Haber Xiaomi 12 Ultra 5x periskop telefoto lens ile geliyor

Geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı telefon serisini duyuran Xiaomi, serinin yeni modeli 12 Ultra üzerinde çalışıyor. Yeni telefonun 5x periskop telefoto lens ile geleceği ortaya çıktı.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Akıllı telefon sektörünün büyük isimlerinden Xiaomi, yakında yeni amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra modelini piyasaya sürecek. Büyük bir kamera bölümüne sahip olacak telefon hakkında yeni detaylar sızdırıldı.

Kamerasıyla fark yaratabilir​

Ortaya çıkan bilgilere göre dörtlü kamera sistemi ile akıllı telefonlar arasında lider olmayı hedefleyen model, 5x zoom özelliğine sahip periskop telefoto lens ile gelecek. Bununla birlikte yeni lens türünü kullanacak birkaç akıllı telefon modelinden biri olacak Xiaomi 12 Ultra, Apple’ın da gelecekte kullanmayı planladığı bu lens teknolojisi ile beraber kayıpsız bir yakınlaştırma deneyimi sunacak.

Yeni telefonun Leica imzası taşıyan telefoto lens ile gelmesi beklenirken, 6.6 inç boyutlarında 2K çözünürlüğe sahip AMOLED panel ve Qualcomm’un en yeni işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 1’den güç alması bekleniyor. Şarj tarafında ise Xiaomi 12 serisine benzer şekilde 120W hızlı şarj çözümünü kullanacak. Çin’in bahar festivalinden sonra piyasaya sürüleceği düşünülen Xiaomi 12 Ultra hakkında tüm detayların Şubat ayının sonlarında paylaşılması bekleniyor.

Kaynak:
 
Üst Alt