Rehber Windows 11 Bu Bilgisayarda Çalıştırılamıyor Sorununun Çözümü

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhaba Miui Türkiye Ailesi, Herkese Mutlu Pazarlar Dilerim. Pazar pazar kaşınıp bilgisayarını Windows 11 sürümüne yükseltmek yada temiz kurulum ile Windows 11 yüklemek isteyen varsa bu rehber faydalı olacaktır. :) Lafı çok uzatmadan hemen konuya giriyorum. İlk olarak temiz kurulum yapmak isteyenler kurulum ekranında bu hata ile karşılaşırlarsa kurulum ekranında ( İşletim sistemini seçeceğiniz ekranda Windows 11 Home/Pro Vs yazar bu ekranda iken) Shift +F10 tuşlarına aynı anda basınız. gelen komut satırı ekranına regedit yazınız. (Buradan sonrası yükseltme yapmak isteyenler içinde geçerli ) Kayıt defteri düzenleyicisi açılacak, açılan ekranda HKEY LOCAL MACHİNE / SYSTEM /SETUP konumuna gidiniz. Setup klasörü seçili iken boş alanda sağ tıklayıp yeni anahtar seçiniz. Anahtar adını LabConfig olarak düzenleyiniz. LabConfig içerisine 3 adet yeni DWORD (32 bit) Değeri oluşturunuz, birinci DWORD değerinin adını ByPassRAMCheck olarak değiştiriniz, ikinci DWORD değerinin adını ByPassSecureBootCheck olarak değiştiriniz, son DWORD değerinin adını da ByPassTPMCheck olarak değiştiriniz. İsimlerini değiştirdiniz değerlerin sırayla üzerine çift tıklarak sıfır olan değer verisini 1 olarak değiştiriniz. Windows ISO dosyasını ayrıştırdıktan Sources Klasörü içerisinde bulunan SETUP dosyası üzerinden kurulum gerçekleştiriniz. Bir çok sistemde bu yöntem ile yükseltme de yapılabiliyor ancak uyumluluk hatası alırsanız temiz kurulum deneyebilirsiniz.
İşlemler bu kadar, bundan sonrasında Windows 11 Sürümünün tadını çıkarabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Orjinal Sürüm Windows 11 İndirmek isteyenler bağlantıdan Windows 11 Media Creation Tool İndirerek orjinal ISO dosyasını edinebilirler.

Keyifli Forumlar. :)

Son düzenleme:

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
emeğinize sağlık hocam teşekkürler

astfzm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FARUK
Cihazım
REDMİ 4X
Konular
3
Merhaba arkadaşlar bu yöntem ile benim bilgisayarım ram 3 GB ekran kartı 1gb olur mu teşekkürler

LLD-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veliahht

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NAZİF
Cihazım
Mİ_6
Meslek
İŞSİZ
Konular
3
Merhaba arkadaşlar bu yöntem ile benim bilgisayarım ram 3 GB ekran kartı 1gb olur mu teşekkürler

LLD-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
muhtemelen olur denemeden bilemezsiniz :)

ONEPLUS A3010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt