Soru Widevine L3 sorunu ( Netflixvs.)

yabahut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
K20Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Cihazım K20Pro global rom atılmıştır l3 durumundan dolayı netflixte 480pnin üstüne cıkamıyorum magiskle l1 yükleniyormuş bunun haricinde başka bi cözüm var mıdır acaba netflixi nasıl hd izleyebilirim?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kahrejgd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 6A/N8
Konular
8
Telegram grubundan alıntıdır.

Widevine L1 Status - MIUI Custom Roms:

xiaomi.eu 20.1.16+ - L1 yok - Patch 1 ve 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Netflix v.s uygulamalarda siyah ekran sorunu yok.

MMX 20.1.16+ - L1 yok - Patch 1 ve 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Netflix v.s uygulamalarda siyah ekran sorunu yok.

Mi room 20.1.16+ - L1 yok - Patch 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Prime video siyah ekran sorunu

Masik 9.4 - L1 yok - Patch 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Prime video siyah ekran sorunu

Rev OS 20.1.31 - ROMDA L1 MEVCUT - Patch'e gerek yok

Stable - ROMDA L1 MEVCUT - Patch'e gerek yok

Çin tabanlı romlarda l1 direk gelmez.eu tabanlı romlarda l1 direk vardır.

DRM L1 Patch for Rapheal v2

Pre-requisite
- You should be on any of the below miui custom roms,
1. v20.1.16
2. MiuiMix v20.1.16
3. Mi Room v20.1.16
- This patch will support only those devices which already had L1 certification and other devices (Chinese variant) will not get L1.
- Working TWRP, Ofx version 10.0.6 recommended.

Changelog
- Added support for Mi room
- Fixed Blackscreen issue in Amazon Prime Video

Flashing instruction
- Flash the [TWRP]DRM_L1_Patch_Part_1 in TWRP.
- Reboot to system.
- Open Magisk - Modules - select [Magisk]DRM_L1_Patch_Part_2
- Reboot
- Open DRM info and check "Display" for "MiUi -L1Patched". If so, enjoy L1

Troubleshoot
If you face any fingerprint settings crash, disable the magisk module through magisk manager and reboot. If this fixes the crash, then contact me with "drm info" and "about device"

If this patch is not working for you then try again after a clean installation of the rom.

Note: I know I can create a single TWRP but it might put your device in bootloop since I am changing some build properties. Through magisk module, this becomes safe and bootloop free. If anything goes wrong, simply remove the module from magisk.

- TWRP' den part 1 flashlayın drm info ile kontrol edin l1 büyük ihtimal gelmiş olucaktır.(drm info verileri temizle yapın bazen l1 oldugu halde l3 görünüyor.)
Eger gelmediyse magiskden modülü yükleyin.
Netflix kullanıyor iseniz verileri temizle yapın.

Bildigim kadarıyla yazdım arkadaşlar.
Hocam miui12 rn8 çin sürümü cihazımda twrp yüklü eu rom 20.8.06 yüklü play sertifika var ama l3 gözüküyor ve SD izleniyor lütfen yardım

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım fakat Magisk ile L1 flashlamak gibi bir durum var mı?

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Bendeki 9t pro L3 e düşmüştü ama miui 10 global fastboot rom yükleyince L1 oldu daha önceden dfe ve modullerle uğraşıp sonuç alamamıştım şimdi farklı bir şey için uğraşırken bunu bulmuş oldum. Umarım herkeste işe yarar.

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Bendeki 9t pro L3 e düşmüştü ama miui 10 global fastboot rom yükleyince L1 oldu daha önceden dfe ve modullerle uğraşıp sonuç alamamıştım şimdi farklı bir şey için uğraşırken bunu bulmuş oldum. Umarım herkeste işe yarar.

Merhaba, fastboot olarak yükleyince sorun çözülüyor mu? Global romu recovery olarak yükleyince düzelmemişti. Ama fastboot olarak yükleyince düzeliyorsa, deneyeyim

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Merhaba, fastboot olarak yükleyince sorun çözülüyor mu? Global romu recovery olarak yükleyince düzelmemişti. Ama fastboot olarak yükleyince düzeliyorsa, deneyeyim
Hocam ben de çok şaşırmıştım sensörlerim bozuk olduğu için global 12.5... yükledim olmadı bu sefer 10.3.3 yükleyince sensörlerim düzelmişti. Artık miui 12 ile mi L1 oldu yoksa miui 10 ile mi emin değilim ama gerçekten oldu bende. Evet fastboot ile yükleyince.

Oyla:
Üst Alt