Sohbet Xiaomi 9T Almalı Mıyım?

OfluyuzHani

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi5
Konular
14
Yaklaşık 3 yıldır Xiaomi Mi5 kullanıcısıyım. Artık telefon miadını doldurdu. Yeni bir telefon almak istiyorum ancak fiyatlar malumunuz. Düğün arefesindeyim ve fiyat konusunda kendimi olabildiğince kısıtlamaya çalışıyorum ancak 500 TL den kaçıp sonrasında pişmanlık yaşamak da istemiyorum. Şöyle bir göz gezdirdim araştırdım falan derken 3250 TL'ye Mi 9T en mantıklısı gibi duruyor.

Ama marka takıntım yok. Varsa önerebileceğiniz başka markalar ya da modeller onlara da açığım. Ayrıca 9T kullananlar varsa aramızda onlarında yorumlarını okumak isterim.

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Bence Mi 9T alınabilecek en güzel seçenek o fiyatta, bunun haricinde; Mİ 9 SE, A70, A7 (2018), A9 (2018) hatta 2000 Lira'ya Meizu Note 9'a bakabilirsiniz. Gördüğünüz üzere bir sürü seçenek var şimdiden hayırlı olsun...

Son düzenleme:

OfluyuzHani

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi5
Konular
14
Bence Mi 9T alınabilecek en güzel seçenek o fiyatta, bunun haricinde; Mİ 9 SE, A70, Mi Max 3, A7 (2018), A9 (2018) hatta 2000 Lira'ya Meizu Note 9'a bakabilirsiniz. Gördüğünüz üzere bir sürü seçenek var şimdiden hayırlı olsun...
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için. Ancak şöyle bir durum da var oyun oynamayı da çok seviyorum o yüzden işlemciye ve yonga setine de önem veriyorum. O yüzden A70, Meizu Note9 ve Mi Max seçeneklerini elemiştim ki internette Max'ın fiyatı 4000 TL

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
daha ucuza mi 8 var? teknik özellikleri kat be kat daha iyi üstelik. tasarım olarak mi 9t daha güzel, o ayrı.

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için. Ancak şöyle bir durum da var oyun oynamayı da çok seviyorum o yüzden işlemciye ve yonga setine de önem veriyorum. O yüzden A70, Meizu Note9 ve Mi Max seçeneklerini elemiştim ki internette Max'ın fiyatı 4000 TL
Evet şimdi haberim oldu, sanırım piyasa'da artık sıfırı azaldı o yüzden böyle oldu sanırım. Kusura bakmayın. O zaman Xiaomi Mi 8 Lite, Xiaomi Mi Mix 2 ve Mi Mix 2S modellerine bakabilirsiniz Mix serisi modelleri size oyun'da sıkıntı yaratmayacaktır...

Meizu 16TH modeline'de bakabilirsiniz 8 GB RAM, ve 128 GB Hafızalı 3200 ₺.

Son düzenleme:

OfluyuzHani

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi5
Konular
14
daha ucuza mi 8 var? teknik özellikleri kat be kat daha iyi üstelik. tasarım olarak mi 9t daha güzel, o ayrı.
Hocam Mi8 kullanan arkadaşlarım var ve biri hariç diğerleri çok pişman. Çok sorunlar yaşamışlar telefonda. Telefonla çok da uğraşmak istemiyorum alıp kullanacam. Yok rootmuş yok wipe falan uğraşmak istemiyorum çok sıkıldım o işlerden.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet şimdi haberim oldu, sanırım piyasa'da artık sıfırı azaldı o yüzden böyle oldu sanırım. Kusura bakmayın. O zaman Xiaomi Mi 8 Lite, Xiaomi Mi Mix 2 ve Mi Mix 2S modellerine bakabilirsiniz Mix serisi modelleri size oyun'da sıkıntı yaratmayacaktır...
Dikkate alacağım, teşekkür ederim.

Yine de fiyatını merak edip baktım ama 4000 civarı. Açıkçası o fiyatları verdikten sonra mi 9 daha mantıklı geliyor.

