Rom Xiaomi 13 Ultra Xiaomi HyperOs Eu Rom ( 24.7.8 ) İndirme Bağlantıları ve Kurulum

Seckinsahin34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
Yönetmen
Konular
3
Sanırım başardım

Ekli dosyalar

• 1000019716.jpg
    1000019716.jpg
    227,7 KB · Görüntüleme: 38

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
3
Yeni güncelleme gelmiş kurup deneyen var mı ?

Ekli dosyalar

• devices_weekly_23121514.png
    devices_weekly_23121514.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 27

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
galeri atma sorunu devam ediyor

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
3

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Biraz daha bekleyelim o zaman :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kardeş 24.1.8 in üzerine mi kurulum yaptın yoksa temiz kurulum mu yaptın ?
temiz kurulum ile denedim suan eu beta ve stabil romlar da bu sorun var bir kaç haftaya çözelmesini ümit ediyorum.

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
64
hocam dirençli cihaz var elimde ne twrp var ne başka bişi imei gitmeden bu romu nasıl kurabilirim

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
3
temiz kurulum ile denedim suan eu beta ve stabil romlar da bu sorun var bir kaç haftaya çözelmesini ümit ediyorum.
Hocam şöyle bir çözüm buldum galeriye girip fotoğrafın üzerine basılı tuttuğumuzda fatoğrafları seçebiliyoruz bu konumdayken isteğin fotoğrafı açıp gezinme yap atmıyor dışarı. :)

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Hocam şöyle bir çözüm buldum galeriye girip fotoğrafın üzerine basılı tuttuğumuzda fatoğrafları seçebiliyoruz bu konumdayken isteğin fotoğrafı açıp gezinme yap atmıyor dışarı. :)
kamerada iken resim çekince direk sol alttan fotoğrafı acında da atmıyormus öyle yazmışlar hep deneyemedim eea dayım suan

hocam dirençli cihaz var elimde ne twrp var ne başka bişi imei gitmeden bu romu nasıl kurabilirim
şuan hangi rom yüklü hocam

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
bende direnç işlemli 1TB 13 ultra var birkaçgünlük , bootloader açılmıyordu sonra güncelleme geldi hyperos bootloader açılmayınca yapayım belki açılır dedim yine açılmadı. Uzaktan bi arkdaş bağlandı baktı dedi server kaydı gerekiyor, sonra global forumda hintli ncunlcock diye birinden bahsettiler ona anlattım durumu oda 25 usd istedi bağlandı olmadı server kaydı gerekiyor bugün açıldığında heber vereceğini söyledi. bu arada sms geldi telefonunuz kayıt dışı diye imei uçmuş güncellemeden dolayı mı yoksa bu uzaktan bağlantıdan dolayımı bilmiyorum.

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
3
Hyperos galeri sorunu yaşayanlar dosya yöneticisinden de fotoğraflarını görüntüleyip istediği gibi gezinme yapıp düzenleme yapabilirler. Şimdilik böyle bir çözüm buldum. :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: Eu romlar artık Hybrid olarak yayınlanıyor, Peki bu nedir ne işimize yarar diye soracak olursanız : İndirdiğiniz rom dosyasını ister fastboot üzerinden ister twrp üzerinden kurulum imkanı tanıyor size.
Android 14 ile beraber twrp ler kararlı çalışmadığından hybrid olarak kurulum yapın.

Kurulum işlemleri:
  • "Bootloader kilidiniz açık olmalıdır." İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • İlk defa Eu Rom kuruyorsanız klasörün içindeki windows_fastboot_first_install_with_data_format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
  • Eu rom kullanıyor ve güncelleme yapmak istiyorsanız klasör içindeki windows_fastboot_update_rom dosyasını çalıştırmanız yeterli.
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın

CHANGELOG

Sistem

Düzeltmesi - Bir ART sorunu nedeniyle ROM güncellemesinden sonra uygulamalar çöküyordu

Kontrol merkezi
Düzeltmesi - Bazı durumlarda kontrol merkezi ve Bildirim gölgesi çakışıyor

Ayarlar
Yeni - Durum çubuğunda gösterilen bildirim simgelerinin sayısını seçebilirsiniz [Xiaomi 14 serisi hariç]

Eğer Galeri sizin için çöküyor, bu adb komutlarını çalıştırın

Kod:
adb shell pm clear com.miui.gallery
adb shell pm clear com.miui.mediaeditor
adb reboot

Ekran resimleri eklenecektir, İlerliyen saatlerde konu güncellenecek.

Kurulum sırası ve sonrasında oluşabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

.

[/SPOILER
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: Eu romlar artık Hybrid olarak yayınlanıyor, Peki bu nedir ne işimize yarar diye soracak olursanız : İndirdiğiniz rom dosyasını ister fastboot üzerinden ister twrp üzerinden kurulum imkanı tanıyor size.
Android 14 ile beraber twrp ler kararlı çalışmadığından hybrid olarak kurulum yapın.

Kurulum işlemleri:
  • "Bootloader kilidiniz açık olmalıdır." İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • İlk defa Eu Rom kuruyorsanız klasörün içindeki windows_fastboot_first_install_with_data_format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
  • Eu rom kullanıyor ve güncelleme yapmak istiyorsanız klasör içindeki windows_fastboot_update_rom dosyasını çalıştırmanız yeterli.
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın

CHANGELOG

Sistem

Düzeltmesi - Bir ART sorunu nedeniyle ROM güncellemesinden sonra uygulamalar çöküyordu

Kontrol merkezi
Düzeltmesi - Bazı durumlarda kontrol merkezi ve Bildirim gölgesi çakışıyor

Ayarlar
Yeni - Durum çubuğunda gösterilen bildirim simgelerinin sayısını seçebilirsiniz [Xiaomi 14 serisi hariç]

Eğer Galeri sizin için çöküyor, bu adb komutlarını çalıştırın

Kod:
adb shell pm clear com.miui.gallery
adb shell pm clear com.miui.mediaeditor
adb reboot

Ekran resimleri eklenecektir, İlerliyen saatlerde konu güncellenecek.

Kurulum sırası ve sonrasında oluşabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

.

Son çıkan güncellemeyi de listeye ekle istersen.

Ekli dosyalar

• 1640097079_123_Android-icin-en-iyi-7-dosya-gezgini-uygulamasi.jpg
    1640097079_123_Android-icin-en-iyi-7-dosya-gezgini-uygulamasi.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran görüntüsü 2024-01-26 095632.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-01-26 095632.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 22
Üst Alt