Soru Whatsapp görüntü kalitesi sorunu (yetkili bakarsa sevinirim)

Sıradanbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersan
Cihazım
S10
Konular
1
Redmi note 11 de Whatsapp üzerinden anlık fotoğraf veya video çekerken hiç bir sorun yok fakat ne zaman ki görüntülü görüşmeye geçtiğiniz de kalite bitik. Düzeltmek için yapılan ayarlardan bir kısmı
-Volte,4.5 G, Wifi farklı kombinasyonlar denenerek yapıldı.
-Miu sürümü güncellendi
-Whatsapp farklı versiyonlar denendi ve ilgili ayarlar yapıldı
-Kamera ve görüntü üzerinde yapılabilecek ayarlamalar hepsi yapıldı değişikliklerin hiçbiri sorunu çözmedi ki bu ayarları kendim yapmıştım zaten bakın kendim yapmıştım zaten dedim devam edelim.
Şimdi gelelim xiamio nin resmi numarası üzerinden ulaştığım teknik personellerinin düzeltmek için bizi nasıl kandırdığına kandırdığına diyorum çünkü böyle bir çözüm önerileri olamaz olmamalı!
-Telefonu sıfır aldım güncellemeleri yaptım direkt. Miu sürümünü söylememe rağmen yeniden indirip kurun denildi ki hiç bir değişiklik olmadı.
-Yine sıfır telefon olduğu bilindiği halde kamera ve Whatsapp ın önbellek, veri temizliği vs işlemleri yaptırıldı değişiklik olmadı.
-Whatsapp ile alakalı farklı sürümlerin denenmesi (denendi yine olmadı) olmaması halinde farklı uygulama ile devam etmem gerektiği söylendi zaten demedikleri bir ışığı şöyle ayarlayın böyle ayarlayın demedikleri kaldı.
Şimdi bu cevaplar ışığında yazılım donanım kısmını sıradan bir vatandaşın bilebileceği kadar bilgim dahlinde soruyorum sormak hakkım çünkü sıfır telefon almışım yaşadığım basit bir sorunun çözümünü yapamayıp beni telefondan soğutmalarını yediremiyorum!
1-Bu sorun bir çok xiaomi modelinde mevcutken bu sorunu çözmemişken nasıl hala aynı konudan sorunlu yeni üretim bir telefonu piyasaya sürersiniz
2-Hadi sürdünüz millete yedirdiniz sattınız ürünü böyle berbat bir teknik desteği nasıl sunarsınız (daha çözümle alakalı teknik bilgi, donanımsal bilgi, yazılımsal bilgi hiç verilmedi)
3-Sorun telefonun yazılımında mı Whatsapp damı bu bile araştırılmamış bunun üzerine hiç gidilmemiş gibi sorunun hala devam ediyor olması trajikomik değil mi ?
Şu yazdığım başlığa da güzel bir cevap bekliyorum ilgili yetkili kişilerden (farklı uygulama gibi, yukardaki gibi basit cevaplar dışında)

NOT: Bir de buradaki ve genel manada bazı kullanıcılara farklı uygulama tavsiyesi yapılmış kesinlikle kabul edilemez bu devirde sıfır telefon almışım kardeşim kutusundan yeni çıkmış en iyi şekilde kullanmak sonuna kadar hakkım!
NOT2: Burada sadece xiaomi redmi markası ile ilgili durum anlatıldı Whatsapp üzerinden de ilgili yerlere başvuruları bizzat yaptım.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Sorun sadece WhatsApp uygulamasında mı oluyor? Telegram, Instagram gibi uygulamalarda benzer sorun var mı?
Diye soracaktım yardımcı olmak için ama yetkili olmadığım için soramıyorum :D

Sıradanbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersan
Cihazım
S10
Konular
1
Öncelikle yetkililerin ilgilenmesi için dikkat çekmesi amacı ile yazmıştım o kısmı yardımcı olabilecek bir çözümünüz varsa tabi ki dinlerim. Sadece Whatsapp kaynaklı evet ancak sorunu bu şekilde yaşayan redmi serisi başka modellerde olmakla birlikte burada çözüme dair yapılan yapılacak olanla alakalı bir bilgi verilmediği için sorun böyle kalmaması adına bir girişimde bulundum

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Bootloader kilidi açık mı peki?

Sıradanbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersan
Cihazım
S10
Konular
1
Yok açmadım telefon sıfır henüz iki günlük

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Burayı resmi firma forumu mu sandı acaba ya, bize niye atarlanıyorsun abi :D

Sıradanbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersan
Cihazım
S10
Konular
1
Resmi forum olarak değil kanal olarak insanlar görsün diye açtım alışveriş sitelerinde bahsi geçmiyor hiç kurumunda dikkatini çeker belki ve farklı bir çözümü varsa diye açıldı ;)

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Yok açmadım telefon sıfır henüz iki günlük
Başka rom yükleyip dene diyecektim ama bl kapalı ise yükleyemezsin.
Zaten sorunun sadece WhatsApp uygulamasında olması ilginç. Modlu WhatsApp plus gibi uygulamalar deneyin.

Sıradanbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersan
Cihazım
S10
Konular
1
İşte bu çözüm olabilir hatta muhtemelen farklı custom rom vs ile de yapacağımı düşünüyorum hatta gömülü kamerayı vs bile ayaralayabilirim ancak sıfır telefonun sırf bu yüzden illegal yollarıyla neden uğraşayım ki satıcının sorunu sorumluluğu kabul etmesi ve çözümü sunması gerekiyor diye düşünüyorum

Sıradanbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersan
Cihazım
S10
Konular
1
Xiaomi kadar berbat bir şirket kurum görmedim yazık. Redmi Note 11 için ön kamerası 3.parti uygulamalarda sorunsuz çalışan bir rom var mı

Üst Alt