Sohbet Xiaomi 14 lite çıkar mı sizce?

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Arkadaşlar Xiaomi 14 lite ile ilgili hiçbir haber bulamadım, Xiaomi 13 lite son lite modeli herhalde.

Gerçi lite modeli poco F serisinin bile bir tık altı, örnek Xiaomi 13 lite ve Poco F5 kıyaslamasında Poco F5 daha iyi, ama yinede merak ettim, xiaomi 14 lite çıkacak mı?

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
bence Lite modellerinin üretilmesine artık gerek yok. Lite yerine poco ve redmi modeller tercih edilebilir.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Arkadaşlar Xiaomi 14 lite ile ilgili hiçbir haber bulamadım, Xiaomi 13 lite son lite modeli herhalde.

Gerçi lite modeli poco F serisinin bile bir tık altı, örnek Xiaomi 13 lite ve Poco F5 kıyaslamasında Poco F5 daha iyi, ama yinede merak ettim, xiaomi 14 lite çıkacak mı?
Lite modellerin amacı daha uygun fiyatlı olup orta seviyede performans sunmak. Bence de yukarıda arkadaşın dediği gibi lite modeli üretmeyi bırakıp redmi poco serisine yönelmek daha güzel bir seçenek olur. Özellikle redmi serisi fiyat performans serisi olduğu için bence lite modeli redmi serisi olarak çıkarabilir. Bence de çıkmaz lite çıkacak olsa duyurulurdu. Çinde satışı başladı çünkü cihazın.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
2024 ilk çeyreğinde tanıtılacaktır. xiaominin lite modelinden vazgeçeceğini sanmıyorum çünkü kar marjı yüksek bir model xiaomi için.
Orta seviye redmiden hallice bir telefona 400-500 euro gibi çılgın fiyatlar istiyor.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
2024 ilk çeyreğinde tanıtılacaktır. xiaominin lite modelinden vazgeçeceğini sanmıyorum çünkü kar marjı yüksek bir model xiaomi için.
Orta seviye redmiden hallice bir telefona 400-500 euro gibi çılgın fiyatlar istiyor.
Hocam lite modeli bazı ülkelerde çok ilgi görmüyor. Lite modellerinin en çok kullanılan iki cihazı 10 lite ve 11 lite. Ben şahsen daha hiç 13 lite kullanan biri görmedim. İlla kullananlar vardır burada da ama ben açılan konularda gördüğüme göre yorum yapıyorum ama şimdi düşününce lite modeller yıllarca üretilmiş bence de vazgeçmeyecektir ama yine de ilgi göreceğini sanmıyorum ben.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam lite modeli bazı ülkelerde çok ilgi görmüyor. Lite modellerinin en çok kullanılan iki cihazı 10 lite ve 11 lite. Ben şahsen daha hiç 13 lite kullanan biri görmedim. İlla kullananlar vardır burada da ama ben açılan konularda gördüğüme göre yorum yapıyorum ama şimdi düşününce lite modeller yıllarca üretilmiş bence de vazgeçmeyecektir ama yine de ilgi göreceğini sanmıyorum ben.
Üretmeseler daha iyi slikon israfı. bana kalırsa poco markası bile gereksiz. Çinde ürettiği redmi cihazları globalde poco markasına çevirmek yerine redmi olarak çıkarsalar çok daha iyi iş yapacaklar ama bunun farkında değiller.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Üretmeseler daha iyi slikon israfı. bana kalırsa poco markası bile gereksiz. Çinde ürettiği redmi cihazları globalde poco markasına çevirmek yerine redmi olarak çıkarsalar çok daha iyi iş yapacaklar ama bunun farkında değiller.
Evet hocam lite serisini redmi modeli olarak çıkarsa zaten redmi serisi f/p olarak bilindiği için daha ilgi görür ya da en mantıklısı hiç çıkarmayacak dediğiniz gibi. Şahsen ben 13 serisine baksam 13, 13 pro gibi cihazlar varken lite serisinin özellikleri neymiş diye bile bakmam.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Bunu sadece ben düşünüyorum sanıyordum kesinlikle öyle, Poco tamamen gereksiz bir telefon Xiaomi ve Redmi olmalı sadece 👍🤝

Pocolar zaten Redmi K diye geçiyor bunu globale Redmi K diye satmalılar 👍

Bizdeki T modeller aslında yine Redmi K diye geçiyor, T modeller çin hariç yine Xiaomi T diye satılsın ama Poco X, F, F Pro gibi modeller Redmi K olarak satılmalı böyle yapsa aslında daha iyi bir izlenim bırakır Xiaomi 👍

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5