Soru Wi-Fi ile arama yapmak ?

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Merhaba herkese,

İstanbul'dan taşındım.
Bulunduğum yer kırsal ama sorun evimin sağ ve sol taraflarından geçen yüksek gerilim hatları mevcut. Dolayısı ile şebeke sorunları yaşıyorum.
Şu ana kadar daha çok Whatsapp tercih ediyorduk.

Wifi ile arama cihazımda aktif gözüküyor.
Tlf'umu uçak moduna aldım. Wifi bağlantısını açıp evdeki wifi hattına bağlandım.
Arama kısmına bastığımda "uçak modunu kapat yada bir mobil ağa bağlan" mesajı geliyor.

Sim kart ayarlar kısmında wifi kullarak arama yap aktif.
ağ tercihleri Wifi tercih et olarak seçili

Sorun ne olabilir ?

Mi 10T pro (Turksell kartım "sim2" de malum sebeblerden dolayı)
14.0.1 (SJDEUXM) yüklü rom olarak

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Uçak moduna almamalısınız, wifi ile aramayı tercih ettiğinizde cihazınız zaten öncelik olarak wi-fi ağına destek verecektir. Ancak bunun yanında Turkcell abonelerinin yapması gereken bir şey daha var, saçma da olsa wifi ile arama paketini satın almanız gerekiyor. Ücretsiz ama yine de satın almanızı istiyor aktifleştirmek için. Kısa yoldan halletmek isterseniz müşteri hizmetlerini arayıp yapabilirsiniz.

Telefonunuzu uçak moduna almayın wifiye bağlı olması yeterli olacaktır ustte bahsettiğim işlemi yaptıktan sonra.

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Öneriniz üzerine 532 yi arayarak wifi aramaları aktifleştirdim. ücretsiz bir hizmeti aktifleştirmek.... garib bir durum. Tlf a yüklenen uygulama dan da yapılabiliniyormuş.
Bana wifi aramayı aktifleştirdiğini söyledi ama maalesef hala WIFI arama yapamıyorum. Uçak modu olsun olmasın mobil ağ arıyor

Bilginiz var ise,
Benim hattımda yurt dışı aramaları kapattırdım.. Malum arayıp kapatanlar sebebi ile. Yurt dışı aramamı gerektirecek bir durumum da yok. Arkadaşlar ile görüşmek istediğimde ise skype veya Wp kullanıyoruz. herkes için ekonomik.
Dolayısı ile de sms de atamıyorum

Tlf'um xiaomi tarafından şuan sms aktifvasyonu yok.

Bunu sorduğumda yurt dışı aramaları açmam gerek dedi ve bana olmadık fiyatlarda tarifler söyledi.
Defalarca 1 adet sms ihtiyacım olduğunu belirtmeme rağmen.

tlf umun sms aktivasyonsuz şekilde duruyor. Dolayısı ile Mi cloud a herşey yedeklenmiyor

Bunları yedeklemem lazım.

Önerisi olan ?

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Öneriniz üzerine 532 yi arayarak wifi aramaları aktifleştirdim. ücretsiz bir hizmeti aktifleştirmek.... garib bir durum. Tlf a yüklenen uygulama dan da yapılabiliniyormuş.
Bana wifi aramayı aktifleştirdiğini söyledi ama maalesef hala WIFI arama yapamıyorum. Uçak modu olsun olmasın mobil ağ arıyor

Bilginiz var ise,
Benim hattımda yurt dışı aramaları kapattırdım.. Malum arayıp kapatanlar sebebi ile. Yurt dışı aramamı gerektirecek bir durumum da yok. Arkadaşlar ile görüşmek istediğimde ise skype veya Wp kullanıyoruz. herkes için ekonomik.
Dolayısı ile de sms de atamıyorum

Tlf'um xiaomi tarafından şuan sms aktifvasyonu yok.

Bunu sorduğumda yurt dışı aramaları açmam gerek dedi ve bana olmadık fiyatlarda tarifler söyledi.
Defalarca 1 adet sms ihtiyacım olduğunu belirtmeme rağmen.

tlf umun sms aktivasyonsuz şekilde duruyor. Dolayısı ile Mi cloud a herşey yedeklenmiyor

Bunları yedeklemem lazım.

Önerisi olan ?
SMS yedekleme uygulaması yok , benim bildiğim varsa bende deneyeyim.

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Uçak moduna almak ile alakası yok.Servis çalıştığı sürece uçak moduna alınca direk devreye girecektir .
Başka telefonda da deneyin orada çalışıyorsa telefon kaynaklı olabilir.
bide kullandığınız internet kaynaklı olabilir .
başka bir telefondan internet paylaşarak servisin çalışıp çalışmadığını deneyin .

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba
Uçak moduna almak ile alakası yok.Servis çalıştığı sürece uçak moduna alınca direk devreye girecektir .
Başka telefonda da deneyin orada çalışıyorsa telefon kaynaklı olabilir.
bide kullandığınız internet kaynaklı olabilir .
başka bir telefondan internet paylaşarak servisin çalışıp çalışmadığını deneyin .

maalesef başka tlf da deneme gibi bir imkanım yok..

afaruky

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Afaruk
Cihazım
Nexus 5
Konular
6
Arama kısmına boşluksuz bunu yazın. Operatör nedeniyle bir engel varsa kalkacaktır : * # * # 869434 # * # *
Wifi ağında vowifi serverlarına bağlantı sorunu olabilir. Telefonda başka bir wifi ağına bağlıyken vowifi denemesi yapın.
uçak moduna alır almaz bağlanıyor olması lazım. Paket almanıza da gerek yok. Poco X5 Pro ve Turkcell ile hiçbir paket almadan sim'i takar takmaz vowifi açıktı. 2. yorumdaki bilgileri yoksayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunun dışında *#*#4636#*#* yapın. SIM hangisinde takılıysa Phone information 1 veya 2 menüsüne girin. En altta üç nokta(More) yazan yere basıp IMS Service Status seçin. IMS registration : registered yazması lazım. Aksi bir şey yazıyorsa başka bir operatörün hattını takıp deneyin.

Son düzenleme:
Üst Alt