Yardım WhatsApp video sorunu,ekran kararması

Göktaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sümeyye
Cihazım
redmi note 8 p
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.4 kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi redmi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Xiaomi note 8 pro aldım, yaklaşık 3 gün oldu kullanalı.WhatsApptan ,ön kamerayı kullanarak video çektiğimde aniden ekranda kararma olduğunu farkettim.Bu kararma,ortama uyum sağlamak için,ekran ışığının düşürülmesi ile alakalı değil.Ve YouTube dan ekran kaydı yapıp, WhatsApp durumumda paylaşım yaptığımda ekran çözünürlüğünün düştüğünü yazıların bulaniklastigini gördüm.İade etmek istiyorum fakat teknik servise ulasamamaktayım.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Değerli hocam,
WhatsAppta bu tarz sorunlar çokça mevcut. Güncellemelerden dolayı uygulamalarda fazlasıyla hatalar mevcut. WhatsApp kamera izinlerini kontrol ettiginizde de sorun devam ediyor ise elinizde mevcut olan WhatsApp sürümünü silip internet uzerinden WhatsApp bir eski sürümünü APK olarak yüklemeyi denediniz mi? Belki bir ihtimal çözüm olabilir

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Aslında kaydettiğin ekran videosunu whatsapp a atmadan bakarsan güzel ama whatsapp a attığında öyle oluyor. Sebep ve çözüm bilmiyorum. :(

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Eğer dolu değilse beta programına kayıt olup deneyebilirsiniz ya da hocamın dediği gibi bir eski sürümünü deneyin

Oyla:

Göktaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sümeyye
Cihazım
redmi note 8 p
Konular
1
Değerli hocam,
WhatsAppta bu tarz sorunlar çokça mevcut. Güncellemelerden dolayı uygulamalarda fazlasıyla hatalar mevcut. WhatsApp kamera izinlerini kontrol ettiginizde de sorun devam ediyor ise elinizde mevcut olan WhatsApp sürümünü silip internet uzerinden WhatsApp bir eski sürümünü APK olarak yüklemeyi denediniz mi? Belki bir ihtimal çözüm olabilir
- WhatsApp a kamera iznim verildiği halde böyle bir sorunla karşı karşıyayım,söylediğiniz gibi eski sürümünü yükleyeceğim ama bu güvenli olur mu,telefonuma virüs verebilir mi ? Önereceğiniz bir site var mı bu konuda?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslında kaydettiğin ekran videosunu whatsapp a atmadan bakarsan güzel ama whatsapp a attığında öyle oluyor. Sebep ve çözüm bilmiyorum. :(
Evet, kaydettiğimde mevcut çözünürlükte bir problem olmuyor, WhatsApp a yüklerken sorunlar peşinsıra geliyor.

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hocam bir defaya mahsus indirip tekrardan bilinmeyen uygulamaları yükleme iznini kapatabilirsiniz ayarlardan. Normal kamera uygulamalarında sorun yasamayip sadece bundan yaşıyor iseniz sorun WhatsAppta kaynaklanıyor gibi geliyor.
Benim telefonda (RN8) böyle bir şey başıma gelmedi ama iPhone kullanırken de ekran videolarında ses/görüntü sorunu yaratirdi ve görüntülü konuşmalarda benim kameram çıkmazdı. Uygulama guncellemelerinde yaşanabilir bunlar.

İlk önce söyle deneyelim: WhatsApp'ın ayarlardan verilerini silin, sonra Google Play'den tekrar yükleyip kurun. Deneyin, olmazsa APK yükleyin
Ayarlar kısmında cihaz hakkında bölümünde android sürümünüzü söyleyebilir misiniz?
- WhatsApp a kamera iznim verildiği halde böyle bir sorunla karşı karşıyayım,söylediğiniz gibi eski sürümünü yükleyeceğim ama bu güvenli olur mu,telefonuma virüs verebilir mi ? Önereceğiniz bir site var mı bu konuda?

Oyla:

Göktaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sümeyye
Cihazım
redmi note 8 p
Konular
1
Hocam bir defaya mahsus indirip tekrardan bilinmeyen uygulamaları yükleme iznini kapatabilirsiniz ayarlardan. Normal kamera uygulamalarında sorun yasamayip sadece bundan yaşıyor iseniz sorun WhatsAppta kaynaklanıyor gibi geliyor.
Benim telefonda (RN8) böyle bir şey başıma gelmedi ama iPhone kullanırken de ekran videolarında ses/görüntü sorunu yaratirdi ve görüntülü konuşmalarda benim kameram çıkmazdı. Uygulama guncellemelerinde yaşanabilir bunlar.
Ayarlar kısmında cihaz hakkında bölümünde android sürümünüzü söyleyebilir misiniz?
10QP1A. 190711.020

Oyla:

Göktaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sümeyye
Cihazım
redmi note 8 p
Konular
1
10QP1A. 190711.020
Instagram da ön kamera ile çekim yaparken de netleşmiyor fotoğraf. Telefonun kendi ön kamerasından çekim yaparken de,yüzümü neredeyse pürüzsüz yapıyor sanki efekt uygulamişım gibi.Yüz guzellestirici modunu kapatsam da değişmiyor bu durum.

Oyla:
Üst Alt