Soru Xiaomi 14 imie

valerossi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gerekli
Cihazım
mi6
Konular
0
Yani mi 13 ultra ilk çıktığında getirtmiştim. O zaman denilmiştiki boşuna aldın sadece 4+4 olarak kullanabilirsin. Artık yazılımsal müdahale olayı bitti denmişti. Çok sürmeden bir süre sonra artık böyle bir çözüm yolu var denerek çözüm bulunmuştu. Bu yüzden teknolojinin bu kadar geliştiği bir çağda bende ilerleyen süreçte yeni çözümler çıkabileceği kanaatindeyim. Yeni 14 serisi alanlar neticede 4+4 sürelerinde kullanmaları en azından bir süre daha zamanları olduğu anlamına gelir. Gün doğmadan neler doğar bakalım...

ibo46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
5.0
Cihazım
p995n
Konular
0
Kardeş ileride Samsung s24 vb gibi illahi server üzerinde yapilir

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Xiaomi 14 ve Ultra için umut var. Çift sim onarım her an çıkabilir.
Bu konularda hiçbir zaman kesin konuşmamak lazım Xiaomi daima açık bir kapı bırakıyor.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Kimsenin hevesini kırmak istemem ama ortada anlaşılmayan şöyle bir durum var. Uzun yıllardır cihazlarına yazılımla IMEI atılmasına imkân tanıyan Xiaomi firması 11 serisiyle birlikte kayıt işlemine son vermedi aslında. Sadece RSA denilen bir şifreleme yöntemiyle IMEI repair yapılmasını engelledi.
Ne var ki az çok bu işten anlayanlar her ne kadar riskli olsa da direnç yöntemiyle RSA kilidini kırmayı başarıp tekrar IMEI yazılmasına imkân tanıdılar.
Fakat 14 serisiyle o dönem de kapandı. Xiaomi tıpkı Oneplus'ın yaptığı gibi cihazlarına IMEI işlemi yapılmasına son vermiş görünüyor. Evet cihazlara direnç işlemi uygulanabilir ama kayıt edilmesi artık mümkün değil gibi. HyperOs ile bir eko sistem kurmayı hedefleyen Xiaomi' nin ilk önceliği güvenlik oldu
Telegram ve Facebook gruplarında bu işin duayeni ustalar bile artık olmaz dedikten sonra şahsi kanaatim bu iş bitti.
Artık geçmiş olsun.

ibo46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
5.0
Cihazım
p995n
Konular
0
Kardeş andorid açık kodlu yazılımdır illaki bir yol bulunur yada Samsung'un yaptığı gibi server üzerinden kendi yapar

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
O zaman ilk haberi de ben vereyim.
Xiaomi 14 ultra , direnç kayıtlı olarak satılmaya başladı. Şu an en güvenilir satıcılardan birinde mevcut.
Direnç işlemi başarılı özetle.

Masallara inanmayın.

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
O zaman ilk haberi de ben vereyim.
Xiaomi 14 ultra , direnç kayıtlı olarak satılmaya başladı. Şu an en güvenilir satıcılardan birinde mevcut.
Direnç işlemi başarılı özetle.

Masallara inanmayın.
Özel mesaj atar mısınız kim de acaba.

Edit. İstanbul Sezer şimşek yapmış bu işi.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kimsenin hevesini kırmak istemem ama ortada anlaşılmayan şöyle bir durum var. Uzun yıllardır cihazlarına yazılımla IMEI atılmasına imkân tanıyan Xiaomi firması 11 serisiyle birlikte kayıt işlemine son vermedi aslında. Sadece RSA denilen bir şifreleme yöntemiyle IMEI repair yapılmasını engelledi.
Ne var ki az çok bu işten anlayanlar her ne kadar riskli olsa da direnç yöntemiyle RSA kilidini kırmayı başarıp tekrar IMEI yazılmasına imkân tanıdılar.
Fakat 14 serisiyle o dönem de kapandı. Xiaomi tıpkı Oneplus'ın yaptığı gibi cihazlarına IMEI işlemi yapılmasına son vermiş görünüyor. Evet cihazlara direnç işlemi uygulanabilir ama kayıt edilmesi artık mümkün değil gibi. HyperOs ile bir eko sistem kurmayı hedefleyen Xiaomi' nin ilk önceliği güvenlik oldu
Telegram ve Facebook gruplarında bu işin duayeni ustalar bile artık olmaz dedikten sonra şahsi kanaatim bu iş bitti.
Artık geçmiş olsun.
Geçmiş olmadı hocam. Kayıt aktif. 😂

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Ne güzel işte kafeinsiz hocam.8=)
Doğrusu bende merak ediyorum ne kadar stabil çalışacak? Siz yada başka bir forum üyesi arkadaşımız direnç kaydı yaptırıp kullanıcı deneyimini aktarsa da bilgi sahibi olsak.
Bu arada ben hiç riske girmeden Türkiye garantili almayı düşünüyorum. Kayıtsız fiyatı ile arasında çok fark yok zaten. Xiaomi' ye 50 Bin TL yi vermeyi göze alan bi 25 bin daha verebilir, öyle değil mi? giggle~~

Xiaomi 14 ultra Türkiye fiyatı...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Ne güzel işte kafeinsiz hocam.8=)
Doğrusu bende merak ediyorum ne kadar stabil çalışacak? Siz yada başka bir forum üyesi arkadaşımız direnç kaydı yaptırıp kullanıcı deneyimini aktarsa da bilgi sahibi olsak.
Bu arada ben hiç riske girmeden Türkiye garantili almayı düşünüyorum. Kayıtsız fiyatı ile arasında çok fark yok zaten. Xiaomi' ye 50 Bin TL yi vermeyi göze alan bi 25 bin daha verebilir, öyle değil mi? giggle~~

Xiaomi 14 ultra Türkiye fiyatı...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Uzun zamandır dirençli bir cihaz kullanıyorum zaten.
Kaydı yapan kişiler oldukça sağlam o açıdan şahsım adına benim güvenim tam.

50 bin olduğunu kim söyledi hocam ?
512/16 direnç kayıtlı 39.900 görünüyor.
Aradaki fark 35100 TL.
%47 baya ciddi bir rakam.

Ha sizde para çoktur 75k verir çekerim dersiniz orası ayrı. Ancak forumun ciddi bir kısmı için 35 bin baya önemli rakam.
Fiyat farkı o kadar büyük ki 75k verip garantili almak yerine 4 bin daha ekleyip 2 tane almak mümkün.

Üst Alt