Rehber Windows Phone 8.1 de Kalmış Lumia Cihazları Windows 10 Mobile Yükseltme

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhabalar, bugün farklı bir rehber ile karşınızdayım. Anlatacağım konu daha çok Lumia hayranlarının ilgisini çekecektir diye tahmin ediyorum. Hazırsanız başlıyoruz :)
Öncelikle elimizde içerisinde Windows Phone 8.1 (Cyan yada Denim) yüklü bir cihaz olması gerekli, aksi halde işlemler başarısızlıkla sonuçlanabilir.
Konun altında paylaşacağım Lumia Win 10 Mobile Update dosyasını indiriyoruz, dosyayı 7z olarak arşivledim arşivi klasöre ayıklayın işlemlerin tamamını C diski üzerinde gerçekleştirin.
Klasör içerisinden IUTOOL ve WİN_10_MOBILE_OFFLINE_UPDATER adında dosyalar çıkacak. Her iki arşivi ayrı klasörlere çıkarın. Cihaz ayarlarına girerek cihazınızın çözünürlüğünü öğrenin ve klasöre ayıkladığınız WİN_10_MOBILE_OFFLINE_UPDATER dosyası içerisinden uygun olanı seçiniz.(PCnizde de 64bit Win 10 olması önerilir)

Klasöre çıkardığınız IUTOOL dosyasını açınız, başlat menüsüne cmd. yazınız gelen seçenekten cmd. sağ tıklayıp dosya konumunu açınız, oradan cmd dosyasını kopyalayın ve IUTOOL içerisine yapıştırınız. TELEFON BİLGİSAYARA USB İLE BAĞLI ve SÜRÜCÜLERİ MUTLAKA YÜKLÜ OLSUN,SÜRÜCÜLERİ DE KONU ALTINDA PAYLAŞACAĞIM.

IUTOOL içerisinde bulunan cmd çalıştırın ve aşağıdaki komutu yazın. Kod içerisinde paylaşılan harf küçül L

Kod:
iutool -l
Bu esnada cmd cihazı tanıyacak geçiriyoruz ikinci adıma
Kod:
iutool -V -p
ikinci sırada yazdığım kodu mutlaka verdiğim şekilde yazın aksi halde hata alırsınız. (iutool boşluk tire büyük V ve boşluk tire küçük p şeklinde)
Yukarıdaki kodu yazdıktan sonra ENTER BASMAYIN boşluk tuşuna basınız içerisinden cihaza uygun dosyayı çıkardıysanız (örnek 768 1280 bunu çıkardıysanız klasör mutlaka C de olsun) çıkardığınız klasörü tutun ve ENTERLAMADIĞINIZ KOMUTUN ÜZERİNE BIRAKIN dosya yolu eklenecektir. (Cihaz güncelleştirme ayarlarında hazır şekilde bekliyor olsun ekranı açık halde) Sonrasında ENTER tuşuna basınız yaklaşık 132 dosya transferi gerçekleşecek ve işlem sonunda cihazda güncelleme görünecek. Güncellemeyi cihaza yükleyin ve sonrasında cihazı sıfırlayın, artık cihazda Windows 10 Mobile sürümü kurulu, iyi günlerde kullanın. :)

BİLGİLENDİRME
Yapacağınız işlemler şahsınıza aittir, hatalı iş/işlem sonucu oluşabilecek sorunlardan ŞAHSIM ve MİUİ TÜRKİYE sorumlu tutulamaz.

EVRENSEL UYGULAMA PAKETİ

Paket içerisinde Youtube / 8Zip / Instagram / LinkedIn / Messenger / Shazam / Telegram / Whatsapp / Spotify / Twitter ve birçok uygulama mevcut, yüklemek istediğiniz uygulamayı apk yükler gibi yükleyebilirsiniz.

Öncelikle GÜNCELLEŞTİRME VE GÜVENLİK başlığı altından GELİŞTİRİCİ SECENEKLERİNİ aktif ediniz ve dışarıdan uygulama yüklemeye izin veriniz.

DİPNOT: Uygulamaları test etme şansın olmadı cihazda sorun var henüz çözemedim :) Test eden arkadaşlar konu altına olumlu/olumsuz yönlerini yazabilirler.

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Elinize sağlık clap~~ ama WhatsApp bile çalışmıyor artık facepalm~~

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Gözümde canlanır koskaca mazi lumia 520 vardı zamanında.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Windows 10u 4 yıl önce lumia 735 de kullanmıştım beta kullanıcısı olarak, çok hoş olmuştu.. Güzel cihazdı.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
şahsen whatsapp çalışırsa lumia cihaz alır tekrar kullanırım.
ikinci telefon arayışı içindeyim. Sadece iş için kullanılacak küçük birşey.Whatsapp olsa yeterlidir.

trh610

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet Naf
Cihazım
NOTE 10 PLUS
Konular
0
[1] Failed (0x802a0006)

ERROR: 0x802a0006