Rehber Xiaomi A2 Unofficial TWRP Recovery Yükleme Rehberi

yasinyksl35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
redmi note 9
Konular
1
başka bir twrp denedim kuruldu fakat slot a seçemiyorum hata veriyor ve twrp siliniyor

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Xiaomi Mi2 için şuan official bir TWRP yayınlanmadı fakat geliştiricilerin yayınlamış olduğu bir TWRP bulunmaktadır. Bu TWRP kurulumu Mi A2 modelinde biraz farklıdır talimatları dikkatlice izleyerek kurulum yapabilir ve cihazınızda TWRP kullanabilirsiniz.

Bu işlem yapmadan önce bootloader kilidini açmış olmanız gerekmektedir. Gerekli rehbere buradan bakabilirsiniz. Rehber - Xiaomi Mi A2'nin Bootloader Kilidini Açma

Kurulum Adımları - Tarafımdan henüz denenme fırsatı olmamıştır.

- İşleme başlamadan önce Minimal ADB and Fastboot v1.4.2 dosyasını indirim minimal ADB uygulamasını bilgisayarınıza kurunuz.
  • Twrp dosyasını yandaki linkten indiriniz.
  • İndirdiğiniz dosyayı MiniMadl ADB'yi kurmuş olduğunuz bölüme atın. C/ProgramFiles/Minimal ADB konumunda kuruluyor genel olarak
  • Telefonumuzdan geliştirici seçeneklere girerek USB Hata Ayıklamayı aktif ediyoruz.
  • Daha sonra Minimal ADB uygulamasını çalıştırın. USB ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın
  • "fastboot reboot bootloader" komutunu yazın ve teleofnunuz fastboot moda geçecek eğer bu şekilde geçmez ise telefonu kapatın ve ses kısma ile güç tuşuna aynı anda basarak fastboot moda giriniz
  • "fastboot flash boot_b TWRP-3.2.3-jasmine-20180804.img" komutunu yaznı ve twrp yüklenmesini bekleyin.
  • "fastboot set_active b" konutunu giriniz.
  • daha sonra telefonu yeniden başlatın ve bu esnada ses açma tuşuna basılı tutun. Bu işleme yaparken şunu kullanabilirsiniz. Ses açma tuşuna basarken CMD ekranında "fastboot reboot" komutunu kullanabilirsiniz. TWRP menüsü açıldığında altaki işlem ile devam edin
  • System bölümüne girin ve Slot A bölümünü aktif edin. Daha sonra reboot menüsüne gelerek bir kez Recovery Reboot yapın daha sonra Reboot yapabilirsiniz.

Elinize sağlık.

Bu anlatım ile yaptığımızda slot a bölümüne geçiş sağlanmıyor. Sebebi ise a slotuna twrp kurulmamış oluyor. Bu sebeple arkadaşların çoğu twrp silindi zannediyor. Aslında b slotunda twrp duruyor. Bunuda cmd üzerinden Fastboot set_active b yaparak anlayabilrisiniz. Neyse Bu anlatılanlardan sonra şunları yapınız arkadaşlar.

1.yol İlk twrp açılışında Slot A Yapmadan önce telefonunuza twrp nin zip sürümünü official siteden indirip ve atalım. Ardından direk yükleyelim. Yükledikten sonra b slotunda iken bir kez cihazı recovery reboot yapınız. ardından slotu A yapın ve recovery reboot yapınız. Bu sefer iki slota da twrp kurulmuş olacak.

veya

2.yol "fastboot flash boot_b TWRP-3.2.3 bu işlemi birde slot a için yapacağız. Yani ;

• "fastboot flash boot_b TWRP-3.2.3-jasmine-20180804.img"
  • "fastboot flash boot_a TWRP-3.2.3-jasmine-20180804.img"
Çift yükleme yapacağız. Tabiki bu sürüm twrp çok eski. Twrp sitesinden 30.06.2019 sürümünü indiriniz.

Yeni sürümlerde eğer twrp üzerinden zip şeklinde twrpyi güncellerseniz iki slota da twrp kuruyor. O sebeple ilk yol daha güzel.

