Yardım Xiaomi Airdots Pro 2 LHDC Desteklenen Cihazlar

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Selamlar herkese, Sitenin de henüz satışa sunduğu Airdots 2 pro adlı kulaklıkla ilgilenmekteyim. Burada dikkatimi çeken ses kodeki aptx yerine LHDC denilen çok daha kaliteli bir kodek kullanması. Fakat bunu hangi cihazlar destekliyor? Bu yazılımsal bir şey mi donanımsal mı? Geliştirici Seçeneklerine girdiğimde LHDC seçeneğine sahip olduğumu aşşağıdaki resimdeki gibi gördüm. Acaba bu kulaklığı alırsam bundan yararlanabilir miyim?
Cihazım : Xiaomi Mi8 - Miui11 yüklü

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Normal şartlarda iki cihazda desteklediği sürece kullanabilirsiniz bu kodeki. Çok fazla yaygın değil henüz fakat geleceğin ne getireceği belli olmaz.

Bu iletim yöntemlerine yazılım diyebiliriz. Donanımınızın el verdiği düzeyde bu kodek yazılımlarda kendi aralarında iletim genişliği ve doşayısıylada ses kalitesi farkı var.

Oyla:

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Normal şartlarda iki cihazda desteklediği sürece kullanabilirsiniz bu kodeki. Çok fazla yaygın değil henüz fakat geleceğin ne getireceği belli olmaz.

Bu iletim yöntemlerine yazılım diyebiliriz. Donanımınızın el verdiği düzeyde bu kodek yazılımlarda kendi aralarında iletim genişliği ve doşayısıylada ses kalitesi farkı var.
Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Peki hangi cihazın desteklediğini nasıl öğrenebiliriz bilginiz mi? Örneğin aptx codecinin desteklenip desteklenmediğini Snapdragon Chipseti kullandığı için SD 845'in sayfasına girdiğimde aptx ve aptx hd ibaresini görüyorum. Fakat bu lhdc hakkında bilgi bulamıyorum.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hocam küçük bir araştırma yaptım ve öğrendiğim kadarı ile Xiaomi bu kodek desteğini şuan için sadece mi 9 Pro(5g) modeline verecekmiş. Bundan önceki modellere destek eklenip eklenmeyeceğine dair hiç bir bilgi yok. Yani sonuç olarak bu kulaklıkları alsanız bile şuanda bu kodek ile kullanabileceğiniz telefonlar huawei modelleri çünkü bu desteği huawei mate 10, mate 20, p20, p20 pro gibi modellerinde çoktandır destekliyor.
Her zamanki gibi bir Xiaomi saçmalığı işte.

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Şuan arkadaşın dediği gibi sadece mi 9 pro 5g için kullanilabilir ama ilerde güncellemeyle diğer modelleri geleceğini duydum. Ne zaman gelir bilinmez

Oyla:
Üst Alt