Çözüldü Xiaomi 12 NFC mobil temassız ödeme sorunu

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Banka kartı ilerde oluyor. Akbank da kullanıyorum ama diger bankalar için bilemem tabi.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Garanti de banka kartıyla oluyor ama enpara hala olmuyor.

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25
Temassız özelliği olan bir kart olması yeterli

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23
Merhaba, yurtdışı Global Rom Xiaomi 12 cihazım da temassız ödeme yapamıyorum, HCE cüzdan ve SIM cüzdan ikisini de denedim ödeme almıyor. daha önce yurt dışı repair li Mi Note 10 kullanırken HCE cüzdan aktif iken ödeme yapabiliyordum aynı ayarlar olmasına rağmen olmadı bir türlü müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım IMEI kontrolü yaptılar ve cihaz yurtdışı diye NFC ayarları farklı olabileceğini söyledi. Şuan BL kilidi açık acaba Turkey ROM yüklesem düzelir mi? ve Turkey ROM da farklılık varmı arayüz vs.
Hocam konuyla çok alakasız ama kusura bakmayın. Xiaomi 12 almak istiyorum. Kaba olmayışı, hafif ve zarif oluşundan dolayı almak istiyorum. Çok kullanan ve satın alan olmadığı için yeterli bilgiye ulaşamadım. Telefondan genel olarak memnunmusunuz. Özellikle kamerası nasıl? Ekrani nasıl? Hoparlör kalitesi nasıl? Kayıt yaltirdinizmi veya yaptirmayi düşünüyor musunuz? 11 ultra almak istiyordum ancak çok kaba olduğu için vazgeçtim. Degerli bilgilerinizi bekliyorum.

omer__44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Hocam konuyla çok alakasız ama kusura bakmayın. Xiaomi 12 almak istiyorum. Kaba olmayışı, hafif ve zarif oluşundan dolayı almak istiyorum. Çok kullanan ve satın alan olmadığı için yeterli bilgiye ulaşamadım. Telefondan genel olarak memnunmusunuz. Özellikle kamerası nasıl? Ekrani nasıl? Hoparlör kalitesi nasıl? Kayıt yaltirdinizmi veya yaptirmayi düşünüyor musunuz? 11 ultra almak istiyordum ancak çok kaba olduğu için vazgeçtim. Degerli bilgilerinizi bekliyorum.
Bende 11 ultra düşünüyordum çok kaba ve ağır geldi kot cebine koyunca rahat hareket edilmiyor bu yüzden Mi 12 seçtim cihaz ebatları çok iyi tek elle rahatlıkla mesaj yazabiliyorum kasası malzeme kalitesi üst düzey plastik kasalardan değil ve arkasının cam olmaması çok iyi parmak izi vs sorun olmuyor hoporlorü 2 adet altta ve üstte Harman Kardon ses sistemi mevcut sesi gerçekten çok iyi ve yüksek ayrıca yazılımın da Dolby Atmos ile geliyor Film, Müzik, Ses, Dinamik gibi hazır ses ayarları mevcut.Kamerası için daha önce mi note 10 kullanıyordum 108 megapiksel idi bu cihaz 50 megapiksel olmasına ragmen kamera kalite çok çok üstün özellikle gece fotoğraf çekimleri. Kayıt için bir şey yapmadım direnç veya imei repair çıkmasını bekliyorum çift hatlı zaten 8 ay kullanılabilir o zamana kadar çıkar diye ümit ediyorum :) Kibar ve özellikli bir cihaz arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Benim için tek dezavantajı Stereo jack girişi olmadığı için kablolu kulaklığımı type C dönüştürücü adaptör ile kullanıyorum.

Caner_Karaca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Karaca
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Banka kartı ilerde oluyor. Akbank da kullanıyorum ama diger bankalar için bilemem tabi.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ben de Akbank kullanıyorum ama şu özelliği bir türlü açamadım maalesef. NFC diğer bankalarda sorunsuz açılıyor fakat Akbankta ne zaman açmaya çalışsam şu hatayı veriyor:

Orijinal TR cihaz, orjinal TR yazılım hiçbir mod v.s yok. Müşteri hizmetleri asla yardımcı olmadı.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

etrenjit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efnan
Cihazım
a3
Konular
19
Yeterli olmuyor malesef. Enpara kartım temassız ama nfc ile kullanılmıyor.
Hocam enpara'da ben de nfc ile ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Tüm ayarları yaptım, geliştirici seçenekleri de kapalı ancak hiç bir şekilde yapamadım.
Siz son durumda yapabildiniz mi?

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam enpara'da ben de nfc ile ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Tüm ayarları yaptım, geliştirici seçenekleri de kapalı ancak hiç bir şekilde yapamadım.
Siz son durumda yapabildiniz mi?
Konuda da belirtmiştim enpara sadece kredi kartına nfc ile destek veriyor. Bende de kredi kartı yok. Ama bonusflaş ile garanti kartımı nfc ile kullanabiliyorum.

Üst Alt