Rehber Xiaomi 13 (Fuxi) KernelSU ile Root Yetkisi Alma

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocam olay şu telefon üzerindeki mevcut kernel yazılımının kilidinin açıldığını düşünün. Magisk den en büyük farkı root algılamasını ortadan kaldırması çünkü telefonun kendi sistemi üzerinden kullanım sağlıyorsunuz.
Peki bu kernel olayı nedir hocam. Görevi nedir ne işe yarar. Benim bu konular da bilgim sıfır. Anasınıfı düzeyi düşünün.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Peki bu kernel olayı nedir hocam. Görevi nedir ne işe yarar. Benim bu konular da bilgim sıfır. Anasınıfı düzeyi düşünün.
Beyin olarak düşünün hocam bütün olay bu sistem üzerinden gerçekleşiyor.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Hocam telefonu rootlamak için magisk kullanıyorduk. Twrpden magisk.zip flaşlayıp magisk modülleri kuruyorduk.
Ancak magiskin telefon üzerinde büyük bi ağırlığı var ve banka gibi uygulamalardan gizlemek için yapılandırmalar yapıyorduk. Bunlar her rom atma sonrasında magisk kurulumunda tekrar ettiğimiz şeylerdi.

Şimdi KernelSu geldi. Bu sistem magisk gibi telefonu rootluyor. Sadece apk yükleyerek telefonunuzdaki yüklü romun kerneline uyumlu ise root atılmış oluyor.

Eğer ki telefondaki kernele uyumlu değilse uygun bir kernel yüklüyorsunuz.

Örnek veriyim.
Benim telefonumda yüklü olan zelo kernel vardı. KernelSu apk kurdum. Uygulamaya girdiğimde destelemiyor uyarısını gördüm.

Dün farklı bir rom kurdum telefona, romda geçerli olan kernelin adı Agishna.
Ve tekrardan KernelSu apk yükledim. Direkt çalışıyor yazısını gördüm.

Yani bende o anda net olarak anlayabildim ki KernelSu ile telefona rootlamak için KernelSunun uygun gördüğü bir kernel olması gerek telefonda.

Umarım anlatabilmişimdir.

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Çok başarılı bir anlatım, faydalı bir konu olmuş. xiaomi' yi bırakıp 1 yıl iphone, 4 ay samsung kullanıp tekrar xiaomi' ye döndüğümde köyden şehre inmiş gibi olmuştum. Konunuz sayesinde hiç zorlanmadan adapte olup direkt root işlemimi kolayca yaptım. Emeğinize sağlık hocam.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocam telefonu rootlamak için magisk kullanıyorduk. Twrpden magisk.zip flaşlayıp magisk modülleri kuruyorduk.
Ancak magiskin telefon üzerinde büyük bi ağırlığı var ve banka gibi uygulamalardan gizlemek için yapılandırmalar yapıyorduk. Bunlar her rom atma sonrasında magisk kurulumunda tekrar ettiğimiz şeylerdi.

Şimdi KernelSu geldi. Bu sistem magisk gibi telefonu rootluyor. Sadece apk yükleyerek telefonunuzdaki yüklü romun kerneline uyumlu ise root atılmış oluyor.

Eğer ki telefondaki kernele uyumlu değilse uygun bir kernel yüklüyorsunuz.

Örnek veriyim.
Benim telefonumda yüklü olan zelo kernel vardı. KernelSu apk kurdum. Uygulamaya girdiğimde destelemiyor uyarısını gördüm.

Dün farklı bir rom kurdum telefona, romda geçerli olan kernelin adı Agishna.
Ve tekrardan KernelSu apk yükledim. Direkt çalışıyor yazısını gördüm.

Yani bende o anda net olarak anlayabildim ki KernelSu ile telefona rootlamak için KernelSunun uygun gördüğü bir kernel olması gerek telefonda.

Umarım anlatabilmişimdir.
eyvallah kardeşim çok sağol uğraştırdım seni emeğine sağlık. Peki son olarak batarya süresi arttırmak için ne yapılır. cihazda tüm uygulamaları arka planda kısıtlama yapıyorum izinleri kısıtlıyorum. bunun dışında harici bir uygulama ile yada bir değişiklik ile daha uzun ekran süresi almak için neler yapılır.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
telefon rootluysa grenifty ile yüklediğin uygulamaları ve grenifty pack uygulamasınıda yüklersen sisteme ait olanlarıda uyutabilirsin.

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
13 ultra için nerden indirebilirim?
aynı kernel dosyası ile mi yapacağız?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
13 ultra için nerden indirebilirim?
aynı kernel dosyası ile mi yapacağız?
Ayarlar/cihazım/tüm özellikler altında yer alan çekirdek sürümü alanından cihazınızın kernel sürümünü öğrenip uyumlu zip dosyasını indirin hocam.

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Ayarlar/cihazım/tüm özellikler altında yer alan çekirdek sürümü alanından cihazınızın kernel sürümünü öğrenip uyumlu zip dosyasını indirin hocam.
Hocam selamlar anlatım için teşekkürler. Çekirdek sürümüm 5.15.74, KernelSu yükledim, zip yükleyeceğim fakat 5.15.74 için 3 adet dosya var. hangisini yükleyeceğim acaba ?

Ekli dosyalar

• kernel.jpg
    kernel.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 19
Üst Alt