Haber WhatsApp, Android Beta Uygulamasına Karanlık Mod Getirdi

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

WhatsApp, milyonlarca kullanıcının sabırsızlıkla beklediği karanlık mod üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Özellik, beta hali ile Android beta uygulamasına eklendi.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığı ile yeni bir güncelleme yayınladı ve Android beta uygulamasını 2.19.82 sürümüne yükseltti. Güncelleme ile birlikte WhatsApp karanlık modun kodları, beta uygulamasına eklendi.

Uzun zamandır beklenen özellik nihayet geliyor. WhatsApp, Android uygulaması için karanlık mod üzerinde çalışmaya başladı. Böylece yüz milyonlarca WhatsApp kullanıcısı, dünyanın en çok indirilen mobil uygulamasını çok daha koyu renkli bir arayüz ile kullanabilecekler. Yine de her şeyin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz.

Bildiğiniz gibi karanlık modların en büyük avantajı, ekran kullanımını azalttıkları için OLED ekranlı telefonlarda şarj tasarrufu sağlamalarıdır. Ancak aşağıdaki ve yukarıdaki görsellerde de görebildiğiniz gibi WhatsApp, koyu gri tonların hakim olduğu bir karanlık mod geliştiriyor. Yani bir şarj tasarrufu söz konusu olmayacak.

WhatsApp, Android 2.19.82 beta sürümü ile karanlık modu uygulamaya entegre etmiş olsa da kullanıma açmış değil. Bunun en büyük nedeni, karanlık modun şu an için yalnızca ayarlar menüsünde kullanılabiliyor olması. WhatsApp, gerekli geliştirmeleri tamamladığında karanlık modu beta kullanıcılarının erişimine açacaktır.

Kaynak :

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Oled,amoled ekranlar için gayet faydalı olacağını düşünüyorum.Genellikle sık sık whatsapp kullananlar için.

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Windows phone de hep vardı sistemi tamamen karanlık kullanabilyorduk kıymeti bilinmedi mazi gözüm de canlanır yinede en iyisi ios uygulaması tasarım 10 numara tabi bunlar benim deneyimlerim görüşlerim

Üst Alt