Bilgisayar Windows 10 Enterprise | 1942.631 | x86-x64

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Windows 10 Enterprise | 1942.631 | x86-x64

LTSC sürümü enterprise ortamlarda tercih edilen bir sistemdir. Windows 10 PRO'nun kırpılmış versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Stabilize dediğimizde ne yazık ki bazı şeylerden vazgeçmek gerekiyor. Örneğin Windows 10 Store, hesap makinesi ve alarmlar gibi performansa etki edecek şeyler sistem üzerinde yer almıyor. Stabilize için her şey düşünülmüş ve size verilecek ana güncelleştirmeler (1-2 yılda bir defa) gelerek sisteminizi bozmayacaktır. Ana güncelleştirmeler tamamen kullanıcı isteğine bırakıyor. İster yükle istersen yükleme fakat güvenlik güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklenecektir. Bu sayede performanslı ve stabil windows işletim sisteminizde istediğinizi yapabilirsiniz.

Temiz bir Windows 10 kurulumu yaparken, Standart ve Professional gibi sürümler yer alır ve bu sürümlerde Windows Store yada Microsoft Edge gibi uygulamalar barınır.
Ancak Windows’un bir sürümü var ki, bu sürümde Edge, veya temel uygulamalar yer almıyor.
Bu belirttiğimiz sürüm ise Windows 10 LTSB (Long Term Service Branch) olurken, sadece Windows 10’un Enterprise paketi ile geliyor.​

Örnek: LTSB detayına inmeden önce neden böyle bir sürüm olabilir ki, diye soracak olanlara hemen bir örnek verelim. Siz muhasebecisiniz ve bilgisayarınızda fotoğraf, video güncellemeleri neden gelsin ve neden indiresiniz ki, çok mu lazım? İş bilgisayarı için bence gereksiz. İşte tam bu noktada LTSB sizi kurtarıyor.

Güvenlik
Enterprise paketine dahil olan LTSB, Windows 10 sürümleri gibi sürekli güncelleme almıyor. Kısacası ciddi değişiklikler bile LTSB’nin kapısını çalmıyor. LTSB çok uzun süre kararlılık sorunsuz sistem isteyen şirketler için geliyor. Elbette endişe etmeyin! LTSB içinde güvenlik güncellemeleri gelecektir. LTSB sürümleri 10 yıla kadar güvenlik güncellemesi garantisi ile kapınızı çalıyor.

Hazır yüklü uygulamalar bulunmuyor!
Normal Windows 10 kurulumundan sonra gelen Store, Edge, hava durumu gibi hiçbir uygulama gelmiyor. Başlat menüsüne tıkladığınızda 1 tane bile uygulamanın olmadığını göreceksiniz.

Normal kullanıcılara önermiyoruz!
Bu sürüm arındırılmış bir sürüm olduğu için size çok ters düşecektir. Eğer bir şirketiniz veya işiniz yoksa, o işte çalışanlarınız yoksa, kendi başında kişilerin kullanmasını önermiyoruz.

x86
CRC32: D5577AD1
MD5: 7C4EAAC7A6FE514EA0CB48AE8AC790FE
SHA-1: E33E891FC97B2E86C274B95413A1B512EB1D8D43
x64
CRC32: 58ABF27E
MD5: 3B5DA0C84DACDB89ABF4502D79CF0CA4
SHA-1: 8A38844DA7BDBE77DE7D8227AC5962FFF357ABCC

Direkt linkler Microsoft sitesi üzerinden alınmadır ve ISO dosyalar İngilizce dili olarak indirilmekte. Mega üzerinden de alternatif olarak ekledim,
linkler'in kırılma ihtimaline karşı. Update üzerinden Türkçe diline çevirebilirsiniz.​

| | |

Windows Format USB Hazırlama - Resimli Anlatım

Son düzenleme:

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Eline,emeğine sağlık değerli hocam. Derli, toplu bilgi içerikli güzel bir konu olmuş, teşekkürler..

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Eline,emeğine sağlık değerli hocam. Derli, toplu bilgi içerikli güzel bir konu olmuş, teşekkürler..
Rica ederim hocam upload ettiğim LTSC sürümüde mevcut ancak aralarında pek fark yok sadece sürüm farkı diye eklemedim.

Son düzenleme:

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8