Bilgisayar Windows 11

Seyfo1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Seyfettin
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
21
Merhaba bugün laptopuma format attırdım Ama içerisine Windows 11 yüklemişler bilgisayar bu yazılım ile zorlanır mi diye merak ediyorum aşağıya sistem özelliklerini birakiyorum

AMD - A8 h 6410 APU with AMD radeon R5 Graphics

4 GB ram
64 bit win 11

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
4 GB ram ve Windows 11 aynı cümlede olması bile korkunç.

Her şeyden önce depolama önemli Windows 11, M2 SSD isteyen bir yazılım ki ben şu an piyasadaki en iyi SSDlerden biri olan 990 pro kullandığım halde Windows 11 tatmin etmiyor.

Kullandığım bilgisayar donanımı için geriye dönük driver olmadığı için Windows 11 veya Windows 10 arasında hapsolmuş durumdayım.

Elimde imkan olsa direkt Windows 8.1'e dönerdim.

Sizin bilgisayar için Windows 8.1 gibi geriye dönük bir sürüm gerekiyor. W7 de olabilir ama o da aşırı geri kaldı 8.1 çok iyiydi aslında.

Desteği varsa ortalama bir M2 SSD ve bir ram takviyesi ile yine güncel sürümde kullanılabilir olur. Bu haliyle çok saçma bir iş yapmışlar ancak.

Tabi kullanım amacınız ne bilmiyorum eğer arayüz tatmin ettiyse devam da edebilirsiniz.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Windows 11 i gerçekten iyi meblalar harcadığım ve kaldırmasında sorun dahi yaşamayacağım sisteme bile kurmuyorum. Bana göre olmamış bir işletim sistemi, beğeneni vardır illaki. Windows 10 çok daha stabil geliyor bana. Win 8.1 yada 7 ile yola devam edilebilir gene hiç olmadı daha lite bi win10 belki düşünülür.

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Merhaba. Bende 3.nesil core i7 işlemcili 8 gb 1600 Mhz ram 480 Gb SSD'li bilgisayarımda Windows 10 Enterprise 2015 LTSB kullanıyorum. Windows 10 un home-pro, Windows 11 home-pro versiyonlarını denedim. Şu an kullandığım versiyonda rahat ettim. Yazı fan gürültüsü olmadan atlattım. Boşta ram kullanımı 1,2 gb.Ne lite nede modifiye edilmiş sistem. Benim ihtiyaçlarımı rahat rahat görüyor. Deneyin ve farkı görün. Görsellik arıyorsanız tavsiye etmem.Hala güncelleme alıyor.

Seyfo1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Seyfettin
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
21
4 GB ram ve Windows 11 aynı cümlede olması bile korkunç.

Her şeyden önce depolama önemli Windows 11, M2 SSD isteyen bir yazılım ki ben şu an piyasadaki en iyi SSDlerden biri olan 990 pro kullandığım halde Windows 11 tatmin etmiyor.

Kullandığım bilgisayar donanımı için geriye dönük driver olmadığı için Windows 11 veya Windows 10 arasında hapsolmuş durumdayım.

Elimde imkan olsa direkt Windows 8.1'e dönerdim.

Sizin bilgisayar için Windows 8.1 gibi geriye dönük bir sürüm gerekiyor. W7 de olabilir ama o da aşırı geri kaldı 8.1 çok iyiydi aslında.

Desteği varsa ortalama bir M2 SSD ve bir ram takviyesi ile yine güncel sürümde kullanılabilir olur. Bu haliyle çok saçma bir iş yapmışlar ancak.

Tabi kullanım amacınız ne bilmiyorum eğer arayüz tatmin ettiyse devam da edebilirsiniz.
Hocam Bende öyle düşünüyorum yani windows 11 e ısınamadım 8.1 gerçekten çok hafif ve güzel bir işletim sistemi ancak benim için Windows 10 daha iyi olacaktır zaten 8.1 den 10 a geçtim bu arada win 11 in arayüzü hiç hoşuma gitmedi ilginiz için teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Windows 11 i gerçekten iyi meblalar harcadığım ve kaldırmasında sorun dahi yaşamayacağım sisteme bile kurmuyorum. Bana göre olmamış bir işletim sistemi, beğeneni vardır illaki. Windows 10 çok daha stabil geliyor bana. Win 8.1 yada 7 ile yola devam edilebilir gene hiç olmadı daha lite bi win10 belki düşünülür.
Hocam 8.1 i kullandım gayet hoşuma giden bir işletim sistemi ama win 10 kullanmak istiyorum web sitesi , world, Excel, pdf gibi dosyalar saklayacağım ve oluşturacağım o yüzden Windows 10 daha mantıklı geliyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam Bende öyle düşünüyorum yani windows 11 e ısınamadım 8.1 gerçekten çok hafif ve güzel bir işletim sistemi ancak benim için Windows 10 daha iyi olacaktır zaten 8.1 den 10 a geçtim bu arada win 11 in arayüzü hiç hoşuma gitmedi ilginiz için teşekkürler
Rica ederim Windows 10 ihtiyaca göre iş görür bir sistem yukarıda arkadaşımızın bahsettiği gibi çok hafif sürümleri de var onlar iş görebilir. Kullanım amacı önemli faktör tabi Windows 10 kaynak tüketimi de az değil ancak daha önce uzun süreli bir memnuniyet varsa kesinlikle bildiğinizden şaşmayın derim. Doğrusu ben de gözümü Windows 10'a diktim Windows 11 şu an çok stabil 0 hata ama bana çok hantal geliyor.

Seyfo1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Seyfettin
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
21
Rica ederim Windows 10 ihtiyaca göre iş görür bir sistem yukarıda arkadaşımızın bahsettiği gibi çok hafif sürümleri de var onlar iş görebilir. Kullanım amacı önemli faktör tabi Windows 10 kaynak tüketimi de az değil ancak daha önce uzun süreli bir memnuniyet varsa kesinlikle bildiğinizden şaşmayın derim. Doğrusu ben de gözümü Windows 10'a diktim Windows 11 şu an çok stabil 0 hata ama bana çok hantal geliyor.
Hocam mağazam için kullanacağım web sitesi ile ilgileneceğim, Excel , world kullanacağım bazı PDF dosyaları ve fatura tarzı şeylerde kullanacağım o yüzden Windows 10 sanki daha mantıklı siz ne dersiniz

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam mağazam için kullanacağım web sitesi ile ilgileneceğim, Excel , world kullanacağım bazı PDF dosyaları ve fatura tarzı şeylerde kullanacağım o yüzden Windows 10 sanki daha mantıklı siz ne dersiniz
Bu tür işlemler için Windows 10 pek sorun yaratmaz bence de. Windows 10 için bazı performans edition sürümler de var hatta onlardan birini kurarsanız baya rahat çalışır. Windows 10 düşük ram kullanıcılarını pek üzmüyor benim 8.1 önerim kişisel bir sevgiden kaynaklı. Ben 8.1 sürümünü baya bir severim :)

Anladığım kadarıyla siz zaten Windows 10 kullanıp memnun kalmışsınız.

Seyfo1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Seyfettin
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
21
Bu tür işlemler için Windows 10 pek sorun yaratmaz bence de. Windows 10 için bazı performans edition sürümler de var hatta onlardan birini kurarsanız baya rahat çalışır. Windows 10 düşük ram kullanıcılarını pek üzmüyor benim 8.1 önerim kişisel bir sevgiden kaynaklı. Ben 8.1 sürümünü baya bir severim :)

Anladığım kadarıyla siz zaten Windows 10 kullanıp memnun kalmışsınız.
Hocam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Üst Alt