Soru Wifi MAC Adresi Sürekli Değişiyor

ByKayseriLi38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayserili
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
7
Merhabalar. İnternetime sürekli birileri bağlandığı için modem ayarlarından evdeki cihazlara mac filtresi yapacaktım ama Note 8 Pro telefonumun sürekli mac adresi değişip duruyor bir türlü bu telefonu beyaz listeye ekleyemiyorum. Ne yapmam gerekli acaba?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
IMEI Atılmış mtk işlemcili cihazlarda böyle oluyor. eğer çok önemli ise mac adresi yazılıp sabitlenmesi gerekir.. forumda konuları olabilir arama bölümünü kullanın..

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Bağlandığınız wifi ayarlarınızda özel mac adresi veya rastgele mac adresi diye bir seçenek var, onu cihaz mac adresi yapmanız lazım

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Bağlı olduğun wifi detaylarına gir, bak ekran görüntüsü koydum, altta dikkat edersen
Rastgele mac kullan var(Gizlilik olarak) onu cihazın mac adresini kullan olarak değiştirirsen sorunun düzelecektir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-28-17-34-16-954_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-09-28-17-34-16-954_com.android.settings.jpg
    181,8 KB · Görüntüleme: 12

ByKayseriLi38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayserili
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
7
Bağlandığınız wifi ayarlarınızda özel mac adresi veya rastgele mac adresi diye bir seçenek var, onu cihaz mac adresi yapmanız lazım
Bağlı olduğun wifi detaylarına gir, bak ekran görüntüsü koydum, altta dikkat edersen
Rastgele mac kullan var(Gizlilik olarak) onu cihazın mac adresini kullan olarak değiştirirsen sorunun düzelecektir

Zaten cihaz mac adresi kullan seçeneği seçili onu hiç değiştirmedim. Sanırım H.kadioglu ' nun dediği gibi bir durum var. Sürekli değişiyor çünkü. MAC filtresi yapacaktım sürekli değiştiği için yapamadım.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Zaten cihaz mac adresi kullan seçeneği seçili onu hiç değiştirmedim. Sanırım H.kadioglu ' nun dediği gibi bir durum var. Sürekli değişiyor çünkü. MAC filtresi yapacaktım sürekli değiştiği için yapamadım.
aynen size sabit mac adresi lazım mac koruması için

Üst Alt