Ana Başlık Xiaomi 11 Lite 5G NE - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

BySafderun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
20
Öncelikle tasarım konusunda yazmak isterim. İncelik ve hafiflik algısı kişiden kişiye değişir tanımına bir anlam veremiyorum, bir telefon daha ne kadar ince olabilir ki! Kasa oranı redmi note 8 pro ile neredeyse aynı, ince olduğu için tek elle kullanılır algısı yanlış! Donanıma göre 8gb ram ancak yetiyor. Redmi note 8 pro'yu (6 gb) Klwp-kwgt-nova launcher ile kullanmama rağmen 3gb alan kalıyordu. Bunda da aynı... (Android 11 farkımıdır bilmem)...
Kamera konusunda yorum yapmak çok mantıklı gelmiyor. Ara Güler değiliz! Çektiğimiz fotoğrafları devasa boyutlarda bastırıp evimizin duvarına yapıştıracak değiliz! Kamera işte, yeni nesil telefonların kamerası ortalama hep aynı... National geographic için yırtıcı fotoğrafları çekmiyorsanız profesyonel makinelerle arasındaki farkı anlayamazsınız...
Amoled ekran ilk defa kullanıyorum, redmi note 8 pro'nun ekranını çok kısık ayarda kullanmama rağmen ekran gözümü rahatsız ediyordu... Amoled ekran göze daha zararlı deniyor olmasını anlayamadım. Note 8 pro ile gözüme işgence etmişim derim ancak...
Oyun oynamadığım için performansını bilmiyorum. Stereo hoparlör tatmin edici, redmi note 8 pro'dan sonra dolby ses gibi geliyor :)) Isınma, kasma henüz olmadı! 12.5.4 yüklü... Ekran renk kalitesi karanlık temalarda bariz bir şekilde kalitesini gösteriyor... Fiyatı yüksek mi, evet yüksek.! Bunu bırakıp Samsung alırmıydım, asla! Bizler telefonu çökertmekle mutlu olduğumuz için asla başka bir model bakmam:) Redmi Note 8 pro'ya kadar iphone kullandım, jailbreaksiz iphone bizim için çöp, isterseniz 30 binlik olanı alın, jailbreak yoksa 6s ile aynı :))
Dolby vision desteğini deneyimlemek oldukça farklıymış, muazzam...
Şarz olayı için şimdilik bir şey söyleyemem, alalı 5 gün kadar oldu, henüz randımanlı değil, oturacaktır diye umut ediyorum:)
Youtube üzerinden telefon kutu açılışlarını yapan kişileri izleyerek telefon almak ya da almamak insanları mutsuz eder diye düşünüyorum, her deneyimledikleri telefonu ve markayı öve öve bitiremiyorlar. Doğruyu konuşan toplamda üç kişi sayamazsınız.. Bu forumda ne aradığınızı söylerseniz inanın size nokta atışı bir model söyleyeceklerdir...
Şunu da söyleyip bitireyim, ben sakarım, ekranı koruyamam, şarzda oyun oynarım vb. alışkanlıklarınız varsa bu telefondan uzak durun. Zira bu ekranların fiyatı telefon fiyatı kadar :))

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Arkadaşlar merhabalar.

Mi 8 telefonumu artık yenilemek istiyorum. Aklımda 2 soru işareti var 5g ne için. Mi.com/tr den baktığımda proximity sensör yazıyor. Rica etsem device Info hw uygulaması yükleyerek sensörü benim için teyit edermisiniz.

Birde wifi degilde şebekede kullandığınız bir günden screen time ne kadar veriyor ornek bir ss atarsanız sevinirim.

