Yardım Xiaomi 13t telefon uygulamaları

Lionheart_34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nihat
Cihazım
Redmi Not 7
Konular
4
13T kullanan arkadaşım Ukrayna bölge seçerek HyperOs ve Andorid 14'ü birlikte indirip kurdu sorunsuz çalışıyor, diğer yandan TR bölge de ise hala ne HyperOs var ne de Andorid 14 geldi bu seriye, sözde üst seri cihaz, Redmi Note 12 düz modeller bile Android 14!ü çoktan aldılar...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
13T kullanan arkadaşım Ukrayna bölge seçerek HyperOs ve Andorid 14'ü birlikte indirip kurdu sorunsuz çalışıyor, diğer yandan TR bölge de ise hala ne HyperOs var ne de Andorid 14 geldi bu seriye, sözde üst seri cihaz, Redmi Note 12 düz modeller bile Android 14!ü çoktan aldılar...
Bir cihaz güncellemeyi daha erken aldı diye daha iyi olacak durumu yok hocam. Xiaomi 12S Ultra da çok geç aldı güncellemeyi ama N13P ile kıyaslama yapmak bir yana 13T'den de çok üstün bir cihaz. (Aynı şekilde) 13T, 12S Ultra'dan daha erken aldı diye de daha iyi duruma gelmiyor. Ayrıca N13P'deki HyperOS kırpılmış sürüm 13T'ye göre.

Ayrıca diğer cihazlarda da durum böyle: her kullanıcıya hemen vermiyorlar güncellemeyi. Herkes bekliyor. Kimi kullanıcı ikinci güncellemeyi almışken kimi kullanıcı daha ilk güncellemeyi göremedi. HyperOS dağıtım süreci çok karışık ilerliyor.

Ki güncelleyince de muhteşem bir duruma gelmiyor cihaz. MIUI 14 çok daha sorunsuz şu haliyle. HyperOS'un en iyi sürümü bile bug barındırıyor. Ben temiz kurulumla Rusya romunu kurdum, yine de buglar arada ortaya çıkıyor.

Kötü sürüm değil ama dağıtım olayı tüm cihazlarda saçma iken çok takılmamak gerekiyor bence. Önemli olan düzgün gelmesi.

Lionheart_34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nihat
Cihazım
Redmi Not 7
Konular
4
Merhabalar, haklı olduğunuz noktalar var, bilgilendirmeleriniz teşekkür ederim, ancak genel olarak bakılınca eğer bir güncelleme varsa bunu her zaman üst modeller almaz mı? Yıllardır Xiaomi'de bu sorun var Note 12 Pro olmayan neye göre yeni Android sürümü alıyor da Pro olanı almıyor, kaldı ki alacağı zaman üstüne yeni bir tane daha gelmiş oluyor zaten, o sürede de cihazı değiştiriyorsunuz, çıkışı 1 sene olan bir ürün üstelik, 2019 çıkışlı A51 Samsung Android 13 aldı yani...

Güncellemeler evet ÇOK büyük farklar yaratmıyor ancak işin içine psikoloji giriyor ve sıkıcı oluyor. Xiaomi donanım olarak muadil cihazlara göre belki bir tık daha güzel ürünler yapıyor ancak yazılım konusu sıkıntılı, diğer saçmalık son bir yıl içinde çıkardığı cihazların bir kısmı 4g bir kısmı 5g bu sefer de işlemciyi alakasız şekilde düşürüyor, ya da fiyat farkı aşırı şekilde artıyor, bir modelin on tane farklı serisini çıkarınca böyle oluyor maalesef çöplük gibi cihaz isimlerinden geçilmiyor kendi kendine zarar veriyor bana göre.

