız bir şey olmalı

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Aile koruma ve çocuk koruma modları gibi güvenlik servisleri aktif mi hattınızda.
Bunlardan biri aktif ise mobil veride bildirim sorunu yaşanıyor.

Oyla:

mumucelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Bir de su sorun var hocam WhatsApp da eski bildirim varken yeni bir bildirim geldiğin de yine eski bildirimi gösteriyor durum çubuğunda bunu nasil çözebiliriz bir fikriniz veya çözümünuz varmi teşekkür ederim şimdiden

Bu sorunu ben de yaşıyorum. Çözümü var mı acaba? Bir link ile yönlendirebilir misiniz?

Oyla:
Üst Alt