Mi 8 gibi sıkıntısız bir telefondan sonra 8 bin lira verip problem yaşamak istemiyorum. 11 lite 5g ne seçmemin nedenide HDR10+ Dolby vision ekranı olması ve wifi 6 Bluetooth 5.2 içermesi önemli.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-13-17-32-22-207_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    Screenshot_2022-02-13-17-32-22-207_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    171,1 KB · Görüntüleme: 27

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Yakınlık sensörü var görünüyor ama çalışma prensibi biraz farklı. Telefonu kulağıma götürünce kapanıyor ancak çok ağır bir şekilde kulağımdan çekip masaya koyarsam ekrana dokunsan dahi açmıyor. Galiba hareket sensörü ve ışık sensöründen aldığı bilgileri kullanarak bu işi yapıyor. Çünkü test ekranında elimi Hangi uzaklıktan gösterirsem göstereyim 5 cm'den direkt 0 cm'ye düşüyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-13-23-10-58-043_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    Screenshot_2022-02-13-23-10-58-043_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    193,9 KB · Görüntüleme: 25

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Hocam selam,

Hw Info mi 8 dede aynı 5cm ve 0 olarak gösteriyor.

Senden ricam parmak ucunu ekranın üst kısmında gezdirerek bidaha bakarsan fiziksel sensör nerde bulursun. Mi 8dede çok dikkatli bakınca fotoğrafta işaretledigim lokasyonda kameranın hemen yanında sensörü gözle gorebiliyorsun. Gerçi hw Info verisi bile fiziksel olarak sensörün kanıtı teşekkür ederim.

Birde mobil veriyle bir günlük screen time verisi görebilirsem aklımdaki soru işaretleri gidecek :)

Ekli dosyalar

• IMG_20220214_000524.jpg
    IMG_20220214_000524.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 25

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Evdeki diğer telefonlarda sensörün olduğu yerde kırmızı ışık çıkıyor parmağımın ucunu koysam hemen ekran kapanıyor ancak 11 lite 5g ne'de, telefonu hafif yatay bir şekilde tutarak elimle her yerini gezdiriyorum ekran kapanmıyor. Biraz dik konuma getirince ahize kısmını kapatınca ekran kapanıyor. Ama dediğim gibi diğer telefonlarda gördüğüm o kırmızı ışık yok.

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Valla hocam bu telefonun yakınlık sensörü nasıl çalışıyor mantığını pek anlamadım ama günlük kullanımda şimdilik sorun çıkarmadı benim için. Az önce farkettim telefonun üst çerçevesini de kapatsam ekran kapanıyor.

İroni1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 11 lite 5G N
Konular
7
Ben pek beğenmedim yaklaşık 6 aydır bende mi8 lite dan geçtim daha iyi ama son güncellemeden sonra nadir takılmalar ve bazen ekran hareketleri alttan yukarı kaydırma çalışmıyor ama zarif kibar Hafif telefon ekranda aman aman değil 10 bir renk farkını pek göremedim ama gece ekrandaki siyah renkler geceye karışıyor film falan izlerken amoled ekranı hissediyorsunuz bide Chrome de sitelerden film izlerken siyahları açıyor sarı gibi oluyor mi trayıcı ve Samsung tarayıcıda film izlemek daha güzel
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Valla hocam bu telefonun yakınlık sensörü nasıl çalışıyor mantığını pek anlamadım ama günlük kullanımda şimdilik sorun çıkarmadı benim için. Az önce farkettim telefonun üst çerçevesini de kapatsam ekran kapanıyor. y
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yakınlık sensörü bendede arada çalışıyor arada çalışmıyor araştırıp bir iki ayar yaptım biraz düzeliyor sonra yine aynı ve arştırıken her cihazda bu sorun yokmuş

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
bide Chrome de sitelerden film izlerken siyahları açıyor sarı gibi oluyor mi trayıcı ve Samsung tarayıcıda film izlemek daha güzel
Evet telefonda tek canımı sıkan durum bu. İlginç bir şekilde 2k üstü videolarda sorun olmazken 1080p gibi çözünürlüklerde ekran bi değişik oluyor.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Cümleten selamün aleyküm uzun yıllar kullandığım mi5s cihazım artık benim gibi emekli oldu:)
Şu saat itibariyle 8/256 gb cihazım ile aranızdayım . Umarım güzel bir deneyim olur herkese iyi forumlar

Skyline61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
16