Yardım Xiaomi 13T hyperOS yapayımmı yd

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 14.0.6
Telefon Modeli
Xiaomi13T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Cihazım yurtdışı xiaomi13t direnç veya imei attırmadım bölgede filipinlere geçince hyperos geliyor telefonum global ve herkes yapma dedi kapanır dedi ama hiçbir işlem yaptırmadım nasıl kapanabilir bl kilit başvurusu yap dediler yaptım ne yapmaliyım bilmiyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Kusura bakmayın anlayamadım bl kilidini açınca birdaha otomatikmen güncelleme yapmayacakmı telefon bir bilgim yok bu konu hakkında ve telefonum yurtdışı diye illa bl kilidini açmak mı lazım açmasam ne olur birde twrp nedir rahatsız ediyorum kusurma bakmayın.
HyperOS için Bl kilidi açık olanlar günelleme almayacak cihaz üzerinden, denildi ve şu an BL'si açık olup HyperOS kurmak isteyenler hata alıyor. Güncelleme göünüyor ama kurulmuyor. Geriye 2 seçenek kalıyor. Ya bilgisayardan kurulacak ya da cihaz için varsa TWRP ile kurulacak.

TWRP, cihazın yazılımını yönetmeye yarayan alt yazılımdır, geliştiriciler oluşturur.

IMEI tamiri için ve sonrasında güncelleme veya sıfırlama durumlarında cihazda sorun olursa hızlıca çözebilmek için BL kilidini açmayı öneriyoruz.

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
Direnç imei kayıt işlemi yaptirmayacaksiniz eğer bootloader kilidi ile bir işiniz yok şuanlik
Ama yerinizde olsam miui 14 de önce bootloader kilidimi açardım global fastboot romu beklerdim hyperos için sonra temiz kurulum yapardım. Ben şahsen bir romu xiaomi resmi sitesinde fastboot olarak görmedikçe yüklemiyorum.
Dirençde zaten telefonun içini açmıyorlarmı bl kilidi illaki gerekiyormu actırmak için

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Dirençde zaten telefonun içini açmıyorlarmı bl kilidi illaki gerekiyormu actırmak için
Direnç için cihazın arka kapağı sökülüp işlem yapılmasıdır. BL kilidi ise yazılımsal bir kilit. İkisi farklı şeyler. Açılmasını önermemiz, direnç sonrası yazılımsal bir sorun olduğunda cihaza müdahale etmenin çok maliyetli olmasından.

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
Direnç için cihazın arka kapağı sökülüp işlem yapılmasıdır. BL kilidi ise yazılımsal bir kilit. İkisi farklı şeyler. Açılmasını önermemiz, direnç sonrası yazılımsal bir sorun olduğunda cihaza müdahale etmenin çok maliyetli olmasından.
Şuanlık bl kilidini açmadan güncellemeyi yapacağım bl kilidini açınca güncellemeleri kendim yapmak istemiyorum en ufak bi hatada gidebilir hyperos yapınca açarım büyük bir ihtimalle , hyperos da bl kilidi nasıl aciliyor suan herkes sıkıntı yasiyormuş

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Şuanlık bl kilidini açmadan güncellemeyi yapacağım bl kilidini açınca güncellemeleri kendim yapmak istemiyorum en ufak bi hatada gidebilir hyperos yapınca açarım büyük bir ihtimalle , hyperos da bl kilidi nasıl aciliyor suan herkes sıkıntı yasiyormuş
İlk sayfada paylaşmıştım zaten:

Oyla:
Üst Alt