Rehber Windows 10 Xiaomi Mtp Sorunu Çözümü

Brakdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
9 SE
Konular
1
Eline ve bilgine sağlık hocam. İyi ki varsın :)

ahmethasimg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Haşim
Cihazım
Xiaomi 13T Pro
Konular
0
Arkadaşlar Merhaba

Bende aynı sorundan müzdariptim ve burada ve diğer sitelerdeki bütün çözümleri tek tek denedim hiçbiri sorunuma çare olmadu malesef.
Ama sonunda çözdüm ve benimle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bi yardımı dokunur diye paylaşmak istiyorum.

Sorunum xiaomi cihazlarımı pc ye(windows 10 pro) takdığımda ''dosya aktarımı'' kısmına basınca pc de cihazı ve dosyalarını görememekti.

ilk olarak internetten Qualcom usb driver indirip kurdum
ardından aşağıdaki adımları izleyerek elle driver gösterip cihazım pc ye bağlı ve dosya aktarımı seçili iken anında driver yükleyerek cihazımı görmeye başladı.

Aşağıdaki yöntem alıntıdır. Bu yöntemi uygulayarak driver ı tanıttım.

Bu yöntem genel olarak hatayı çözen işlemdir. Çoğu kullanıcı bu yöntem ile hatayı çözdüğünü belirtiyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi aygıtları bilgisayarınıza taktığınız zaman, sürücüleri otomatik olarak yüklenir. Ancak bu olmuyorsa, sürücüler manuel olarak da yükleyebiliyoruz. Bunu Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak yapacağız.

• Başlat arama bölümüne Aygıt Yöneticisi yazın ve Enter‘a basın.
  • Aygıt yöneticisi listesinde sorunlu cihazın olduğu bölümün yanındaki “>” işaretine tıklayarak aygıtlara erişin.
  • Sorunlu olan aygıta sağ tıklayın ve Özellikler‘e girin.
  • Üst sekmeden Sürücü sekmesine geçiş yapın.
  • Sürücüyü güncelleştir butonuna tıklayın.

• Bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğini seçin.
  • Gözat butonuna tıklayın.
  • Yerel Disk C:\Windows\WinSxS konumunu seçin ve Tamam butonuna basın.

• Sonraki butonuna tıklayın.
  • Sürücünün bilgisayarınızda aranmasını ve kurulmasını bekleyin. Bu şekilde muhtemelen Windows cihazınızın sürücülerini yüklerken bir hatayla karşılaştı uyarısı almadan sürücüyü yükleyebilirsiniz.
Alıntıladığım bu mesajdaki " Mustafasivri " isimli kullanıcının tarif ettiği adımları tarif ederek bende sorunumu çözdüm. Arkadaşlar bende de usb kablosunu telefona bağlayıp daha sonra pcye bağladığımda sadece şarj ve fotoğraf aktarımına izin veriyordu. Telefonumun içindeki dosyaların tamamını görmeme ve aktarım yapmama izin vermiyordu. Bir sürü driver indirdim, anlatılan her şeyi denedim, hiç biriyle çözemedim. " Windows cihazınızın sürücülerini yükleyemedi. " hatasını alıyordum. Bu şekilde çözdüm. Benimle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa deneyebilirler. Umarım sizin de işinize yarar. Çok teşekkür ediyorum Mustafasivri
Not : Telefonum: Xiaomi 13T Pro. Bilgisayarım: Windows 10 Pro - 64 Bit İşletim Sistemine sahip.

Üst Alt