Yardım WhatsApp yavaş yedekleme

CumhurK

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Xioami Mi9T Pro
Konular
10
Selamlar arkadaşlar. İş ağırlıklı WhatsApp kullanıyorum bu yüzden günlük yedek ayarlı. Ancak son zamanlarda yedeği Google Drive için hazırlanması ve yüklenmesi toplamda 1 saaten fazlaya uzadı. Daha önce çok daha hızlı tamamlanıyordu.
Bu uzamanın ne zaman olduğunu tam bilemiyorum dolayısı ile sebebini de bulamıyorum. Yaklaşık 28k mesaj sildim ama herhangi bir hızlanma olmadı. Normal dosya boyutu 5.0gb, yedek boyutu 250mb

Tahmin;
1. Telefon 12.5.1 aldı. Bunlarda bir sorun oluşmuş olabilir
2. Google ücretliye geçtiği için ONE satın aldım ve artık ücretli sürüm kullanıyorum. Bununla alakalı bir sınırlandırma olabilir

Sizlerin de fikrini ve tecrübelerinizi almak istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Belirtmeyi unuttum, net hızım stabil. 5ghz wifi ile 100mbps/8mbps lik internetim var ve bugüne kadar hiç 85Mbps/5.5Mbps altına hiç düşmedi.

Son düzenleme:

Omer_Candan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi9T Pro
Konular
1
Aynı sorun bende de var, hiçbir konu ya da yardım konusu olmayınca bir tek bende oluyor sanmıştım. eu rom 12.6 kullanıyorum tahminimce miui 12.5 ten sonra oldu gibi yani bende tam ne zaman oldu bilmiyorum bazen 2 saati bulabiliyor hazırlanıyor kısmında çok bekliyor. İnşallah bi çözümü vardır

CumhurK

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Xioami Mi9T Pro
Konular
10
Geri bildirim ile kısa bir örnek video ile Xiaomi ye yolladım, bakalım ne dönüş yapacaklar.

Son düzenleme:

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Bunun Whatsapp ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Zira ben bliss olsun nusantara olsun eu olsun bir sürü rom kullandım hepsinde de yedekleme çok yavaş. Şu an Miui tabanlı OneOs kullanıyorum o da aynı. Telefonla ya da romla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

CumhurK

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Xioami Mi9T Pro
Konular
10
Bunun Whatsapp ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Zira ben bliss olsun nusantara olsun eu olsun bir sürü rom kullandım hepsinde de yedekleme çok yavaş. Şu an Miui tabanlı OneOs kullanıyorum o da aynı. Telefonla ya da romla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Anladım, o zaman bunu WhatsApp a iletmekte fayda var.

Üst Alt