Diğer Vowifi Özelliğini Aktif Etme

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
seçenek aktif oldu fakat malesef çalışmadı iphone samsung ve huaweide uçak moduna alınca vifiyide açınca vowifi ye hemen geçiyor ama bunda geçmiyor başka bir ayardamı yapmak lazım acaba kart ayarlarında her iki seçeneğide denedim ama geçmiyor
mmengi üstadın açtığı konuyu inceleyin. çok ayrıntılı tarif edilmiş olup, çalıştığı test edilmiştir. Rehber - Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme
UYARI:bu işlemler risk içermekte olup mutlaka yedek alınız.

Brave3535

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Baha
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
Burada yapılmışı var. Konu açmadan önce arama yaparsanız daha çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

Rehber - Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Cevabınız ve uyarınız için teşekkür ederim. Ancak bahsettiğiniz konu root işlemi yapılmış cihazlar için geçerlidir. Ayrıca küçük bir hata sonucu cihazın imei bilgileri kalıcı olarak uçabilir. Benim bahsettiğim kod ise dediğiniz konuda geçmiyor.

Benim amacım rootsuz cihazlarda riskli işlemler yapmadan vowifi özelliğini aktif etmek. Konunun geliştirilmeye ihtiyacı var bu yüzden paylaşım yaptım. Her zaman akıl akıldan üstündür. Konuyla ilgilenen arkadaşlar araştırma yapar veya bilgilerini burada herkes ile paylaşırlar ise memnun olurum.

Saygılarımla

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Cevabınız ve uyarınız için teşekkür ederim. Ancak bahsettiğiniz konu root işlemi yapılmış cihazlar için geçerlidir. Ayrıca küçük bir hata sonucu cihazın imei bilgileri kalıcı olarak uçabilir. Benim bahsettiğim kod ise dediğiniz konuda geçmiyor.

Benim amacım rootsuz cihazlarda riskli işlemler yapmadan vowifi özelliğini aktif etmek. Konunun geliştirilmeye ihtiyacı var bu yüzden paylaşım yaptım. Her zaman akıl akıldan üstündür. Konuyla ilgilenen arkadaşlar araştırma yapar veya bilgilerini burada herkes ile paylaşırlar ise memnun olurum.

Saygılarımla

Bu kod şu an bütün miui romlarda çalışmıyor ve bununla vowifi yi açamazsınız sadece menüyü açabilirsiniz. Bu konular üzerine aylarca uğraşıldı ve sonuca ulaştırıldı ve konuda risklerinden bahsedildi. Yinede siz bilirsiniz konu sahibi sizsiniz ama buradan bir sonuca ulaşamayacağınızı garanti ederim.

Brave3535

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Baha
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
Bence sizin de ifade ettiğiniz gibi durum rom uyumsuzluğu ile ilgili olabilir. Ben şuan 8.12.20 beta romundayım. Gelecek güncellemeler ile bu özellik kullanıma açılabilir. Takip etmek yararlı olacaktır.

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Merhabalar

Wifi üzerinden gsm görüşmesi yani Vowifi için yapılması gereken Volte yöntemine benzemekte ancak girilmesi gereken kod

*#*#869434#*#*

Şeklindedir...

Daha sonra sim kart ayarlarında seçenek çıkmakta ve işlem tamamlanmaktadır.

Mi 8 Global Beta rom üzerinde başarı ile test edilmiştir.

Not. Konunun kullanıcılar tarafından tecrübe edilip geliştirilebileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla
sim kart ayarlarında nasıl bir seçenek çıkıyor?

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

romeos58

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hkn
Cihazım
mi note 3
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu şekilde çıkıyor
Peki burda ağ tercihleri mobil şebeke mi olması gerekiyor

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu şekilde çıkıyor
wifi kullanarak arama yapma benim menüde çıkmadı maalesef.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Üst Alt