Yardım Wifi Kopma Sorunu

hüseyinçetin3335

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin ÇETİ
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Yaklaşık 2 aydır redmi note 8 kullanıyorum. Telefonun her şeyinden memnunum. Fakat wifi bağlıyken arada sırada kendiliğinden gidiyor. sonra tekrar bağlanıyor. başlarda problem değildi ama şuanda çok sinir bozucu olmaya başladı frekans değiştirmeyi denedim telefonu fabrika ayarlarına aldım yine düzelmedi bugün akıllı bileklik satın aldım ve bluetooth açılınca bu kopmanın daha sık olduğunu fark ettim (3dkde bir) yeni modem alma şansım yok malesef huawei hg630a kullanıyorum TürkNet. Lütfen yardımcı olun.

hüseyinçetin3335

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin ÇETİ
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
dediğiniz şeyi denedim ama bir sonuç alamadım. xiaomi kullanan başka insanlarda da aynı sorunu okudum. yazılımsal da olabileceğini düşüniyorum. (voLte seçeneğini kapattım şuan biraz daha stabil çalışıyor. ne zaman voLte açık olsa bir yerlerde sorun çıkıyor. j7pro telefonumda volte yüzünden arama gitmiyordu ve gelmiyordu)

Oyla:

cangonulacar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Redmi 6
Konular
22
Yaklaşık 2 aydır redmi note 8 kullanıyorum. Telefonun her şeyinden memnunum. Fakat wifi bağlıyken arada sırada kendiliğinden gidiyor. sonra tekrar bağlanıyor. başlarda problem değildi ama şuanda çok sinir bozucu olmaya başladı frekans değiştirmeyi denedim telefonu fabrika ayarlarına aldım yine düzelmedi bugün akıllı bileklik satın aldım ve bluetooth açılınca bu kopmanın daha sık olduğunu fark ettim (3dkde bir) yeni modem alma şansım yok malesef huawei hg630a kullanıyorum TürkNet. Lütfen yardımcı olun.
Bende de o sorun vardı sebebini bilmiyorum ama çözümünü biliyorum 5.0ghz modemden kapatmak 192.168.1.1 yoluyla kapatabilirsin telefon 5 ile 2.4 arasında gidip geliyordu hep ben böyle çözdüm

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
dediğiniz şeyi denedim ama bir sonuç alamadım. xiaomi kullanan başka insanlarda da aynı sorunu okudum. yazılımsal da olabileceğini düşüniyorum. (voLte seçeneğini kapattım şuan biraz daha stabil çalışıyor. ne zaman voLte açık olsa bir yerlerde sorun çıkıyor. j7pro telefonumda volte yüzünden arama gitmiyordu ve gelmiyordu)
Bu sorunu ben de yaşamıştım ve internette çok mantıksız gelen bir çözüm buldum bende işe yaradı ve sadece kopma sorunu değil wifi ve bluetooth kullanirken hız düşüklüğü de düzeldi. Benim uyguladığım çözüm: Ayarlar> Mobil internet paylaşımı> Paylaşım noktası ayarları> erişim noktası bandını 2.4ten 5ghz e almak ve bu şekilde kaydetmek.

Oyla:
Üst Alt