HyperOs ile bir sorun yaşamadım cihaz hızlı akıcı batarya da iyi, ancak ekran 120hz olunca su gibi pil harcıyor, madem bu özelliği ekliyorsun o zaman batarya optimizasyonu da olmalı o zaman niye 60hz kullanayım madem 120hz desteği veriyorsa, her marka da illa ki sorun yaşayan var ama bu donanımsal dan ziyade yazılımsal olunca mazaret kabul etmiyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Merhabalar, haklı olduğunuz noktalar var, bilgilendirmeleriniz teşekkür ederim, ancak genel olarak bakılınca eğer bir güncelleme varsa bunu her zaman üst modeller almaz mı? Yıllardır Xiaomi'de bu sorun var Note 12 Pro olmayan neye göre yeni Android sürümü alıyor da Pro olanı almıyor, kaldı ki alacağı zaman üstüne yeni bir tane daha gelmiş oluyor zaten, o sürede de cihazı değiştiriyorsunuz, çıkışı 1 sene olan bir ürün üstelik, 2019 çıkışlı A51 Samsung Android 13 aldı yani...

Güncellemeler evet ÇOK büyük farklar yaratmıyor ancak işin içine psikoloji giriyor ve sıkıcı oluyor. Xiaomi donanım olarak muadil cihazlara göre belki bir tık daha güzel ürünler yapıyor ancak yazılım konusu sıkıntılı, diğer saçmalık son bir yıl içinde çıkardığı cihazların bir kısmı 4g bir kısmı 5g bu sefer de işlemciyi alakasız şekilde düşürüyor, ya da fiyat farkı aşırı şekilde artıyor, bir modelin on tane farklı serisini çıkarınca böyle oluyor maalesef çöplük gibi cihaz isimlerinden geçilmiyor kendi kendine zarar veriyor bana göre.

HyperOs ile bir sorun yaşamadım cihaz hızlı akıcı batarya da iyi, ancak ekran 120hz olunca su gibi pil harcıyor, madem bu özelliği ekliyorsun o zaman batarya optimizasyonu da olmalı o zaman niye 60hz kullanayım madem 120hz desteği veriyorsa, her marka da illa ki sorun yaşayan var ama bu donanımsal dan ziyade yazılımsal olunca mazaret kabul etmiyorum.
Dediğiniz gibi Xiaomi'de yıllardır olan güncelleme durumu bu şekilde. Hiçbir zaman güncellemeyi tepeden başlatmıyorlardı zaten. Her cihazın yazılım geliştirme ekibi farklı olduğu için güncellemelere aynı anda başlasalar da sonuçta ekibin üretim süreleri farklılaşıyor. Yıllardır olan bir şeyi şimdi HyperOS'a bağlamamak lazım, umarım ileride daha düzgün olur ama alışmak en iyisi.

Xiaomi'nin genel güncelleme politikası var hocam özel olarak farklı bir şey demezlerse. Alt segment cihazlar 1 Android, 2 MIUI/HyperOS yükseltme güncellemesi alıyor. Orta segment cihazlar 2 Android, 3 MIUI/HyperOS güncellemesi alıyor. Üst segment karışık biraz tabi ama 13T; 4 Android, 5 MIUI/HyperOS güncellemesi alacak toplam.

Mazeret kabul edip etmemeniz (biz mazeretimizin olması da) inanın Xiaomi'nin umrunda değil hocam. Xiaomi, MIUI 12'den beri yazılımda berbat. MIUI 14 bir nebze düzgün ama HyperOS ile batırmaları çok zor değil onlar için. Xiaomi cihaz alacaksanız olabildiğince üst segment cihaz alacaksınız ki Xiaomi yazılım konusunda biraz daha üstünde dursun.

Xiaomi, birçok cihazında ortak malzeme kullandığı için ufak değişikliklerle birde fazla cihaz çıkartıyor. Kullanıcı da kendi ihtiyacına en uygun olanı alıyor. Xiaomi, piyasayı böyle domine etmeye çalışıyor. Herkes "daha az cihaz, daha fazla düzgün destek" istese de Xiaomi bu politikasından vazgeçmeyecektir hocam.

Şahsen, şu anlık 13T'den memnunum ama muhtemelen bir sonraki cihazım Xiaomi olmayacak. Büyük konuşmamak lazım tabi.

Üst Alt