Rom X3 nfc için Oyun romu tavsiyesi

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Her orta ve alt sınıf Xiaomi cihaz gibi elimdeki X3 te de sorunlar yaşıyorum. Ağırlıklı olarak oyun oynayan birisiyim. Cod mobile oynuyorum. Araştırmalarım sonucunda Evolution X, Corvus Os, Arrow Os, Havoc Os gibi romlar öneriliyor oyun için. Özellikle corvus ve evo x revaçta tavsiyelerde yabancı kanallarda. Oyun için daha önce denediğiniz, kullanıyor olduğunuz ya da tavsiyede bulunabileceğiniz rom ya da romlar varsa paylaşırsanız sevinirim.

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Her orta ve alt sınıf Xiaomi cihaz gibi elimdeki X3 te de sorunlar yaşıyorum. Ağırlıklı olarak oyun oynayan birisiyim. Cod mobile oynuyorum. Araştırmalarım sonucunda Evolution X, Corvus Os, Arrow Os, Havoc Os gibi romlar öneriliyor oyun için. Özellikle corvus ve evo x revaçta tavsiyelerde yabancı kanallarda. Oyun için daha önce denediğiniz, kullanıyor olduğunuz ya da tavsiyede bulunabileceğiniz rom ya da romlar varsa paylaşırsanız sevinirim.
hocam geçmeden önce bir tavsiye şu an bulunduğunuz romun ZİP versiyonunu indirin ( zip versiyonu olması önemli gidip fastboot romunu indirmeyiniz , inmiş ise de kullanmayınız burada ZİP versiyonu olması önemli ) sonra onun içindeki boot.img dosyasını alın aldığınız bu dosyayı minimal adb and fastboot dosyasına atın ( eğer ellemediyseniz Yereldisk C > Program Dosyaları > Minimal Adb And Fastboot yolunda bulunur ) . Sonra telefonu fastboot moduna alın ve bilgisayara bağlayın ondan sonra adb yi çalıştırın ( windows arama kısmına adb yazın zaten direkt minimal adb diye çıkar ) oraya sırasıyla şu komutları girin:
fastboot erase boot
fastboot flash boot boot.img
fastboot erase cache
sonra telefonu yeniden başlatın bir de böyle test edin telefonunuzum oyun performansını . Daha iyi bir performans alacağınıza %95 eminim

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
hocam geçmeden önce bir tavsiye şu an bulunduğunuz romun ZİP versiyonunu indirin ( zip versiyonu olması önemli gidip fastboot romunu indirmeyiniz , inmiş ise de kullanmayınız burada ZİP versiyonu olması önemli ) sonra onun içindeki boot.img dosyasını alın aldığınız bu dosyayı minimal adb and fastboot dosyasına atın ( eğer ellemediyseniz Yereldisk C > Program Dosyaları > Minimal Adb And Fastboot yolunda bulunur ) . Sonra telefonu fastboot moduna alın ve bilgisayara bağlayın ondan sonra adb yi çalıştırın ( windows arama kısmına adb yazın zaten direkt minimal adb diye çıkar ) oraya sırasıyla şu komutları girin:
fastboot erase boot
fastboot flash boot boot.img
fastboot erase cache
sonra telefonu yeniden başlatın bir de böyle test edin telefonunuzum oyun performansını . Daha iyi bir performans alacağınıza %95 eminim
Öncelikle daha önce hiç adb kullanmadığımı belirteyim. Ancak baktığım kadarıyla kurması kullanması kolay. Basitçe komutlar veriliyor sanırım. Sizin bahsettiğiniz bu eylemler ne için ? İlk defa duyuyorum da.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Cod mobile için ben de arayıştayım.
Şu an eu 12.0.9 yüklü ve yine aynı sürüsüne bereket lag ve kasma sorunları. Cod mobile için Poco X3 yetersiz kalıyor gibi.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Performans Kerneli deneyebilirsiniz

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Hocam performansı romdansa kernel daha iyi yapıyor bence kernel araştırın, deneyin işe yaramzsa rom değiştirin

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Performans Kerneli deneyebilirsiniz
Stock romda kernel kullanabilir miyim hocam ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pulse rom deneyebilirsiniz
Teşekkürler araştırayım önerinizi hemen. X3 mü kullanıyorsunuz ?

Hocam performansı romdansa kernel daha iyi yapıyor bence kernel araştırın, deneyin işe yaramzsa rom değiştirin

Endonezya 11.5.2 android 11 romundayım zaten cihazın orjinal romu. Stock roma kernel çakabileceğimi bilmiyordum. Yönlendirir misiniz ? Yalnızca orange fox üzerinden flashlamam yeterli mi kerneli ? Ayrıca önerebileceğiniz kernel var mıdır x3 için ?

Cod mobile için ben de arayıştayım.
Şu an eu 12.0.9 yüklü ve yine aynı sürüsüne bereket lag ve kasma sorunları. Cod mobile için Poco X3 yetersiz kalıyor gibi.
Sorun rom diye düşünüyorum ama başka bir sorun çıkıyor. Adaptif ekran diyorum yine başka bir sorun çıkıyor. Neyi düzeltmeye çalışırsam başka bir şey bozuluyor. Her çin firması değil ama Xiaomi ciddi anlamda çok kötü. Adam 6 yıllık lg cihazla oynuyor tık yok.

Son düzenleme:

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik
Konular
26
Çok basit! Miui tabanlı; abhix rog edition romu yükleyebilirsin.Oyun romu çünkü bu! Gereksiz uygulamalardan arındırılmış...

Üst Alt