Sohbet Windows Xp desteğinin kesilmesi , bağlantı sorunları

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
aynen öyle galiba sorun ondan ama yeni pc alma fikrim varken buna para harcasam mı diye düşümdüm. alsam bile uygun fiyatlı ne alabilirim acaba
ssd fiyatları düştü baya 120 gb sdd 120-130 tl den başlıyor dvdlerde artık işe yaramadığı için dvd sökülüp yerine dvd görünümlü disk kızağı takılıyor ve eski diskinizde kullanılabiliyor 120 gb ssd ye sistem kuruyorsunuz eski diskiniz de verileriniz için d olarak duruyor küçük maliyetle süper performans alıyorsunuz

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
ssd fiyatları düştü baya 120 gb sdd 120-130 tl den başlıyor dvdlerde artık işe yaramadığı için dvd sökülüp yerine dvd görünümlü disk kızağı takılıyor ve eski diskinizde kullanılabiliyor 120 gb ssd ye sistem kuruyorsunuz eski diskiniz de verileriniz için d olarak duruyor küçük maliyetle süper performans alıyorsunuz
bir arkadaş denedi asusta o dediğniiz cd yerine hddyi takti ama calıstırmadı pc söktü sonra.

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Bilgisayar modeline baktım. Benim gibi eski model bir pc kullanıyorsunuz. Chrome desteği olsa da yukarıda hocamın bahsettiği gibi, yüksek ram kullanimi yüzünden yine bilgisayarınız kasabilir. Ben lubuntu sürümünü yüklüyorum şuan. Xubuntudan daha az ram kullanıyormuş. Memnun kalırsam yazarım hocam. Yine karar size kalmış ama antivirüs olmadan Xp kullanmak tehlikeye davetiye çıkarmak olur. Ki antivirüs de bilgisayarı yorar. Eğer yok ben Xp kullanicma derseniz internet kafelerin kullandığı deep freeze programını kurun bilgisayara en azından virüs derdiniz olmaz.
Hocam bekliyorum merakla bende bugün çözücem bu işi , xp destekli crom çözümünüde şimdi öğrendim o kanuda da bilgim yok araştırıcam bu arada , sizden de bekliyorum sonucu..

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
bir arkadaş denedi asusta o dediğniiz cd yerine hddyi takti ama calıstırmadı pc söktü sonra.
şimdiye kadar en az 100 notebook a hem ssd taktım hemde kendi diskini kullandım işlem hatası vardır

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
şimdiye kadar en az 100 notebook a hem ssd taktım hemde kendi diskini kullandım işlem hatası vardır
yaptıktan sonra format atmıyordu pc sonra hddyi söktü attı format yapamadı belki de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

önerdiğin fp ssd hangisi olur hocam benim pcye uyar mı bilmiyorumda nasıl anlarım uyup uymadıgını

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
yaptıktan sonra format atmıyordu pc sonra hddyi söktü attı format yapamadı belki de

önerdiğin fp ssd hangisi olur hocam benim pcye uyar mı bilmiyorumda nasıl anlarım uyup uymadıgını
2 çeşit ssd var birisi normal notebook diski boyutunda bu her pc ve notebook a uyar diğeri nvme m.2 sdd oda sadece uyumlu anakarta direk takılan ssd siz normal yani notebook disk boyutundaki ssd alacaksınız hepsi uyar merak etmeyin marka olarak tavsiyem samsung hp toshiba ve kingston dur dikkat etmeniz gereken husus yazma ve okuma hızlarının 500mbit üstü olması bilgigisayarınızı uçurur

Ekli dosyalar

• normal.jpg
    normal.jpg
    3,9 KB · Görüntüleme: 0
  • m2.jpg
    m2.jpg
    6,9 KB · Görüntüleme: 0

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
bende eski samsun var i5 3. nesik 6 ram 1 ekran hd grafik 4000 var içinde. sizce ne kurayım buna suan win10 home var lisanslı
Hocam size bagli. Ubuntu kurabilirsiniz. İsterseniz win10 ile de devam edebilirsiniz. Ubuntu kurarsanız oyun oynamayacaksiniz bunu unutmayın.
Hocam bekliyorum merakla bende bugün çözücem bu işi , xp destekli crom çözümünüde şimdi öğrendim o kanuda da bilgim yok araştırıcam bu arada , sizden de bekliyorum sonucu..
Tamam hocam şuan kurulum bitmek üzere izlenimlerimi sonra aktaricam

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Hocam size bagli. Ubuntu kurabilirsiniz. İsterseniz win10 ile de devam edebilirsiniz. Ubuntu kurarsanız oyun oynamayacaksiniz bunu unutmayın.

Tamam hocam şuan kurulum bitmek üzere izlenimlerimi sonra aktaricam
iyi kötü lol cs oynuyorum ya arada :D

2 çeşit ssd var birisi normal notebook diski boyutunda bu her pc ve notebook a uyar diğeri nvme m.2 sdd oda sadece uyumlu anakarta direk takılan ssd siz normal yani notebook disk boyutundaki ssd alacaksınız hepsi uyar merak etmeyin marka olarak tavsiyem samsung hp toshiba ve kingston dur dikkat etmeniz gereken husus yazma ve okuma hızlarının 500mbit üstü olması bilgigisayarınızı uçurur
bakayım hocam netten hepsine uyanın şekli birinci fotoya benzer değil mi ona benzeyen uygun olanı alıp takayım mı. örnek olarak bunu buldum mesala

Üst Alt