Son düzenleme:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Twrpsiz root atma yötemi var oradan attım
nasıl yaptın hangi uygulmayla anlatırmısın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi Mi2 için şuan official bir TWRP yayınlanmadı fakat geliştiricilerin yayınlamış olduğu bir TWRP bulunmaktadır. Bu TWRP kurulumu Mi A2 modelinde biraz farklıdır talimatları dikkatlice izleyerek kurulum yapabilir ve cihazınızda TWRP kullanabilirsiniz.

1.yol İlk twrp açılışında Slot A Yapmadan önce telefonunuza twrp nin zip sürümünü official siteden indirip ve atalım. Ardından direk yükleyelim. Yükledikten sonra b slotunda iken bir kez cihazı recovery reboot yapınız. ardından slotu A yapın ve recovery reboot yapınız. Bu sefer iki slota da twrp kurulmuş olacak.

biz ozman sadece 1. yapıyoruz yukarıdakı uzun uzun yazdıklarını dikkate almıyoruz doğrumu bl ve oem açık

biz ozman sadece 1. yapıyoruz yukarıdakı uzun uzun yazdıklarını dikkate almıyoruz doğrumu bl ve oem açık

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
nasıl yaptın hangi uygulmayla anlatırmısın

hocam. cihazinizda twrp hic yoksa fastboot moda cihazi aliyosunuz şu iki komutu arka arkaya giriniz

• fastboot flash boot_b TWRP-3.2.3-jasmine-20180804.img"
eger olurda ilk sayfada anlatildigi gibi tek komut girdiyseniz ornegin flash boot b.twrp kurdunuzya sonra fastboot slot b active yaz cihazi twrp modda baslatuyorsun. cihazin b slotunda twrp olmus oluyor ama a slotta yok. tekrar komut girmektense twrp sitesinden cihaza ait olan.zip dosyasini indirip recovery mod yani twrp modunda acip zip dosyasini yuklerseniz a slotunuda twrp gelmis olur.

Ama dedigim gibi iki komutuda bastan girdiyseniz sorun yok

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
hocam. cihazinizda twrp hic yoksa fastboot moda cihazi aliyosunuz şu iki komutu arka arkaya giriniz

• fastboot flash boot_b TWRP-3.2.3-jasmine-20180804.img"
eger olurda ilk sayfada anlatildigi gibi tek komut girdiyseniz ornegin flash boot b.twrp kurdunuzya sonra fastboot slot b active yaz cihazi twrp modda baslatuyorsun. cihazin b slotunda twrp olmus oluyor ama a slotta yok. tekrar komut girmektense twrp sitesinden cihaza ait olan.zip dosyasini indirip recovery mod yani twrp modunda acip zip dosyasini yuklerseniz a slotunuda twrp gelmis olur.

Ama dedigim gibi iki komutuda bastan girdiyseniz sorun yok
ben img dosyasını flashladım cihaz komple kapandı açılmadı sonra a slotu aktıf ettım açıkdı bye kurdum aya kurdum olmamıstı romda sorun olabılır demıslerdı zip denemedim benım sorunum img yi flashlayınca normal açılıyor yada hıc acılmıyor yukardakı arkadas twrpsız rot atmıs onuda sormustum dedınız gıbı 2 sloda direk işmg flashlasam twrp ekranı açılırmı

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
ben img dosyasını flashladım cihaz komple kapandı açılmadı sonra a slotu aktıf ettım açıkdı bye kurdum aya kurdum olmamıstı romda sorun olabılır demıslerdı zip denemedim benım sorunum img yi flashlayınca normal açılıyor yada hıc acılmıyor yukardakı arkadas twrpsız rot atmıs onuda sormustum dedınız gıbı 2 sloda direk işmg flashlasam twrp ekranı açılırmı

Hocam kendiniz diyorsunuz a slotunu aktif edince aciliyor diye. Demekki b slotunuzda twrp kurulmamis oluyor. Siz a slotunu aktif edip rom yuklediginiz icin ve cihazin sistemsel ozeelikleri yuzunden romu b ye kurulmus oldugundan ordada twrp olmadigindan boot ekraniniz da kaliyorsunuz. İki slotada twrp flashlamaniz gerekiyor

Unutmayin slot a aktifken custom rom yuklenirse rom b slotuna yuklenir. Yada tam tersi olur, ikiside farketmez. Onemli olan iki slotdada twrp olmali