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Hocam Mi8 kullanan arkadaşlarım var ve biri hariç diğerleri çok pişman. Çok sorunlar yaşamışlar telefonda. Telefonla çok da uğraşmak istemiyorum alıp kullanacam. Yok rootmuş yok wipe falan uğraşmak istemiyorum çok sıkıldım o işlerden.

Dikkate alacağım, teşekkür ederim.
öyleyse xiaomi almanı tavsiye etmem. xiaomi alıp da yazılım derdi olmayanı görmedim pek. illa bir tarafı eksik çıkıyor. adamlar yazılım yapmayı bilmiyorlar ne yazık ki. başta bir yazılım oturtmuşlar, oynayıp duruyorlar üzerinde. çoğunlukla da bir yerini yaparken diğer tarafını bozuyorlar telefonun. :D

mi 9t alıp rahat rahat kullanırım sanıyorsan emin ol mi 8 alan arkadaşların da öyle düşünüyordur almadan önce. :) ayrıca her telefonun memnun olan bir kesimi de mevcut. daha fazla para verip daha düşük özellikte telefon almak bana macera gibi geldi. tasarımı için değeceğini sanmıyorum. işlemcileri arasında dağlar var. optik sabitleyici yok vs. yine de iyi düşünün derim.

OfluyuzHani

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi5
Konular
14
öyleyse xiaomi almanı tavsiye etmem. xiaomi alıp da yazılım derdi olmayanı görmedim pek. illa bir tarafı eksik çıkıyor. adamlar yazılım yapmayı bilmiyorlar ne yazık ki. başta bir yazılım oturtmuşlar, oynayıp duruyorlar üzerinde. çoğunlukla da bir yerini yaparken diğer tarafını bozuyorlar telefonun. :D

mi 9t alıp rahat rahat kullanırım sanıyorsan emin ol mi 8 alan arkadaşların da öyle düşünüyordur almadan önce. :) ayrıca her telefonun memnun olan bir kesimi de mevcut. daha fazla para verip daha düşük özellikte telefon almak bana macera gibi geldi. tasarımı için değeceğini sanmıyorum. işlemcileri arasında dağlar var. optik sabitleyici yok vs. yine de iyi düşünün derim.
Evet yazılım derdi var ama benim telefonum eskilerde kaldı diye sanıyordum. Mesela 2 yıldır telefonla konuşma yaparken telefonu kulağımın içine sokmak zorunda kalıyorum o derece sesi kısıldı. Samsung'a da para vermek istemiyorum. Düğünüm olmasa Oneplus 7 pro alacam da ah işte imkanlar :) Hocam meşgul ettim hakkınızı helal edin. Görüşleriniz için de teşekkür ederim. Selametle

garantisiz mı9t 2000-2400 fıyat aralıgında bulunuyor hocam
Hocam sahibindende satılanlardan bahsediyorsanız çok girmek istemiyorum o toplara. Ama forumda o fiyata satıp bir çok kişinin güvenini kazanan var ise deerlendirebilirim tabi.

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Evet yazılım derdi var ama benim telefonum eskilerde kaldı diye sanıyordum. Mesela 2 yıldır telefonla konuşma yaparken telefonu kulağımın içine sokmak zorunda kalıyorum o derece sesi kısıldı. Samsung'a da para vermek istemiyorum. Düğünüm olmasa Oneplus 7 pro alacam da ah işte imkanlar :) Hocam meşgul ettim hakkınızı helal edin. Görüşleriniz için de teşekkür ederim. Selametle

Hocam sahibindende satılanlardan bahsediyorsanız çok girmek istemiyorum o toplara. Ama forumda o fiyata satıp bir çok kişinin güvenini kazanan var ise deerlendirebilirim tabi.
telefonun eski olmasıyla da ilgisi olabilir ama xiaomi genel olarak sorunlu bir yazılımcı ekibe sahip. forumda herkes harıl harıl rom arıyor. bu işi bilmeyenler de aldığı telefonun eksik özelliklerine razı gelip kullanmaya devam ediyor. o yüzden kafam rahat olsun diyorsanız xiaomi önermem ama fiyat olarak diğer markalara göre daha ucuz ve daha iyi donanım almak da insanı cezbediyor.

ayrıca oyun da oynamayı seven biriymişsiniz. işlemcilere iyi bakın derim. :?

Üst Alt