Uygulama Wsm Tools ve eklentileri

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Wsm Tools ve eklentileri

chatin_62 pid=4546 dateline=1404277806' Alıntı:
@cantara Hocam, bu eklenti şimdi daha dikkatimi çekti. Mi-Tools özellikleri oldukça kullanışlı. Power menü, operatör işlemleri v.s.
Fakat kafamda bazı sorular var. Tema yapımcıları ile ilgili bazı telif haklarından söz edilmiş. Mi-Tools içindeki seçenekler, bu hakları nasıl ihlal ediyor anlamadım.
Konu yeniden düzenlenmiş ama hem xda hem geliştiricisinin site linkleri duruyor. Acaba ihlale sebep olan uygulama bunlar değil de başka bir uygulamamıydı?
Acaba ben mi yanlış anlıyorum. Bu konuda biraz daha ayrıntı almam mümkün müdür?
Telif haklarına, her ne kadar zaman zaman istemeden de olsa başka yolu olmadığından ihlal etsem de, azami dikkat etmeye çalışırım. Elbette ücretli Temaları indirip yüklemek gibi bir derdim yok. Ancak power menü gibi kullanmak istediğim bazı özellikler de yok değil.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Hocam wsm tools içindeki bir eklenti tema uygulanırken veya indirilirken yapılan kredi kontrolünü engelliyor ve ücretli temaların da yüklenmesine olanak sağlıyor. Asıl amacı doğrulanamayan hesaplardaki bu doğrulanamama sorununun giderilmesi. Özetle durum bu. Teorik olarak kesin anlamda telif hakları ihlali ama mikredilerin pek çok ülkede satışlarının olmaması, tema yapımcılarından çinde banka hesabı olması zorunluluğu, tema yapımcısı olmayanların ücretsiz temaları kopyalayıp ücretli olarak satması, xiaomi hesaplarındaki doğrulanamama sorunu gibi kullanıcı kaynaklı olmayan pek çok sorun nedeni ile temaların ücretli olarak kullanılması pratikte mümkün değil. MIUI forum yöneticileri de kendi aralarında anlaşamadılar bu konuda. Farklı görüşler var. Serbest değil demiyorlar ama paylaşımı da engellemiyorlar. 

Benim bulduğum çözüm ise; WSM Tool içindeki eklentinin ismini vermek telif hakları ihlali ancak şu anda yaptığım gibi bu uygulamanın nedeni ve kullanımı hakkında bilgi vermek haber alma özgürlüğü kapsamında değerlendirilmeli :)

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

Wsm Tools güncel versiyonunda o eklentiyi devre dışı bırakıyor haliyle de kullanılamıyor..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Durum anlaşıldı @cantara hocam.
@casibao hocam sağolsun bana oldukça ayrıntılı olarak anlattı. Ben eklentilerin ayrıca indirilip yüklendiğini sanıyordum. Öyle değilmiş. Kısaca sizin de dediğiniz gibi bu tam anlamıyla dinamit ile aynı. Dağları delmek için de kullanılabilir, bir avm'yi havaya uçurmak için de. Ben dağları delmek istiyorum :)

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

chatin_62 pid=4617 dateline=1404318151' Alıntı:
Durum anlaşıldı @cantara hocam.
@casibao hocam sağolsun bana oldukça ayrıntılı olarak anlattı. Ben eklentilerin ayrıca indirilip yüklendiğini sanıyordum. Öyle değilmiş. Kısaca sizin de dediğiniz gibi bu tam anlamıyla dinamit ile aynı. Dağları delmek için de kullanılabilir, bir avm'yi havaya uçurmak için de. Ben dağları delmek istiyorum :)

Estafurullah dilim döndükçe anlatmaya çalıştım.. :)

teoalp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Merhaba bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Bu eklentiyi özellikle yukarı bar da bulunan saati ortaya taşımak için kurdum.
Belirttiğiğiniz şekilde tüm kurulumu yapıp "mi tools" ekledim.  Fakat simgeleri ufaltmadan tutun da power seçeneğine hızlı kapatmaya kadar herşey geçerli oldu ama bar kısmında hiçbir işlem geçerli olmuyor (saat yer değiştirme, operator adı logosu vs)
Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
Samsung Galaxy note 3
Miui 4.8.5 multilanguage
Root yetkili ve cwm recovery son sürüm.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

teoalp pid=8172 dateline=1408713735' Alıntı:
Merhaba bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Bu eklentiyi özellikle yukarı bar da bulunan saati ortaya taşımak için kurdum.
Belirttiğiğiniz şekilde tüm kurulumu yapıp "mi tools" ekledim.  Fakat simgeleri ufaltmadan tutun da power seçeneğine hızlı kapatmaya kadar herşey geçerli oldu ama bar kısmında hiçbir işlem geçerli olmuyor (saat yer değiştirme, operator adı logosu vs)
Sistemim:
Samsung Galaxy note 3
Miui 4.8.5 multilanguage

Bu mesaja bakınız http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Uygulama-MI-Tools-Turkce.html?pid=7930#pid7930

teoalp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0

proton252 pid=8178 dateline=1408714767' Alıntı:
teoalp pid=8172 dateline=1408713735' Alıntı:
Sistemim:
Samsung Galaxy note 3
Miui 4.8.5 multilanguage

Bu mesaja bakınız http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Uygulama-MI-Tools-Turkce.html?pid=7930#pid7930
Evet bunları da defalarca yaptım. Mi tools birçok ozelliği sorunsuz yaptı ancak bildirim barında saati ve carrier logo yu  kesinlikle değiştirmiyor

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Yanlış link vermişim.
Mi tools 4.8.1 sonrası miui romlarda 'center clock' özelliği henüz çalışmıyor. Geliştiricinin vakti yokmuş.

teoalp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0

proton252 pid=8208 dateline=1408728485' Alıntı:
Yanlış link vermişim.
Mi tools 4.8.1 sonrası miui romlarda 'center clock' özelliği henüz çalışmıyor. Geliştiricinin vakti yokmuş.
Anladığım kadarı ile mi-tools un bu versiyonu center clock desteklemiyormuş :/ doğrumu anlamışım ?

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

teoalp pid=8226 dateline=1408736616' Alıntı:
proton252 pid=8208 dateline=1408728485' Alıntı:
Yanlış link vermişim.
Anladığım kadarı ile mi-tools un bu versiyonu center clock desteklemiyormuş :/ doğrumu anlamışım ?

Evet güncelleme gelene kadar böyle.

Üst Alt