Yardım Xiaomi 13 Global Rom Batarya İçin Sürüm Tavsiyesi

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
12
Xiaomi 13 Global rom kullanıp bataryasindan memnun olan var mı arkadaşlar? Ona göre o sürümü tekrardan kuracağım yani. Bende batarya durumu berbat,arka planda çok fazla uygulama çalışıyor sslerden görüleceği gibi. Aslında temiz bir şekilde mi flashtan android 14 MIUI 14.0.6 kurmuştum ama arka planda uyutma çalışmıyor. Mesela adguardi arka planda kısıtla dememe rağmen sürekli çalışıyor. Dolayısıyla kullandığınız sürümleri ve memnuniyetinizi belirtirseniz sevinirim...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Up

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanıcı konusunu uygunsuz şekilde yükselttiği için uyarı cezası almıştır.
Up

Yardımcı olur musunuz arkadaşlar. Cidden batarya çok kötü derecede.

Siz hangi sürümleri kullanıyorsunuz?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Telefonunuzda root varmı? imei direnç işlemi yapıldı mı? korsan modlu hileli vb apklar kullanıyor musunuz?
Sistem uygulamalarına müdahale ediyor musun devre dışı bırakmak silmek gibi? geliştirici seçeneklerinde herhangi bir ayar değiştirdiniz mi?
Telefonunuzun arkasında CE etiketi varmı?

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
12
Telefonunuzda root varmı? imei direnç işlemi yapıldı mı? korsan modlu hileli vb apklar kullanıyor musunuz?
Sistem uygulamalarına müdahale ediyor musun devre dışı bırakmak silmek gibi? geliştirici seçeneklerinde herhangi bir ayar değiştirdiniz mi?
Telefonunuzun arkasında CE etiketi varmı?
Root var,evet direnç atıldı ve NFC dahil her şey çalışıyor ayrica telefon 6 aydır bende ve sadece bu son sürümde aşırı batarya sorunu yaşıyorum,sistem uygulamalarına mudahele etmiyorum sadece Adguard uygulamasını ayarlardan arka planda kısıtla yapıyorum,geliştirici seçeneklerinde çoklu pencere için bir ayar açtım sadece ve otomatik güncellemeleri kapattım.Ayrica Xiaomi sim etkinleştirme,sistem güncelleme ve msaa nin yetkisini geri aldım,ce etiketi var cihaz global. Cevaplarım bunlar hocam şimdi tavsiyede bulunur musunuz rica etsem? Aklımda iki sürüm var birincisi telefonu ilk aldığım android 13 Miui 14.0.4 global sürümü diğeri ise 14.0.7(xda da batarya iyi demişlerdi). Sizce ne yapmalıyım? Kesinlikle global rom kuracağım bu arada eu vs sarmadı beni.O sebeple global rom için tavsiye verirseniz sevinirim...

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Xiaomi.Eu HyperOS 1.0.23.11.8 DEV beta kullanıyorum. Batarya / Akıcılık / ısınma vb. konularda Gayet memnunum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Root var,evet direnç atıldı ve NFC dahil her şey çalışıyor ayrica telefon 6 aydır bende ve sadece bu son sürümde aşırı batarya sorunu yaşıyorum,sistem uygulamalarına mudahele etmiyorum sadece Adguard uygulamasını ayarlardan arka planda kısıtla yapıyorum,geliştirici seçeneklerinde çoklu pencere için bir ayar açtım sadece ve otomatik güncellemeleri kapattım.Ayrica Xiaomi sim etkinleştirme,sistem güncelleme ve msaa nin yetkisini geri aldım,ce etiketi var cihaz global. Cevaplarım bunlar hocam şimdi tavsiyede bulunur musunuz rica etsem? Aklımda iki sürüm var birincisi telefonu ilk aldığım android 13 Miui 14.0.4 global sürümü diğeri ise 14.0.7(xda da batarya iyi demişlerdi). Sizce ne yapmalıyım? Kesinlikle global rom kuracağım bu arada eu vs sarmadı beni.O sebeple global rom için tavsiye verirseniz sevinirim...
1)- Xiaomi 13 modelinde bu aralar genel olarak bataryadan şikayet eden kullanıcılar var. Bu yazılımsal bir hatada olabilir direnç veya yaptığınız işlemlerle alakalı olabilir.
Benim çözüm önerim mi flashla clean all yaparak sıfırdan kurulum yapın cihaza (imei silinir mi bilmiyorum) yaptıklarınızı bu sefer yapmayın hiç bir sistem uygulaması yada geliştirici seçeneklerine müdahale etmeyin root kullanmayın bildiğimiz saf standart bir kullanıcıya dönün. Herhangi bir sorun varmı bu şekilde gözlemleyin eğer sorununuz çözüldü ise adım adım eski düzeninize geri dönün ama aceleci olmayın sadece sorunun kaynağını tespit etmeye çalışın adguard dahil suçluyu yakalamaya bakın :)

