Ana Başlık Xiaomi 13 - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Hocam 13 cidden tam alınacak cihaz hem performans hemde fiyat konusunda çok iyi. 13 pro tabi ki daha iyi model ama fiyat ile biraz kaybediyor. Birde benim gibi biraz daha küçük boyutlu cihaz arıyanlar için 13 harika bir model
Benim çocuklar madem alacaksın bari prosunu al üstünü biz tamamlarız deyince karar değiştirdik hocam. Yoksa benim de ilk anda almayı düşündüğüm düz modeldi ve satın aldığım tarihte aralarında amam aman bir fiyat farkı da yoktu. Evet küçük boyutlu ekran sevenler için ele oturan daha kompakt bir cihaz ama ne yalan söyliyeyim benim gibi yaşlı ve gözleri eskisi görmeyen biri için 6.73 inç ekran gayet ideal.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Prosu benimde radarımda ama hem bu direnç olayı hemde Mi Max3 ün hala canavar oluşu ve henüz miladının dolmamış olması nedeniyle, beklemedeyim

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Direnç işini hiç düşünmediğim için o konuda yorum yapamam hocam ama doların bugünkü durumunu ve seçim sonrası ne olacağını düşünürsek radarınızdan çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.
Aslında benim Mi 6 da bataryası dışında halâ canavar gibiydi. Her ne kadar eski stabilitesi olmasa da google kamerası, dolby digital ses modülü ve ( halâ iş yapar) SD 835 in verdiği performansla bizi en az iki sene daha idare ederdi. Lakin ömrümüzün son demlerini sizi bilmem ama ben teknolojinin yeni nimetlerinden istifade ederek yaşamak gerekir diye düşünüyorum. Herhalde Xiaomi 13 pro da bizi mezara kadar götürür...

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Allah hepimize güzel uzun sağlıklı ömürler versin daha nice farklı Xiaomi modeli kullanalım.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
yaklaşık bir aydır sahibinden.kom'da Xiaomi 13 ilanlarını takip ediyorum. 3-4 tane direnç yapılmış satılık 13 ilanı gördüm. acaba direnç işlemini yaparken telefona zarar mı verdiler de sahipleri satıyor diye düşündüm.

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
yaklaşık bir aydır sahibinden.kom'da Xiaomi 13 ilanlarını takip ediyorum. 3-4 tane direnç yapılmış satılık 13 ilanı gördüm. acaba direnç işlemini yaparken telefona zarar mı verdiler de sahipleri satıyor diye düşündüm.
Hayır hocam bazı kişiler özellikle dirençli satın alıp daha sonra uğraşmak istemiyor. Direnç ustası bulmak zor olduğu için dirençli cihaz avantajlı oluyor. Tek sıkıntısı su geçirmezlik özelliği konusunda özellik kaybolabilir diyorlar

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Hayır hocam bazı kişiler özellikle dirençli satın alıp daha sonra uğraşmak istemiyor. Direnç ustası bulmak zor olduğu için dirençli cihaz avantajlı oluyor. Tek sıkıntısı su geçirmezlik özelliği konusunda özellik kaybolabilir diyorlar

Acaba su geçirmezlik testini yapacak delikanlı var mı :D ben yaparım alınca dedim ama yemedi :D

mstfkzltn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Konular
0
Xiaomi 13 Pro nun global olmayan versiyonu olduğu gibi Türkiye de kullanılabilir mi? Eğer kullanılamaz ise ne gibi sorunlar çıkar, çözümü nedir ROM gibi? ROM lu ve ROM suz bankacılık uygulamaları kullanılabilir mi güvenilir mi?

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Xiaomi 13 Pro nun global olmayan versiyonu olduğu gibi Türkiye de kullanılabilir mi? Eğer kullanılamaz ise ne gibi sorunlar çıkar, çözümü nedir ROM gibi? ROM lu ve ROM suz bankacılık uygulamaları kullanılabilir mi güvenilir mi?
Evet kullanılır ama global versiyon olmadığı için multi dil destekli değildir. Yani sadece Çince ve İngilizce kullanabilirsiniz. İsterseniz daha sonra bootloader kilidini açıp global rom yüklersiniz. Lakin Çin cihazlarında desteklenen ağlar arasında genellikle band 20 olmuyor. Bu yüzden kırsal bölgelerde sorun yaşayabilirsiniz. Şehir içinde de şebekeden kaynaklı batarya tüketimi normalden fazla olacaktır.
Tavsiyem sorunsuz bir kullanım için 2-3 bin daha fazla verip global model almanızdır.

Son düzenleme:
Üst Alt