Yardım Whatsapp Google Drive Yedeği Geri Yükleme Sorunu

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Rom 14.0.6
Telefon Modeli
Xiaomi 13
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba birkaç saat önce yerel bir whatsapp yedeği almak istedim ve whatsapp ayarlarından google drive ile yedekleyi asla yapıp yedeklemeyi aldım fakat daha sonra işler karıştı ve whatsapp'ı tekrar silip kurduğumda yedekleme ekranında google drive whatsapp yedeklememi görmüyordu fakat google drive hesabımdan yedeklemeler kısmına baktığımda Whatsapp yedeği adlı bir dosya var,yani anlayacağınız google driveda whatsapp yedek dosyası var. Böyle olmasının sebebi yerel yedekleme yapmayı denememle whatsapp yedeğim mi silindi fakat böyle olsaydı google driveda gözükmezdi ? Ayrıca Whatsapp ayarlarında google drive ile yedekle kısmında hesabımı seçince son yedekleme saatini vs gösteriyor fakat geri yükleyemiyor.Yani hiçbir şey anlamadım,çaresizce her şeyi araştırıyorum.İki gün önce telefonu sıfırladım ve öncesinde android-media-whatsapp dosyasını masaüstüne atmıştım fakat teli kurunca birkaç saat önce dosyayı sildim.Acaba windows silinen dosyaları kurtarma programları ile bu dosyayı kurtarmayı mı denesem ? Ya da telefon dosyalar kısmından aynı işlemi yapabilirim ? (telaşa kapılıp whatsapp'ı kaldırıp,tekrar yüklemeye çalışınsa yerel yedekte silindi malum...). Arkadaşlar lütfen bu konuda yardım edin,stresten kafayı yicem.İlgili görselleri koyuyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Shift+Delete kombinasyonu ile silme yapmadıysanız geri dönüşüm kutusunda olabilir sildiğiniz dosya, içine baktınız mı? Dediğim şekilde silmedsiyseniz kurtarma şansınız var. Telefon içinden kurtarma yapamazsınız ne yazık ki.

Oyla:

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Asla yaptığınız zaman Whatsapp yedeklemez.
Yerel: 09:41 yedekleye dokunduğun andaki saat
Google Drive: Geçerli yedekleme saati
Yani senin yerel olarak anlık gördüğün saattir. google drive saatin son yedekleme saatindir.
"Yalnızca yedekleye dokunduğumda" yaptıktan sonra yedeklemeliydiniz.

Oyla:

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
eski yedeği yükleyemezsin , yeni yedeklediğin için eskisi artık bi anlamı kalmıyor , başıma geldi baya bi verim de gitti.

Oyla:

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
12
Asla yaptığınız zaman Whatsapp yedeklemez.
Yerel: 09:41 yedekleye dokunduğun andaki saat
Google Drive: Geçerli yedekleme saati
Yani senin yerel olarak anlık gördüğün saattir. google drive saatin son yedekleme saatindir.
"Yalnızca yedekleye dokunduğumda" yaptıktan sonra yedeklemeliydiniz.
Hocam Google driveda yedek var ama hala.Yerel yedek silindi malesef telaşla WhatsApp sifirlayinca lanet olsun ya.Google driveda gözüküyor yedek ama mail falan atıyorum yetkililere ama bilmiyorum ya ne yapacağımı.8 yılın emeği var orada ya hiç mi çaresi yok hocam ya...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Shift+Delete kombinasyonu ile silme yapmadıysanız geri dönüşüm kutusunda olabilir sildiğiniz dosya, içine baktınız mı? Dediğim şekilde silmedsiyseniz kurtarma şansınız var. Telefon içinden kurtarma yapamazsınız ne yazık ki.
Pcde shift+delete yaptım malesef tüm isim bitti sandığım için.Birkac kurtarma programı denedim ama msgstore.crypt14 dosyasını kurtaramiyorum ya,bulamıyorum yani.Telde bulmak daha kolay olmaz mı ya ?

Oyla:
Üst Alt