2-) kullandığınız romu bir önceki memnun kaldığınız sürüme düşürün fakat söylediğim gibi cihazında imei işlemi var hangi durumda silinir vs bilmiyorum buna dikkat edin sorumluluk kabul etmem.

Josue35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Xiaomi Mİ 13
Meslek
Türk Telekom CBS
Konular
8
Xiaomi.Eu HyperOS 1.0.23.11.8 DEV beta kullanıyorum. Batarya / Akıcılık / ısınma vb. konularda Gayet memnunum.
hocam gözle görülür sorunları nelerdir sürümün ? ayrıca bildirim sorunu var mı ?

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
12
1)- Xiaomi 13 modelinde bu aralar genel olarak bataryadan şikayet eden kullanıcılar var. Bu yazılımsal bir hatada olabilir direnç veya yaptığınız işlemlerle alakalı olabilir.
Benim çözüm önerim mi flashla clean all yaparak sıfırdan kurulum yapın cihaza (imei silinir mi bilmiyorum) yaptıklarınızı bu sefer yapmayın hiç bir sistem uygulaması yada geliştirici seçeneklerine müdahale etmeyin root kullanmayın bildiğimiz saf standart bir kullanıcıya dönün. Herhangi bir sorun varmı bu şekilde gözlemleyin eğer sorununuz çözüldü ise adım adım eski düzeninize geri dönün ama aceleci olmayın sadece sorunun kaynağını tespit etmeye çalışın adguard dahil suçluyu yakalamaya bakın :)

2-) kullandığınız romu bir önceki memnun kaldığınız sürüme düşürün fakat söylediğim gibi cihazında imei işlemi var hangi durumda silinir vs bilmiyorum buna dikkat edin sorumluluk kabul etmem.
Hocam mi flash ile rom atınca IMEI silinmiyor,sorun yok. Root atmaz isem botloader kilidi açık olduğu için Google Play'de sertifika sorunu yaşıyorum. Cihaz yurtdışı ve direnç ile imeili olduğu için botloader kilidinin de açık olmasi gerek. Bu arada sanırım ilk aldığım sürüm MIUI 14.0.4 e döneceğim gibi...

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
hocam gözle görülür sorunları nelerdir sürümün ? ayrıca bildirim sorunu var mı ?
Bu romda bildirim sorunu yok. Birkaç günlük kullanım sonrasında galeriden resim açarken uygulamadan atıyor. Onu da galery apk sını güncelleyerek çözdüm zaten. Onun dışında problem yaşamadım.

Josue35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Xiaomi Mİ 13
Meslek
Türk Telekom CBS
Konular
8
Bu romda bildirim sorunu yok. Birkaç günlük kullanım sonrasında galeriden resim açarken uygulamadan atıyor. Onu da galery apk sını güncelleyerek çözdüm zaten. Onun dışında problem yaşamadım.
hocam çok teşekkür ederim bana galery apksını atabilir misiniz ? ayrıyetten sarj durumu nasıl gidiyor şuan bende global 14.06 var 1 güne yakın çıkartıyorum. Son olarak da bunu nasıl kurmam gerekiyor imei silinmemesi için ? telefon dirençli bl açık çift imei kayıtlı

Üst Alt