Çözüldü Whatsapp Fotoğraf Sorunu - MIUI 12.5.1

retroman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 3
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.5.1.0
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar,

Redmi Note 9 Pro (Joyseus) telefonumu MIUI Global 12.5.1.0(RJZTRXM) sürümüne güncelledim ve sıfırdan kurulum yaptım. Güncellemeden sonra Whatsapp'ı kurdum ve fotoğraf göndermek istediğim zaman kameraya basıyorum "Kamera Hatası" yazıyor. Ataçtan resim göndermek istiyorum, gönderme butonuna tıkladıktan sonra resim telefonunuzda bulunamadı diyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, Teşekkürler.

Çözüm
Arkadaşlar Sorunu Çözdüm,

MIUI 12.5.1'e telefonumuzu yükselttiğimiz zaman Android 11'ye geçiş yaptığın dolayı oluyor. Android 11'de Whatsapp'ın Media klasörü ``Android > media > com.whatsapp`` üzerine taşındığı için problem oluyor.
- Whatsapp'ınız yedeğini aldıktan sonra Whatsapp'ı silip tekrar kurulumunu yaparken yedekleri geri yüklerseniz sorun düzelecektir.
Veya diğer bir yöntem Media klasörünüzü bu bahsettiğim dizine taşıyın.

retroman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 3
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam şimdi hangi klasörü nereye taşıyoruz pek anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hilal52, yukarıdaki fotoğrafa bakabilir misini

2. resim de bulunan Whatsapp klasörünü kopyalayıp 1. resimde bulunan com.whatsapp klasörünü taşırsanız sorun düzelecektir. Fakat daha temiz kurulum olması adına Whatsapp Yedekleme kısmından yedekleme yapıp ardından Whatsapp'ı komple silip baştan kurarsanız ve kurulumu yaparken Yedekleri Geri yükle derseniz otomatik o klasörü oluşturup taşımayı yapacaktır.

Oyla:

Fitiq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
mi 8 lite
Konular
6
Hocam çok teşekkür ediyorum kafayı yemek üzereydim ama sizin gibi birinin tane tane anlatması çok yararlı oldu.

Oyla:

kirylo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
0
Merhabalar aynı problemi ben de yaşıyorum. Sıkıntı şu ki yedekleme de yapamıyorum. Ne bir dosya gönderebiliyorum ne de gelen dosyaları açabiliyorum. Yardım lütfen.

Not: Konu içinde paylaşılan çözümü denedim. Olmadı maalesef.

Oyla:

retroman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 3
Konular
4
Konu içerisinde paylaştığım çözüm harici bir bilgim yok. Yukarıda anlattığım zaten Whatsapp Yedeklemesi sadece. Youtube üzerinde Whatsapp Yedeklenmesine baktıktan sonra Whatsappınızı bulunan dosyaları ile kökten kaldırıp tekrar kurunca düzeliyor. kirylo Fitiq

Oyla:
Üst Alt