Yardım Xiaomi 13 Ultra & Samsung S23

BerkayBSK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
HyperOS
Telefon Modeli
13T
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar şuanda 13T kullanmaktayım bu telefonu satıcam fakat 2 telefon arasında kararsız kaldım 26.000 tl bütcem var YD 13 Ultra 12/256 Gb sıfır buldum birde 2.el Tr garantili S23 ler var 26.000 tl bandında sizce hangisini almak daha mantıklı olur.

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
14
YD 13 Ultra 12/256 Gb sıfır daha mantıklı bence,
Arkadaşlar şuanda 13T kullanmaktayım bu telefonu satıcam fakat 2 telefon arasında kararsız kaldım 26.000 tl bütcem var YD 13 Ultra 12/256 Gb sıfır buldum birde 2.el Tr garantili S23 ler var 26.000 tl bandında sizce hangisini almak daha mantıklı olur.

YD 13 Ultra 12/256 Gb sıfır daha mantıklı bence
Fake rom olayına dikkat et.

Oyla:

BerkayBSK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
7
YD 13 Ultra 12/256 Gb sıfır daha mantıklı bence,

YD 13 Ultra 12/256 Gb sıfır daha mantıklı bence
Fake rom olayına dikkat et.
Banada o daha mantıklı gibi geldi hocamda yinede bi danışmak istedim fake rom olayını nasıl anlıyabilirim bi yolu varmı anlamanın.

Oyla:

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
14
ben Xiaomi 14 Pro kullanıyordum,
şuan Xiaomi 14 Ultra getirttim, anladığım kadarı ile fake rom güncelleme vs yapmıyor. bir de rom sürümünden anlaşılıyormuş.

açmış olduğum konumda xRaven hocam sağolsun yardımcı olmuştu.

Oyla:

ceka16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
celal
Cihazım
mi 13 ultra
Konular
7
merhaba bende 13 ultra öneririm, ben kayıtlı olarak bayramdan önce 24 bine aldım.

Oyla:

BerkayBSK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
7
şuan Xiaomi 14 Ultra getirttim, anladığım kadarı ile fake rom güncelleme vs yapmıyor. bir de rom sürümünden anlaşılıyormuş.

Çok teşekkür ederim hocam yardımınız için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhaba bende 13 ultra öneririm, ben kayıtlı olarak bayramdan önce 24 bine aldım.
Hocam cihazdan memnunmusunuz peki nasıl bir cihaz sizce herhangi bi sıkıntı yarattımı size. Banada kayıtlı sıfır 26 bin fiyat çektiler hocam en uygun bunu bulabildim.

Oyla:

ceka16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
celal
Cihazım
mi 13 ultra
Konular
7
Çok teşekkür ederim hocam yardımınız için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihazdan memnunmusunuz peki nasıl bir cihaz sizce herhangi bi sıkıntı yarattımı size. Banada kayıtlı sıfır 26 bin fiyat çektiler hocam en uygun bunu bulabildim.
Mi13t vardı hocam mi note 10 lite dan geçtiğim için başta çok güzel gelmişti hız olarak falan ama 3 ay sonrasında baktım mi note 10 lite in elde tutuş hissini bile vermiyor xiaomi 3-4 sene öncesinde orta sınıf telefonlarda malzeme kalitesi bu kadar düşük değilmiş ki 13t orta üst bir modeldi bir arkadaş da satar mısın deyince elden çıkardım. 13 ultra ya geçtim çok güzel cihaz kamera hız tasarım çok hoş olmuş özellikle arkadaşlar arka tarafını gören bu ne diyor, Samsungun ekranı güzel ancak kamera tasarımı hiç göze hitap etmiyor bence kamera olarak da çok aman aman bir fark yok aralarında, Bir sebepde root falan sıkıntı samsunglarda rootsuz reklam engelleyici siz kullanamıyorum. arada 3 bin kadar fark vardı. 13 ultra aldım. Memnunum sarjida günü rahat çıkarıyor ki 90w çabuk doluyor Samsung 45w sanırım. Özelden aldığım arkadaşı yazarım sana banada forumdan biri önermişti

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16

Hocam Pro ile Ultra arasında kayda değer fark var mı acaba? Artıları, eksileri nelerdir yorumlarınızı merak ediyorum :)

Oyla:

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
14
Hocam Pro ile Ultra arasında kayda değer fark var mı acaba? Artıları, eksileri nelerdir yorumlarınızı merak ediyorum :)

artısı,
- 14 pro versiyonuna göre ergonomisi yani kameradan adasının büyük olmasından kaynaklanan tutuş hissiyatı daha iyi
(ilk başlarda kamera adasının büyük olmasından ve telefonun ağırlık merkezinin kamera adası kısmına yakın olmasından kaynaklanan bir kaç sorun yaşamıştım ama alıştıktan sonra işaret parmağını kamera adasına dayayınca telefonu daha iyi kavrayabiliyorsun)

- batarya konusunda pro versiyonunda 4880 mAh, ultra versiyonunda (global versiyonunda 5000 mAh) 5300 mAh var.
bu da rahatlıkla 40, 45 saat kullanım sunması demek.

- ultra versiyonun globalde de satıldığı için çeşitli stok romları mevcut.

- kamera konusunda ultra versiyonunda geniş açı 122 derece ama pro versiyonunda geniş açı 115 derece (pek fark yaratmıyor ama ultra kamera konusunda 1, 2 tık önde).

eksisi,
- pro versiyonda 120w şarj desteği olduğu için 18 dk'da şarj olmasına rağmen ultra versiyonunun desteği 90w olduğu için 30 dk'dan uzun sürüyor.

Xiaomi cihazlarda yaşadığım en büyük sıkıntı hayalet ekran kullanıyorsanız, parmak izi tarayıcısının ekran altında olmasından nano (pahalı olanları) almanız gerekmekte olması.

Oyla:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
artısı,
- 14 pro versiyonuna göre ergonomisi yani kameradan adasının büyük olmasından kaynaklanan tutuş hissiyatı daha iyi
(ilk başlarda kamera adasının büyük olmasından ve telefonun ağırlık merkezinin kamera adası kısmına yakın olmasından kaynaklanan bir kaç sorun yaşamıştım ama alıştıktan sonra işaret parmağını kamera adasına dayayınca telefonu daha iyi kavrayabiliyorsun)

- batarya konusunda pro versiyonunda 4880 mAh, ultra versiyonunda (global versiyonunda 5000 mAh) 5300 mAh var.
bu da rahatlıkla 40, 45 saat kullanım sunması demek.

- ultra versiyonun globalde de satıldığı için çeşitli stok romları mevcut.

- kamera konusunda ultra versiyonunda geniş açı 122 derece ama pro versiyonunda geniş açı 115 derece (pek fark yaratmıyor ama ultra kamera konusunda 1, 2 tık önde).

eksisi,
- pro versiyonda 120w şarj desteği olduğu için 18 dk'da şarj olmasına rağmen ultra versiyonunun desteği 90w olduğu için 30 dk'dan uzun sürüyor.

Xiaomi cihazlarda yaşadığım en büyük sıkıntı hayalet ekran kullanıyorsanız, parmak izi tarayıcısının ekran altında olmasından nano (pahalı olanları) almanız gerekmekte olması.
hayalet ekran ne bea

Oyla:
Üst Alt