Soru VOWİFİ her modemde çalışmıyor mu ?

piruz20

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HÜSEYİN
Cihazım
XİAOMİ POCO X3
Konular
13
Değerli arkadaşlar elimde note 10 pro global cihazım var. Evimde ayrı ayrı bulunan 2 modemden TPlink TD9970v3 model modemde vowifi gözükürken Asus DSL AC55U model modemde sag üst tarafta vowifi sembolü çıkmıyor.Bunun modemle alakası var mı ? Asus daha yeni aldığım piyasada iyi denilebilecek bir modem.Olmaması şaşırttı.

arizali14

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rıza
Cihazım
10pro
Konular
0
bazı modemlerde o destek olmuyor modem ve teli restart edince de gelebiliyor

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Benim evde ve iş yerinde kafasına göre vowifi bazen kapanıyor bazen açılıyor keyfine bağlı o ama telefonun keyfi mi operatörün mü

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Wowifi bin modemle alakası yok

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Vowifi şebeke az çektiğinde yada çekmediği zaman devreye girer.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
Vowifi şebeke az çektiğinde yada çekmediği zaman devreye girer.
Hocam yanlış bilgi vermeyin. VoWiFi nin devreye girmesi için böyle bir önkoşul yok. WLAN çağrı ağ tercihi WLAN olarak ayarlı olduğu sürece şebekenin durumuna bakmaksızın cihaz VoWiFi ile çağrı yapar/alır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Wowifi bin modemle alakası yok
neden böyle bir şey dediniz bilmiyorum ancak wowifi adı üstünde wifi bağlantısı yaptığı için modemden bağımsız düşünülemez.

Öncelikle modemde firewall varsa ki artık firewall olmayan modem yok, bazı portların izinli olması gerekiyor. eğer modeminiz wifi aramalarının popüler olduğu yıllardan daha eski ise firewallar bir ihtimal portları engellemiş olabilir.
wowifi için kullanılan portlardan 123 ve 443 zaten modeminizde açık olur ama 4500 ve 500 bir ihtimal kapalı olabilir. modem ayarlarında vpn veya ipsec kısıtlamaları varsa yine wowifi için problem olabilir. aynı ayarlarla birinde çalışan birinde çalışmayan modemlerden bahsediyorsak eğer bu durumda da sorun ISS de olur. Kimi sağlayıcıda güvenli internet seçeneği ile wowifi çalışmazken kiminde sadece orada kiminde hiç çalışmayabilir. cgnat sunucularındaki kısıtlamalar gibi uzuyor da uzuyor.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hocam yanlış bilgi vermeyin. VoWiFi nin devreye girmesi için böyle bir önkoşul yok. WLAN çağrı ağ tercihi WLAN olarak ayarlı olduğu sürece şebekenin durumuna bakmaksızın cihaz VoWiFi ile çağrı yapar/alır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sadece yeterince iyi bir wi-fi ağı varsa önceliği Wifi'ye verir. Eğer Wifi ağı yeterince iyi değilse bu sefer volte'ye yani hücresel veriye geçer.

Konuda bahsedilen durum da sanırım bundan kaynaklı. İnternet değerlerinin burada önemi büyük.

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
neden böyle bir şey dediniz bilmiyorum ancak wowifi adı üstünde wifi bağlantısı yaptığı için modemden bağımsız düşünülemez.

Öncelikle modemde firewall varsa ki artık firewall olmayan modem yok, bazı portların izinli olması gerekiyor. eğer modeminiz wifi aramalarının popüler olduğu yıllardan daha eski ise firewallar bir ihtimal portları engellemiş olabilir.
wowifi için kullanılan portlardan 123 ve 443 zaten modeminizde açık olur ama 4500 ve 500 bir ihtimal kapalı olabilir. modem ayarlarında vpn veya ipsec kısıtlamaları varsa yine wowifi için problem olabilir. aynı ayarlarla birinde çalışan birinde çalışmayan modemlerden bahsediyorsak eğer bu durumda da sorun ISS de olur. Kimi sağlayıcıda güvenli internet seçeneği ile wowifi çalışmazken kiminde sadece orada kiminde hiç çalışmayabilir. cgnat sunucularındaki kısıtlamalar gibi uzuyor da uzuyor.
Açıklama merak edenler için güzel ancak modem güncellemesini bilen veya güncelleyen kaç kişi var. İkincisinde wowifi yi testekleyen bir telefon varsa veya telefona kod girilip acılmadı ise bunun modemle ne ilgisi var yada modemin ne kabahati var. Modemden interneti alırsınız bu nasıl kullanılacağına telefon ayarlarından siz karar verirsiniz

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı