Ana Başlık Xiaomi Bootloader Kilidi Şartlarını Değiştirdi

ahmetensar67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note8
Konular
2
Xiaomi HyperOS (sadece Çin romu için geçerli) ile birlikte bootloader açma sistemini değiştirdi.

- OPPO/Realme tarzı izin sistemi geldi.
- Bu izin sadece Mi Community China'da 5 level ve üstü olanlara veriliyor
- Bu izni aldıktan sonra 3 gün içerisinde ayarlardan bootloader açmak için cihazınızı tekrar ekliyorsunuz ve Mi Unlock ile açıyorsunuz.
- Eskisi gibi yılda bir hesap ile 3 cihazın bootloader kilidi açılabiliyor.

- MIUI'de bootloader kilidi açık olan cihazlar veya HyperOS'ta bootloader açan cihazlar HyperOS'ta güncelleme almayacaklar.

Bu ne demek oluyor?
- Mesela Xiaomi 14 Pro aldınız Çin'den ve Global ROM'a geçmek istiyorsunuz, geçemezsiniz. Para ile bootloader kilidi açmak şart.

Global ROM'da 18 Aralık itibariyle kilit açma kısıtlaması uygulanmaya başlamıştır.

Bilgi teyit ve konu sahibi
erdilSB

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam HyperOs ile debload da son bulmuş sanırım ADB Xiaomi tools , Xiaomi PC tolls , ADB komutu ile her yöntemi denedim ve maalesef önceden her cihazda saniyeler içinde devredışı bıraktığım uygulamaları HyperOs ile devredışı bırakmaz oldum var mı bir çaresi çözümü dert oldu canımı sıktı bu durum
Xiaomi HyperOS (sadece Çin romu için geçerli) ile birlikte bootloader açma sistemini değiştirdi.

- Bu izni aldıktan sonra 3 gün içerisinde ayarlardan bootloader açmak için cihazınızı tekrar ekliyorsunuz ve Mi Unlock ile açıyorsunuz.

- MIUI'de bootloader kilidi açık olan cihazlar veya HyperOS'ta bootloader açan cihazlar HyperOS'ta güncelleme almayacaklar.

Bu ne demek oluyor?
- Mesela Xiaomi 14 Pro aldınız Çin'den ve Global ROM'a geçmek istiyorsunuz, geçemezsiniz. Para ile bootloader kilidi açmak şart.

Global ROM'da 18 Aralık itibariyle kilit açma kısıtlaması uygulanmaya başlamıştır.

erdilSB

Hocam HyperOs ile debload yöntemi ile uygulamaları devredışı bırakmakmyı da engellemişler sanırım.
Xiaomi tools (Java destekli) , Xiaomi PC tools , ADB APK tools , CMD komutu ile her cihazda devredışı bıraktığım uygulamaları HyperOs ile yapamaz oldum var mı bir çözümünüz. Bu durum bana dert oldu canımı sıkıyor

nahid_9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nahid
Cihazım
mi10t
Konular
0
abi selam, bende xiaomi 14 chine version. bootloader kilidi açma konusunda sikinti yaşıyorum. Xiaomi community (play store version) yükledim. ve bootloader kilidi açma buttonu çıkmiyor. Xiaomi community Chinese yukledim amma Çince oldugu için anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bootloader kilidini açamıyorum yardımcı olurmusun, xiaomi 14

Son düzenleme:

r10gfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
14
abi selam, bende xiaomi 14 chine version. bootloader kilidi açma konusunda sikinti yaşıyorum. Xiaomi community (play store version) yükledim. ve bootloader kilidi açma buttonu çıkmiyor. Xiaomi community Chinese yukledim amma Çince oldugu için anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bootloader kilidini açamıyorum yardımcı olurmusun, xiaomi 14
Selamın aleyküm açabildiniz mi cihazı?

halilcann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
halil
Cihazım
redmi note9 pro
Konular
4

Bu ne demek oluyor?

erdilSB

Peki hocam miui 14tede bu şartlar geçerli mi. Yoksa eskisi gibi mi ?

Üst Alt