Yardım xiaomi cihaz çökmesi twrp var rom yok imei bitti

ByToKTa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 11
Telefon Modeli
mi 9t
Bootloader Kilidi
Açık
Selamun aleyküm arkadaşlar ilk önce telefona twrp yükleyince telefon çöktü cihazda şuan twrp var cihazın imei süresi bitti imei kendi imeisi.
rom yok telefon çöktü imei atsam rom yok, rom atsam telefon lock olucak nasıl çözebilirim ?

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
İşlemi yapıp telefonu açmadan aosp rom atabilirsiniz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hocam beynim yandı...
İmei süresi kendi imeisi ise nasıl bitiyor?
Twrp atınca çöktü demişsiniz, twrp açılıyor mu cihazda? Yanlış sürüm yüklemelerinde sıkıntılar olabiliyor.
Twrp açılıyor ise neden rom yükleyemiyorsunuz?
Kendi imeisi ise telefonu açınca nasıl lock olacak?
Kafamda deli sorular.. Biraz daha detaylı lütfen :)

Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
rom atmakla telefon neden lock olsun ? mi flash ile stock rom flahlayın daha sonra telefonunun modeline uygun twrp indirip kurunuz ımeı yurt dışı sanırım süresi bitti ise ya kayıt ettireceksiniz yada imei attıracaksınız.

Oyla:

ByToKTa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Hocam beynim yandı...
İmei süresi kendi imeisi ise nasıl bitiyor?
Twrp atınca çöktü demişsiniz, twrp açılıyor mu cihazda? Yanlış sürüm yüklemelerinde sıkıntılar olabiliyor.
Twrp açılıyor ise neden rom yükleyemiyorsunuz?
Kendi imeisi ise telefonu açınca nasıl lock olacak?
Kafamda deli sorular.. Biraz daha detaylı lütfen :)
hocam şöyle söyleyeyim telefon yurtdıışı imei süresi 8 ay bitti işte şebeke yok imei ben atıyorumda cihaz şuan unlock twrp yükleyince sistem çöktü sürekli fastboot a atıyor twrp yüklendi ama rom gitti. şimdi rom atsam cihaz lock olmaz mı ? çünkü lock olsa cihazda şebeke olmadığı için açamam galıba ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

rom atmakla telefon neden lock olsun ? mi flash ile stock rom flahlayın daha sonra telefonunun modeline uygun twrp indirip kurunuz ımeı yurt dışı sanırım süresi bitti ise ya kayıt ettireceksiniz yada imei attıracaksınız.
hocam şöyle söyleyeyim telefon yurtdıışı imei süresi 8 ay bitti işte şebeke yok imei ben atıyorumda cihaz şuan unlock twrp yükleyince sistem çöktü sürekli fastboot a atıyor twrp yüklendi ama rom gitti. şimdi rom atsam cihaz lock olmaz mı ? çünkü lock olsa cihazda şebeke olmadığı için açamam galıba ?

İşlemi yapıp telefonu açmadan aosp rom atabilirsiniz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam cihazda rom çöktü root atmadım twrpden atsam veya rom kursam cihaz lock olur mu ?

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Twrp yüklemesini yanlış yapmış olabilirsiniz. Fastboot üzerinden cihazınıza uygun twrp yüklemesi yapmayı deneyebilir misiniz hocam? Ya da mi flash ile yapın diyeceğim ama yanlış tuşlamada bootloaderı kilitleyebilirsiniz.

Oyla:

ByToKTa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Twrp yüklemesini yanlış yapmış olabilirsiniz. Fastboot üzerinden cihazınıza uygun twrp yüklemesi yapmayı deneyebilir misiniz hocam? Ya da mi flash ile yapın diyeceğim ama yanlış tuşlamada bootloaderı kilitleyebilirsiniz.
hocam twrp yüklü şuan hatasız ama bilmiyorum fastboota aldığımda usb hata ayıklama kapalıydı ondan mı çöktü anlamadım ki. twrpden cihaza stock romunu atsam bootloader kilitlenir mi ?

Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
mi flash ile stock rom atın yanlız atarken clean all seçeneğini seçerek atınız cihaz kilitlenmez

hocam twrp yüklü şuan hatasız ama bilmiyorum fastboota aldığımda usb hata ayıklama kapalıydı ondan mı çöktü anlamadım ki. twrpden cihaza stock romunu atsam bootloader kilitlenir mi ?
telefonun modeline uygun stock rom atın twrpden kilitlenmez

Oyla:

ByToKTa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
mi flash ile stock rom atın yanlız atarken clean all seçeneğini seçerek atınız cihaz kilitlenmez
tamam hocam atıcam birazdan dönüş yaparım

telefonun modeline uygun stock rom atın twrpden kilitlenmez
hocam size ulaşabileceğim yer var mı insta veya face ?

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Selamun aleyküm arkadaşlar ilk önce telefona twrp yükleyince telefon çöktü cihazda şuan twrp var cihazın imei süresi bitti imei kendi imeisi.
rom yok telefon çöktü imei atsam rom yok, rom atsam telefon lock olucak nasıl çözebilirim ?
TWRP varsa reboot menüsünden bootloader'a geçerek fastboot rom atın.Fakat aman dikkat edin aşağıda seçenekler var clean all,save user data,clean all&lock diye.Oradan clean all seçin,lock olanı değil.Sonrasında cihaz kilitlenmeden açılır.

Oyla:
Üst Alt