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Hocam kendiniz diyorsunuz a slotunu aktif edince aciliyor diye. Demekki b slotunuzda twrp kurulmamis oluyor. Siz a slotunu aktif edip rom yuklediginiz icin ve cihazin sistemsel ozeelikleri yuzunden romu b ye kurulmus oldugundan ordada twrp olmadigindan boot ekraniniz da kaliyorsunuz. İki slotada twrp flashlamaniz gerekiyor

Unutmayin slot a aktifken custom rom yuklenirse rom b slotuna yuklenir. Yada tam tersi olur, ikiside farketmez. Onemli olan iki slotdada twrp olmali
eksik anlattım ben b yi aktive edip ilk başta bye kurdum cihaz açılmadı sürekli android ondeden sonra resetledı fasbot dan ative a yapınca açıldı başka twrplerı denedım versıyon kımısı komple kapadı kimisiş wipe yaptı olmadı aya yüklemeyi denedım yıne olmadı bakalım agustos güncelledim deneyecem son yazdınızı

2 slotada twrp yükledim cihaz şuanda açılmıyor hayırlı olsun

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
eksik anlattım ben b yi aktive edip ilk başta bye kurdum cihaz açılmadı sürekli android ondeden sonra resetledı fasbot dan ative a yapınca açıldı başka twrplerı denedım versıyon kımısı komple kapadı kimisiş wipe yaptı olmadı aya yüklemeyi denedım yıne olmadı bakalım agustos güncelledim deneyecem son yazdınızı

2 slotada twrp yükledim cihaz şuanda açılmıyor hayırlı olsun

Hocam, dediklerimi aynen yaptığınızda olmama ihtmali sıfır. defalarca yaptım.

Hocam sade haliyle tekrar anlatayım.

Cihazınız bootloder açık olmalı. Ardındna fastboot moduyla açın.

Bu son sürüm dosyayı indirin. Adb dosyasının içine atınız.

fastboot flash boot_b komutunu verin, twrp cihaza kurulsun. ( dosyanın adını kendiniz düzenleyiniz)

Eğer cihazınızda iki slota yükleyip, sorunla karşılaşıyorsan, a slotuna yüklemeyin. B slotuna yükleyip fastboot active b diyin ve cihazı ses açma tuşuyla açın.

Twrp açılacak. şuan tek slota twrp kurduk.

Ardından twrp üzerinden içindeyken aşağıdaki dosyayı telefonun hafızasına atınız. Twrp üzerinden kurunuz. Kurdukdan sonra iki slotda twrp olmuş olacak.

Bu andan itibaren rom kurmaya hazırsınız. Zip dosyası hep yanınızda olsun. Çoğu custom rom, twrpyi siliyor.Tekrar kurmanız gerekiyor

Not: Twrp yüzündenmi yada ileride farklı bir kod ile kurulum yapılırsa iki slota tek komutla kurulum gelirmi bilemiyorum, ama twrp içindeyken zip ile flashlarsanız tek seferde aynı anda iki slotun hepsi güncellenirken fastboot modda ise ayrı ayrı kurulmayınca cihaz diğer slotda boot ekranında kalıyor

Dikkat: Bu yaptıklarımız ile sadece boot ekranını twrp ye çeviriyoruz. Cihazın bozulma gibi bir durumu söz konusu değil
Bu işlemleri yaparken ilk sayfadaki uyarıları dikkatlice okumalısınız. Bilgisi olmayanlar bu işe girişmemeli.Ben hepsini denemeden asla kimseye önermem. Ses açma tuşuyla cihazı açmayı deneyin. Twrp yok ise Sakin olup dediğim şekilde tekrar fastboot üzerinden işlemlere başlayınız. . Yinede elimden gelen yardımı yaparım

Son düzenleme:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Hocam, dediklerimi aynen yaptığınızda olmama ihtmali sıfır. defalarca yaptım.

Hocam sade haliyle tekrar anlatayım.

Cihazınız bootloder açık olmalı. Ardındna fastboot moduyla açın.

