Soru Xiaomi 13 Global vs China

GökTürk1071

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
OnePlus 8T
Konular
18
Hocalarım merhabalar.
Xiaomi 13 almaya niyetlendim ancak hangi satıcıya sorsam global modelin ellerinde olmadığını, global rom yüklü Çin modelinin olduğunu söylüyorlar. Sorum şu ki siz kullanıcılar olarak global mi kullanıyorsunuz yoksa bu cihazın Türkiye'ye gelen modeli (yurtdışı) Çin modeli mi?
Çin modeli ise herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı tavsiye eder misiniz?
Şimdiden teşekkürler

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
12
Hocalarım merhabalar.
Xiaomi 13 almaya niyetlendim ancak hangi satıcıya sorsam global modelin ellerinde olmadığını, global rom yüklü Çin modelinin olduğunu söylüyorlar. Sorum şu ki siz kullanıcılar olarak global mi kullanıyorsunuz yoksa bu cihazın Türkiye'ye gelen modeli (yurtdışı) Çin modeli mi?
Çin modeli ise herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı tavsiye eder misiniz?
Şimdiden teşekkürler
Xiaomi 13 olarak farklar nedir bilmiyorum ama Redmi Note 12 Pro 5G cihazım Çin üretim. Ben bootloader kilidi açarak Taiwan rom yükledim sıkıntısız kullanıyorum (Global veya Türkiye rom kullanabilirsiniz, Taiwan romda miui arama ve miui mesaj uygulaması var). Ayrıca Çin üretimlerde band 20 olmadığı söyleniyor bundan ötürü kırsal kesimlerde şebeke zayıf olur söylentisi mevcut.

GökTürk1071

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
OnePlus 8T
Konular
18
Xiaomi 13 olarak farklar nedir bilmiyorum ama Redmi Note 12 Pro 5G cihazım Çin üretim. Ben bootloader kilidi açarak Taiwan rom yükledim sıkıntısız kullanıyorum (Global veya Türkiye rom kullanabilirsiniz, Taiwan romda miui arama ve miui mesaj uygulaması var). Ayrıca Çin üretimlerde band 20 olmadığı söyleniyor bundan ötürü kırsal kesimlerde şebeke zayıf olur söylentisi mevcut.
Hocam aynı mantık zannedersem band20 eksikliği. Handikap yaratır mı pişman eder mi onu düşünüyorum.

Üst Alt