Rehber Widevine nedir?

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
Widevine olayı hakkında bilgisi olan var mı ? Snapdragon 835 işlemcili 6 GB Ramli telefonda Netflix üzerinden HD izleyemiyorum. Bu olay çok can sıkıcı. Anladığım kadarıyla resmi olarak bu lisanslama işlemi tamamen Xiaomi tarafından yapılmalı. O kısımdan ümidi kestim. Modlu vs. bir çözüm yolu yokmu illegal olarak.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Widevine olayı hakkında bilgisi olan var mı ? Snapdragon 835 işlemcili 6 GB Ramli telefonda Netflix üzerinden HD izleyemiyorum. Bu olay çok can sıkıcı. Anladığım kadarıyla resmi olarak bu lisanslama işlemi tamamen Xiaomi tarafından yapılmalı. O kısımdan ümidi kestim. Modlu vs. bir çözüm yolu yokmu illegal olarak.

Konuda detaylıca anlatımı mevcut hocam?
Stok olarak yoksa modlu L1 patch deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

HyrllhDgn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Elek Elek Mühendis
Konular
1
Ben de şunu sormak istiyorum. Bu konu ile alakalı açılan diğer konulara da baktım. Atilan ekran görüntülerinde sadece birinde "none" yazıyor ancak benim cihazımda 2 yerde. Bunun anlamı nedir? Cihazda birşey mi eksik

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-15-21-14-50-156_com.androidfung.drminfo.jpg
    Screenshot_2020-04-15-21-14-50-156_com.androidfung.drminfo.jpg
    277,9 KB · Görüntüleme: 66

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Ben de şunu sormak istiyorum. Bu konu ile alakalı açılan diğer konulara da baktım. Atilan ekran görüntülerinde sadece birinde "none" yazıyor ancak benim cihazımda 2 yerde. Bunun anlamı nedir? Cihazda birşey mi eksik

Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması (High-bandwidth Digital Content Protection /HDCP), dijital ses ve video içeriğinin bağlantılar arasında dolaşırken kopyalanmasını önlemek için Intel Corporation tarafından geliştirilmiş bir dijital kopya koruması biçimidir.

HDCP, L3 sertifikasında bulunmadığından dolayı " None" olarak yazması normaldir.

HyrllhDgn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Elek Elek Mühendis
Konular
1
Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması (High-bandwidth Digital Content Protection /HDCP), dijital ses ve video içeriğinin bağlantılar arasında dolaşırken kopyalanmasını önlemek için Intel Corporation tarafından geliştirilmiş bir dijital kopya koruması biçimidir.

HDCP, L3 sertifikasında bulunmadığından dolayı " None" olarak yazması normaldir.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
hocam bu modüller mi 6 için l1 sıkıntısını çözme ihtimali olacak modüller mi acaba deneyen oldu mu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-17-11-29-00-420_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-04-17-11-29-00-420_com.topjohnwu.magisk.jpg
    209,2 KB · Görüntüleme: 73
Üst Alt