Soru VoWifi aktif olmuyor.

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
Arakdaşlar merhaba,

Hattımı geçen hafta Turkcell'e taşıdım. Turkcell'in Xiaomi cihazlarını VoLTE listesine eklemediğini bildiğim için Iphone 8plus'a sim kartımı taktım ve HDSES yazıp 2200'a gönderdim. VoLTE aktif oldu. Wifi'ye bağlı olmadığım durumlarda VoLTE simgesini görüyorum ve HD görüşmeler yapabiliyorum. Ancak Turkcell'den önceki operatörüm olan Vodafone'da VoWifi sorunsuz çalışırken şimdi Turkcell'de çalışmıyor. *#*#869434#*#* yapıp "... disabled" yazısını görüp telefonu yeniden başlatıyorum ama nafile.. Ne yaptıysam çalıştıramadım. VoWifi'yi çalıştırmam için başka yapmam gereken bir şey var mı?

Telefon : Mi 9, global stabil rom yüklü

Edit : internette gördüğüm bir kaç anlatımı denerken bulduğum yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu adımları yaparak Turkcell'de Vowifi aktif edebildim.

1 - uygulamasını indirdim.

2 - Activities sekmesinde filtreleme seçeneğinden "Modem Config" menüsüne ulaştım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3 - "Try" seçeneğini kullanarak menüyü açtım

4 - Açılan listeden "vowifi" tıklayarak ayarların uygulanmasını bekledim.

Daha sonra da sim ayarlarına girerek "Wifi kullanarak arama yapın" seçeneğini aktif edip ağ tercihini de "Wi-Fi tercih et" seçtim.

Ekran görüntülerinden de görebileceğiniz üzere vowifi telefonumda aktif. :)

umarım işinize yarar.
Bende bu uygulama yuklendiginde modem config yazdigimda herhangi bisey cikmiyor.

mozgelan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mozgelan
Cihazım
mi note 3
Konular
1
Volte'de sıkıntı yok ama ilk sayfadaki uygulama ile resimli anlatımdaki yöntemi denedim , vowifi kutucuğunu işaretleyemiyorum , loading diyor bekletiyor birkaç saniye işaretlenmiyor belki olmuştur diyorum wlan kullanarak arama yap kutucuğunu aktifleştirmeye çalışıyorum oda olmuyor, bu arada euro beta son sürüm yüklü
Aynı sorun bende de var çözdüysen ..paylaşırsan memnun olurum

İbrhmKrtl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kartal
Cihazım
mi 6
Konular
0
Aynı sorun bende de var çözdüysen ..paylaşırsan memnun olurum
Başka bir yerde arkadaş paylaşmıştı , onun dediğine göre Sim kartı mi6 telefonumda diğer sim kart yuvasına taktım , denedim oldu , başka herhangi birşey yapmadım

İbrhmKrtl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kartal
Cihazım
mi 6
Konular
0
Bende olmuştu , euro beta rom kullanıyordum , ilk mesajdaki kodu girdim , .... disabled mesajı gördüm , shortcut maker yükledim denileni yaptım olmadı , sonra başka bir yerde herşeyi yapmanıza rağmen vowifi aktif olmuyorsa sim kartı diğer yuvaya takın yazıyordu , birde bunu deneyim dedim ve wlan ile arama seçeneği aktif oldu , çok kullanmıyorum gerçi WhatsApp görüntülü görüşme bana yeterli geliyor zaten

mozgelan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mozgelan
Cihazım
mi note 3
Konular
1
Mi note 3 ve mi 9 da arama yaparken radyo kapalı diyordu çüzümü ise en başta telefonu uçak moduna alıyoruz sonra Ayarlar#telefon hakında#tüm özellikler#dahili depolama kısmına 3 kere üst üste tıklıyoruz çıkan ekranda (telefon bilgisi) hattınız hangi yuvada ise tıklayıp radyo mobil gücünü açıyoruz. Ben bu şekilde yaptım ve çalışıyor

gokhancicekk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mi cc9 pro
Cihazım
mi9cc pro
Konular
0
Haklısınız, anlatmak gerekirdi
QuickShortcutMaker uygulamasını indirin ve açın, arama kısmına modem config yazın (üst menüden normal search seçip deneyin), modem configi tıklayıp açılan menüde try yazan yeri tıklayın. Bende "ma" yi isaretleyince çalıştı.
Selam, Ma derken hocam?

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
Bende Vowifi aktif oluyor config ayarlarını değiştirince. Fakat wifi kapatıp mobil veriyi açarsam volte etkin olmuyor, bazen de 4.5G çekmiyor. Varsayılan ayarlara dönünce de, Vowifi çalışmıyor.

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Mi note 3 ve mi 9 da arama yaparken radyo kapalı diyordu çüzümü ise en başta telefonu uçak moduna alıyoruz sonra Ayarlar#telefon hakında#tüm özellikler#dahili depolama kısmına 3 kere üst üste tıklıyoruz çıkan ekranda (telefon bilgisi) hattınız hangi yuvada ise tıklayıp radyo mobil gücünü açıyoruz. Ben bu şekilde yaptım ve çalışıyor
Sizin yaptığınız vowifi açma değil, gizli menü aracılığıyla uçak modundan çıkarmış oluyorsunuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende Vowifi aktif oluyor config ayarlarını değiştirince. Fakat wifi kapatıp mobil veriyi açarsam volte etkin olmuyor, bazen de 4.5G çekmiyor. Varsayılan ayarlara dönünce de, Vowifi çalışmıyor.
Bende de aynı durum oluyor mi 6 cihazımda.

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Sizin yaptığınız vowifi açma değil, gizli menü aracılığıyla uçak modundan çıkarmış oluyorsunuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de aynı durum oluyor mi 6 cihazımda.

Üst Alt