İnceleme Xiaomi Akıllı Masa Lambası - Bence Dünyanın En Şık Masa Lambası

kadir3120

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi PRO
Konular
4

Xiaomi'nin tasarım harikası bu masa lambasını 1 ay kadardır kullanıyorum. Tasarım ödülü alan bu arkadaş kısaca, kalitesini belli eden, kullanışlı, şık ve enerji dostu bir masa lambası diyebilirim.

Kutusu oldukça büyük ve iyi paketlenmiş, sağlıcakla çinden evime kadar geldi. İçinden adaptörü, kullanım kılavuzu ve masa lambası çıkıyor.

Kullanımı ve özelliklerine değineceğim, bunun yanında merak ediyorsanız izleyebilirsiniz...

Özellikleri olarak lamba kısmında 42 adet LEDden oluşuyor bunların 21 tanesi soğuk tonda 21 tanesi sıcak tonda, bunları kombine ederek sıcak ile soğuk tonları arasında ışık sağlayabiliyor.

Dairesel taban kısmı ABS plastik, kalan uzun gövde kısımları da alüminyum, bu alüminyum sanırım nano kaplama denilen bir boya ile kaplanıyor ve dokusu hissi güzel duygular uyandırıyor :)

Maksimum parlaklıkta 6 watt enerji harcarken, minimum parlaklıkta 2-3 watt a kadar düşürmek te mümkün, bu sayede geceleri çalışırken veya bilgisayarda takılırken hem gözleriniz hem de elektrik faturası memnun kalacaktır :)

Maksimum 300 lümen ışık yayıyor ve bunu fazlaca yeterli buldum benim kullandığım ve favori mod ise PC modu, genelde bilgisayarda olduğum için oda lambası yerine bunu tercih ediyorum, parlaklık ve ışık tonu tek kelimeyle mükemmel.

Wireless bağlantısıyla uzaktan kontrol edebiliyor olsak da üzerindeki tek tuşuyla da neredeyse her fonksiyonu kullanabilmek mümkün.

Üzerindeki tuşa bir kez basarak ışığı açıp kapatabiliyoruz. çift tıklayarak Pomodoro moduna veya uygulamadan özelleştirdiğimiz herhangi bir modu aktif edebiliyoruz.

Pomodoro modu da çalışma amaçlı oluşturulmuş diye tahmin ediyorum, 45 dakikada bir mola vermemiz için ışığı kırparak bize uyarı veriyor :)

Tuşu sağa sola döndürerek ışığın parlaklığını, tuşa basıp döndürerek de ışığın sıcak soğuk tonunu ayarlayabiliyoruz fakat uygulamadaki sıcak soğuk tonu ayarı daha detaylı oluyor...

Çeşitli modları sayesinden okumanızı veya bilgisayar kullanımınızı gözleriniz yorulmadan gerçekleştirebilirsiniz, bunun yanı sıra çocuk modu ve sinema gibi modları da bulunuyor veya size en rahat gelen ışık tonunu detaylı şekilde uygulamadan ayarlamanızda mümkün...

Wireless özelliği gereksiz gibi dursa da aslında gece lambası niyetine kullanıyorum bazen, yatınca telefondan kapatıyorum ışığı kolaylık oluyor veya unutup çıktığınızda, herhangi bir yerden ışığı kapatıp açabiliyorsunuz.

Dezavantaj pek göremesem de keşke fiyatı biraz daha uygun olsaydı...
Hoşça kalın, bol Xiaomi'li günler :)

,

.

mert.kpck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Hayırlı olsun. Fiyatı gerçekten biraz yüksek. Mi5 lerin 200 küsür dolarlara satıldığını düşünürsek bu lambaya 40$ birazcık fazla sanki. Ama lamba harbiden iyi ve iş görür. 15-20 dolar civarında olsaydı hemen alırdım.

Üst Alt