Soru WhatsApp Default sdcard ?

robinex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note3 n9005
Konular
3
Merhaba,

Bir yakinima note8 pro almıştık çok memnun ama işi gereği çok fazla WhatsApp resim geliyror ve silmekten bıktım dedi. 64 GB yetmiyor. Telefon bakalım dedik zamlardan dolayı çok pahalı geldi.

Acaba sdcard alsak WhatsApp resim ve videoları Default olarak hafıza kartına kaydetme gibi bir seçenek varmı?

Forumda aradım ama bulamadım yada doğru arayamadim. Bilgisi olan varmı bu konuda?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Merhaba,

Bir yakinima note8 pro almıştık çok memnun ama işi gereği çok fazla WhatsApp resim geliyror ve silmekten bıktım dedi. 64 GB yetmiyor. Telefon bakalım dedik zamlardan dolayı çok pahalı geldi.

Acaba sdcard alsak WhatsApp resim ve videoları Default olarak hafıza kartına kaydetme gibi bir seçenek varmı?

Forumda aradım ama bulamadım yada doğru arayamadim. Bilgisi olan varmı bu konuda?

Böyle bir yöntem var root gerekiyor sanırsam.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba @undefined, Birde şöyle bir yöntem önerilmiş.

Cihazı pc ye bağlayın, cihazınız pc tarafından algılandığından emin olun
Cihaz üzerinde açılan ekranda dosya aktar seçeneğini seçerek, telefonunuzu bilgisayarıma çift tıklayarak bulun
Cihaz içine girerek WhatsApp klasörünü bulun ve harici depolama alanına kopyalayın

Bu işlemler sonrasında deneme yapın, çözüm olduğu yazılmış ancak tecrübe etmeniz gerekmekte.

robinex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note3 n9005
Konular
3
Cevaplar için teşekkürler. Sanırım kolay bir ayar şeklinde yok gibi. Malesef telefonu kullanan akrabam çok teknik bilgisi yok bu yöntemleri yapamaz ve sorun çıkarsa duzeltemez. Ben miui ayarlarinda varmı diye düşünmüştüm sanırım yok. Yine de zaman ayırdığınız ve bilgi verdiginiz için teşekkürler

Üst Alt