Yardım Xiaomi 12T telefonumda otomatik parlaklık seçeneği çalışmıyor

pmcbaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Herkese merhaba, öncelikle forum kuralları hakkında çok bilgim yok eğer bir yanlış yaparsam şimdiden kusura bakmayın.

Xiaomi 12T telefonumda ekran parlaklığını otomatik olarak seçtiğimde parlaklık bir noktaya gelip orada kalıyor. aydınlıkta veya karanlıkta hep aynı düzeyde parlaklık oluyor yani bu sorunu nasıl çözebilirim?

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Herkese merhaba, öncelikle forum kuralları hakkında çok bilgim yok eğer bir yanlış yaparsam şimdiden kusura bakmayın.

Xiaomi 12T telefonumda ekran parlaklığını otomatik olarak seçtiğimde parlaklık bir noktaya gelip orada kalıyor. aydınlıkta veya karanlıkta hep aynı düzeyde parlaklık oluyor yani bu sorunu nasıl çözebilirim?
Romu hard reset yapıp deneyin, olmadı farklı tür rom yükleyin (EEA, Indonesia) gibi, düzelmezse donanımsal olabilir.

pmcbaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Romu hard reset yapıp deneyin, olmadı farklı tür rom yükleyin (EEA, Indonesia) gibi, düzelmezse donanımsal olabilir.
yanıtınız için teşekkür ederim fakat bu konularda tecrübem yok mecbur güncelleme bekleyeceğim

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
yanıtınız için teşekkür ederim fakat bu konularda tecrübem yok mecbur güncelleme bekleyeceğim
Hocam güncelleme beklemek inan hiçbir zaman bir seçenek değil. Çünkü ben 6 7 ay bekledim de gelmemişti. Garantiyi riske de atsa, iyice araştırıp rom işine girmek lazım. Bende Netflix SD idi telefonda. Şaka gibi 480p izliyordum. 7 ay olmuştur belki, hala daha güncelleme gelmemiş cihaza. Ama ben naptım. Tabiki Xiaomi yi beklemedim çünkü beklesem de düzelmezdi sorun. Biliyorum. Gittim eski sürüm android 11 rom yükledim. Şimdi cayır cayır FHD izliyorum. Cidden rezillikti durum. Demem o ki o riski alıp rom işine girmek, farklı romlar denemek lazım. Yoksa sorun her neyse Xiaomi çözmicek.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: Sendeki sorunun benzeri bende de oluyor. Otomatik parlaklık kafayı yiyor, sürekli minimum parlaklığa alıyor. Yeniden başlatınca düzeliyor...

pmcbaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
haklısınız hocam uzun yanıtınız için teşekkür ederim rom olayını araştırıp uğraşıcam

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
haklısınız hocam uzun yanıtınız için teşekkür ederim rom olayını araştırıp uğraşıcam
Clean and lock seçmediğiniz sürece sorun çıkmaz. İşlemden önce tüm driverları yükleyin, internette bir sürü video var zaten. Araştırıp yapın, acele etmeyin. Sakince ilerleyin.

pmcbaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
bunu yapacağım çok teşekkür ederim

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7

Bugün farkettim, otomatik parlaklık seçili iken, kendiniz bir parlaklık seviyesi ayarlar bırakırsanız sanırım o ayarda kalıyor. Bu nedenle olabilir mi acaba...

pmcbaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Bugün farkettim, otomatik parlaklık seçili iken, kendiniz bir parlaklık seviyesi ayarlar bırakırsanız sanırım o ayarda kalıyor. Bu nedenle olabilir mi acaba...
evet o ayarda kalıyor fakat otomatik parlaklığı ne zaman açsam belli bir ayara yükselip kalıyor orada otomatik olarak değişmiyor aydınlığa göre

TheSingular

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1

Hocam konuyu hortlatıyorum ama şunu bir deneyin isterseniz:
1. Ayarlar'a girin.
2. Uygulamalar -> Uygulamaları Yönet'i açın.
3. Halihazırda göstermiyorsa sağ üstteki menüden tüm uygulamaları göster diyin.
4. Device Health Services uygulamasını bulup tıklayın.
5. Verileri Temizle'ye, ardından Alan yönetimi'ne tıklayın.
6. Oradan Uyarlanabilir Parlaklığı sıfırlayın.

Otomatik parlaklık açıkken siz kendiniz parlaklığı değiştirirseniz cihaz kendince bu ayarladığınız parlaklığı sensörlerden gördüğü ışık miktarıyla eşleştirip "öğrenmeye" çalışıyor, bu yüzden böyle sorunlar çıkabiliyor zamanla. Güncelleme buna fayda etmiyor ve bu "eğitimi" sıfırlamak gerekiyor, onu da yukarıda anlattığım şekilde yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Üst Alt