Yardım Wifi açık fakat bağlantı kopuyor

• Konbuyu başlatan pday
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 375

pday

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.3
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar, yeni güncellemeden sonra Wifi a bağlı iken internet kopuyor. Wifi açıp kapatınca yada chrome da arama yapınca düzeliyor. Kısacası wifi a bağlıyım fakat arada bağlantı kopuyor, bağlı gözüktüğüm halde. Forumda ki wifi ayarı ile ilgili rehberi uyguladım fakat işe yaramadı. Aynı sıkıntıyı yaşayanlar var mı?

pday

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
1
Ayarlar- wifi kısmında wifi yardımcısı bölümü var onu kapatıp denermisiniz. Bende normalde kapalıydı fakat güncelleme sonrasımı açıldı anlamadım ama kapalı hale getirdim ve bariz bir bağlantı farkı yaşadım. Wifi yi ilk açtığımda bile internete bağlanmak sorun oluyordu şimdi hemen bağlanıyor.
O geç bağlanma güncelleme öncesi bende de mevcuttu. Wifi den yenile yapınca bağlanıyordu. Wifi yardımcısı kapalı, diğer arkadaşın dediği tarama ayarlarınıda kapattım dün ilk 3-4 saat düzelmiş gibiydi ama şuan hala devam ediyor. Hatta bu mesajı yazmadan önce yaklaşık 40-50 dkdır wifi açık olmasına rağmen bağlantım kopukmuş.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benzer sıkıntılar bende de oluyor dönem dönem. 2 Farklı modem, 2.4 ghz, 5 ghz frekanslar, farklı romlar falan çözüm olmuyor hiçbir şekilde. Bazen de hiçbir şey olmamış gibi düzeliyor. Çok garip bir sorun. Cihazım 9t pro.
Sadece farklı rom denemedim. Diğer çözümleri denedim fakat sorun devam etmekte.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İp veremiyordur modem. İp veremeyince kopar yeni ip verip kapatıp açınca tekrar bağlanıyordur. Nette telefona elle ip verme diye aratıp sabit ip verin düzelir.
Yıllardır kullandığım modem, acaba telefon güncelleme sonrası ip yi mi alamıyor? Dediğinizi deneyeceğim, teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt