Soru Xiaomi 13 Cihaz ve Direnç Deneyimleri

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Dirençte sanki sıkıntı var gibi.Direnç olanlar heleki batarya yeniyse wifide en fazla yüzde 5 yemesi lazım 8 9 saatte.Yukarda arkasdasın 27 gitmişki 5 saatte çok fazla.
Bu gibi telefonun eksi konuları hiçbi yer de tartışılmıyor yada kapatılıyor konular.Eper direnç o anki yazılımla stabil daha sonraki güncellemelerde sıkıntı cıkarıyosa bunuda sölemek gerekir.13 ultra kullanan biri misal dirençten sonra kamerada siyah nokta oluştu diyor,başkası nfc çalışmıyor ,ses karsıya geç gidiyor yankılı gidiyor ,kamera hatası vs vs çok nadir de olsa paylaşımlar görüyorum.
İşin ehlinden ziyade sonucta anakartta bir tane direnç değişiyor başka yapılan bişey yok ,sonra imei yazılımsal çakıyolar..
Bu direnç olayı ilerki yazılımlarda sıkıntı verir mi asıl mesela o..atıyorum 1 2 3 güncelleme iyi gitti 4 güncellemede pat telefonu kitledi gibi...

SM-S918B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
11T Pro için işlemci hız düşürme modülü kurdum misal. Eşim kullanıyor, oyun oynamıyor zaten. İki cihaza da ortak olarak GMS Doze ve Close Logd modüllerini kurdum. GMS Doze, Google servislerinin fazla şarj yemesini engelliyor; Close Logd, sistemin arka planda log kayıtlarını engelliyor.
Hocam Close Logd modülünü atabilir misiniz size zahmet, ben aradım bulamadım

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

Ekli dosyalar

• Close Logd [Mod Tuned] v8 @modulostk.zip
    6,6 KB · Görüntüleme: 8

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
benimde direnç işlemi yapılmadı şarj konusunda direnç yada dirençsiz fark etmiyor sanırsam günü zor çıkarıyor. 3-4 saat ekran süresini zorla görüyor. şarj hariç kusur varmı derseniz yok derim. ancak bir kaç kişiden daha duyduğum garip bir sorun var sim kartın yuvasını değişmeden cihazı yeniden başlatınca dahi diğer yuvadan sinyal veriyor olsa gerek ki iki imei içinde 120 gün uyarısı geldi. cihazı yeniden başlatınca bazen sinyal gidiyor diğer yuvaya takmadan da sinyal gelmiyor. muhtemelen e sim özelliği ile alakalı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada garantili direnç işlemi yapan sağlan bir yer var mı?

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
benimde direnç işlemi yapılmadı şarj konusunda direnç yada dirençsiz fark etmiyor sanırsam günü zor çıkarıyor. 3-4 saat ekran süresini zorla görüyor. şarj hariç kusur varmı derseniz yok derim. ancak bir kaç kişiden daha duyduğum garip bir sorun var sim kartın yuvasını değişmeden cihazı yeniden başlatınca dahi diğer yuvadan sinyal veriyor olsa gerek ki iki imei içinde 120 gün uyarısı geldi. cihazı yeniden başlatınca bazen sinyal gidiyor diğer yuvaya takmadan da sinyal gelmiyor. muhtemelen e sim özelliği ile alakalı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada garantili direnç işlemi yapan sağlan bir yer var mı?
Bu telefonun nerden baksan 3 tane büyük eksiği var.
1.Ekran 12 bit derinliği yok
2. Şarjı ilk günde kötü idi halen de kötü (Dirençle alakalı değildir/Zira benim daha dirençsiz).
3. Teli yeniden başlatınca muhakkak ki sim yuvasını değiştirmelisiniz yoksa aktif olmuyor.
Onun dışında HyperOs güncelleme sonrası ile bazı uygulama geçişlerinde ekranda titreme oluyor.
Yani Xiaomi yazılım olarak bence ederinin çok altında.
Kaçak dışında kesinlikle tr garantili Xiaomi cihaz almam kaldıki mi 13 tepe bir model öyle sıradan bir model de değil.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Hocam direnç ile ilgili birşey diyemem daha yaptırmadım ama cihazdan çok memnunum batarya performans arka kamera olarak cidden memnunum bundan önceki cihazım Oneplus 11'di ondan daha iyi bulduğumu rahatlıkla söyleyebilirim ekranının kırılması üzere buna geçtim ama her anlamda memnun kaldım merak ettiğiniz daha spesifik bir özellik varsa cevaplayabilirim Oneplusımın halinide görsele ekliyorum.
sadece ön arka Kamera olarak hangi cihazı önerirsiniz one plus 11 yada mi13 mü?

ilter88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilter
Cihazım
MI 9 LITE 128GB
Konular
1
Xiaomi 13 direnç yaptıran arkadaşlar çift hat oluyor mu?
Evet oluyor. Ben Ankaradayım yıllardır alışveriş yaptığım kişiden hazir kayıtlı aldım. (kendisi direnç işlemi de yapıyor) herhangi bir sorun yok. Nfc ters sarj filan sorunsuz çalışıyor. Kamerada da herhangi bir toz leke vs yok.
Tavsiye ederim. Dileyen ankarada oturan arkadaşlara yönlendirebilirim. 😊

thewhitewolf89

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Suleyman
Cihazım
moto g
Konular
4
Bu telefonun nerden baksan 3 tane büyük eksiği var.
1.Ekran 12 bit derinliği yok
2. Şarjı ilk günde kötü idi halen de kötü (Dirençle alakalı değildir/Zira benim daha dirençsiz).
3. Teli yeniden başlatınca muhakkak ki sim yuvasını değiştirmelisiniz yoksa aktif olmuyor.
Onun dışında HyperOs güncelleme sonrası ile bazı uygulama geçişlerinde ekranda titreme oluyor.
Yani Xiaomi yazılım olarak bence ederinin çok altında.
Kaçak dışında kesinlikle tr garantili Xiaomi cihaz almam kaldıki mi 13 tepe bir model öyle sıradan bir model de değil.
Yaklaşık 3 aydır dirençsiz çin modeli xiaomi 13 kullanıyorum. Sosyal medıa youtube vs. aktif kullanmama rağmen minimum 7 saat alıyorum. Ekran titreme olayı hiç olmadı. Tek sorun yaşadım şuana kadar o da sinyal bazen kendiliğinden gidiyor, bunu bir kaç arkadaş dile getirmişti. Direnç konusuna gelince açıkçası pek güvenmiyorum kim yaparsa yapsın ilerde sorun yaratacak gibi. Ağustosun sonuna kadar kullanırım sonra s23'e geçmeyi düşünüyorum server kayıtlı yd alırım bakarım işime.

Üst Alt