Bu son sürüm dosyayı indirin. Adb dosyasının içine atınız.

fastboot flash boot_b komutunu verin, twrp cihaza kurulsun. ( dosyanın adını kendiniz düzenleyiniz)

Eğer cihazınızda iki slota yükleyip, sorunla karşılaşıyorsan, a slotuna yüklemeyin. B slotuna yükleyip fastboot active b diyin ve cihazı ses açma tuşuyla açın.

Twrp açılacak. şuan tek slota twrp kurduk.

Ardından twrp üzerinden içindeyken aşağıdaki dosyayı telefonun hafızasına atınız. Twrp üzerinden kurunuz. Kurdukdan sonra iki slotda twrp olmuş olacak.

Bu andan itibaren rom kurmaya hazırsınız. Zip dosyası hep yanınızda olsun. Çoğu custom rom, twrpyi siliyor.Tekrar kurmanız gerekiyor

Not: Twrp yüzündenmi yada ileride farklı bir kod ile kurulum yapılırsa iki slota tek komutla kurulum gelirmi bilemiyorum, ama twrp içindeyken zip ile flashlarsanız tek seferde aynı anda iki slotun hepsi güncellenirken fastboot modda ise ayrı ayrı kurulmayınca cihaz diğer slotda boot ekranında kalıyor

Dikkat: Bu yaptıklarımız ile sadece boot ekranını twrp ye çeviriyoruz. Cihazın bozulma gibi bir durumu söz konusu değil
Bu işlemleri yaparken ilk sayfadaki uyarıları dikkatlice okumalısınız. Bilgisi olmayanlar bu işe girişmemeli.Ben hepsini denemeden asla kimseye önermem. Ses açma tuşuyla cihazı açmayı deneyin. Twrp yok ise Sakin olup dediğim şekilde tekrar fastboot üzerinden işlemlere başlayınız. . Yinede elimden gelen yardımı yaparım

indirdiğim twrp sorunlu imiş ( fastboot boot twrp.img )direk bu komutla geçici twrp kurdum bana kalıcı olması şart değildi magisk kurcaktım stokta encryption olduğu için bozar diyolar hem a hem b slota fastboot flash boot_b bu şekilde olunca açmıyor çalışan şuankı twrp senın verdıgınle aynı surum onu
( fastboot boot twrp.img ) kodla girince açıyıor bu şekil girip zip yüklim dedim dosyalar şifreliydi açılmıyordu rom atmıstım dataları silmeden ama fasbot flash olarak birdaha denerim maksat öğrenmek diğer türlü sorunsuz yüklüyor ve tuşa basmadan kendı twrp geçiyor neysekı çözdüm ama sizin verdınız kodu bıdahakıne denerım tşkler

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
indirdiğim twrp sorunlu imiş ( fastboot boot twrp.img )direk bu komutla geçici twrp kurdum bana kalıcı olması şart değildi magisk kurcaktım stokta encryption olduğu için bozar diyolar hem a hem b slota fastboot flash boot_b bu şekilde olunca açmıyor çalışan şuankı twrp senın verdıgınle aynı surum onu
( fastboot boot twrp.img ) kodla girince açıyıor bu şekil girip zip yüklim dedim dosyalar şifreliydi açılmıyordu rom atmıstım dataları silmeden ama fasbot flash olarak birdaha denerim maksat öğrenmek diğer türlü sorunsuz yüklüyor ve tuşa basmadan kendı twrp geçiyor neysekı çözdüm ama sizin verdınız kodu bıdahakıne denerım tşkler
Hocam benim verdigim kod cihazin boot ekrani yerine recovery flashliyor. Cihaz zorla iki slotada recovery kurarak aciyoruz. Burdaki maksat baska rom yuklemek icin zaten. Sonra sifre isterse cihazda kullandiginiz pin,sifre neyse onu girin. Eger yinede acilmazsa wipe bolumunda veri sil bolumunu yapip cihazi komple silin. Sifre kalkacaktir. Eger sadece root icinse zaten benim verdigim kodu degil. Fastboot boot twrp.img i kullanin.

Eger kalici romu benim anlattigimla yapamadiysaniz, once fastboot boot twrp.img ile cihazi twrpde aciniz. Sonra cihazimiz twrp.zip dosyasini atiniz. Ve flashlayiniz. Bu seferde cihaza kalici twrp yuklemis olursunuz.

Üst Alt