Yardım Xiaomi 13 kamera buğunlama sorunu

spartageo1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Dün telefonda telefoto lens ile çekim yaptığımda ekranın bulanıklaştığını gördüm bir de ne göreyim lenslerin içi olduğu gibi buğulanmış. 13t serisinde de çok yaşanan bir durummuş anladığım kadarıyla bunun çözümü nedir aranızda yaşayan var mı? Video kaydediyorum mesela 1 dakika geçmeden kamera buğulanıyor? Yazılımsal bir durum mu yoksa lensle alakalı bir sıkıntı mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20240311-WA0002.jpg
    IMG-20240311-WA0002.jpg
    175,7 KB · Görüntüleme: 39

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Kötüymüş 2 lensinizde buğulanmış.13 serileirn bazılarında var sanırsam bu sorun.

SM-S918B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yazılımsal bir sorun değil tabiki, direkt donanımsal. Lensin içine sıvı kaçmış. Temizlenmesi gerekiyor. Yurt içi ise garantiye gönderin, yurt dışı ise ve yeni aldıysanız aldığınız yerle görüşün.

spartageo1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Yazılımsal bir sorun değil tabiki, direkt donanımsal. Lensin içine sıvı kaçmış. Temizlenmesi gerekiyor. Yurt içi ise garantiye gönderin, yurt dışı ise ve yeni aldıysanız aldığınız yerle görüşün.
Yani lensler temizlenip cihaz iyi bir şekilde kapatıldığında düzelir diyorsunuz yd aldım işlem de uygulandı öncesinde bir sorun yoktu ama yeni başladı

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yani lensler temizlenip cihaz iyi bir şekilde kapatıldığında düzelir diyorsunuz yd aldım işlem de uygulandı öncesinde bir sorun yoktu ama yeni başladı
Direnç sonrası olduysa yapıldığı ortamdan dolayı olmuştur. İşlemi yapan kişiyle görüşün, düzgünce temizlesin.

spartageo1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Direnç sonrası olduysa yapıldığı ortamdan dolayı olmuştur. İşlemi yapan kişiyle görüşün, düzgünce temizlesin.
Söyledim ama satıcı pek ilgilenmedi düz 13 serilerinde böyle bir kronik problem yok değil mi hocam? Büyük ihtimalle dediğiniz gibi ya cihaz iyi kapanmadı hava aldı vs ya da nemli ortamda işlem yapıldı ondan dolayı bu sorun gerçekleşti. İşin garibi ilk haftalarda bir şey yoktu

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Söyledim ama satıcı pek ilgilenmedi düz 13 serilerinde böyle bir kronik problem yok değil mi hocam? Büyük ihtimalle dediğiniz gibi ya cihaz iyi kapanmadı hava aldı vs ya da nemli ortamda işlem yapıldı ondan dolayı bu sorun gerçekleşti. İşin garibi ilk haftalarda bir şey yoktu
Xiaomi 13T ve 13T Pro'da nadiren görülen bir olay hocam. 13'te hiç görmedim, işlem yapılırken olmuştur sizin bahsettiğiniz sebeplerden dolayı. Maalesef satıcıların/tamircilerin %99'u böyle iş sonrası sorumsuz.

Üst Alt