Çözüldü wipe atmıyor

Enessezer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note 8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.0.5.0 global
Telefon Modeli
redmi note 8
Bootloader Kilidi
Açık
telefona root atmak için twrp yükledim ve dosyalar telefonun dahili depolaması gorunmediği için wipe atmak istedim ama wipe atmaya çalıştıgımda twrp cmd ekranında wipe failed yazıyor ve dosya sisteminden kaynaklı oldugunu düşündüm ve dosya sistemini değiştirdim ve wipe attı ama teledon açılırken MIUI ekranında kalıyor dosya sistemini edski hale getirdigimde ise acılıyor ve wipe atıyor ama tekrar twrp yükledigimde dosyalar hala şifleri olarak gozukuyor romdan kaynakjlıdır diye farklı rom attım MIUI flash üzerinden ama hala aynı şeyler oluyor dosya suankı dosya sistemim f2fs eski rom ext 4 kulanıyodu android 11 e geçinde dosya sistemini f2fs olarak degiştirmiş ve f2fs de wipe atamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim ext4 destekleyen rom linki atarsanız ayrı mutlu olurum <31

Çözüm
Şöyle wipe data yapacaksınız. Sonra Romu tekrar TWRP üzerinden yükleyeceksiniz. Eğer telefona TWRP ile bağlandığınızda Rom dosyasını atamazsanız. ADB Sideload ile rom yüklemesi yapın sorun düzelecektir. Bu arada dosyalar şifreli olsa bile ADB Sideload ile yüklemek istediğiniz şeyleri yükleyebilirsiniz.

Ek bilgi. Bunlar olmaz ise kullandığınız TWRP sürümünü değiştirin. Daha güncel yada eski bir sürüm ile tekrar deneyin.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Şöyle wipe data yapacaksınız. Sonra Romu tekrar TWRP üzerinden yükleyeceksiniz. Eğer telefona TWRP ile bağlandığınızda Rom dosyasını atamazsanız. ADB Sideload ile rom yüklemesi yapın sorun düzelecektir. Bu arada dosyalar şifreli olsa bile ADB Sideload ile yüklemek istediğiniz şeyleri yükleyebilirsiniz.

Ek bilgi. Bunlar olmaz ise kullandığınız TWRP sürümünü değiştirin. Daha güncel yada eski bir sürüm ile tekrar deneyin.

Oyla: Çözüm

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Cihazda yüklü olan roma göre hareket etmeniz gerekiyor. Eski sürüm varsa eski sürüm twrp güncel 12.5 ve üstü varsa son sürüm twrp kurmanız gerekiyor. Veya orangefox deneyin sorununuzu basit şekilde aşabilir siniz
Hafıza formatını (ext4 vs..)kendiniz belirleme gibi bir şansınız Yok kurulum kendi belirler.

Oyla:

Enessezer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note 8
Konular
3

sagol yaptım tessekurler bilgiler için

Oyla:
Üst Alt